güvenlik kartı sorunu(exper)

Kodla Büyü

nedenben

Aktif Üye
arkadaşlar bir bilgisayarda güvenlik kartı ekranı geliyor ama kalvyeden ctrl+g veya başka tuşlar denesem bir etki yapmıyor sadece tuşlara bastığımda sanki
bilgisayar kilitlenmiş gibi ses çıkarıyor

yani güvenlik kartına müdahale edemiyorum
exper servisi aradım
adam biostan boot seçeneğinde 1.sırada güvenlik kartı olsun dedi sanki

ama öyle bi seçenek bulamadım
ne yapıcam hiçbir program kuramıyorum

yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler..

arkadaşım güvenlik kartlarını çıkar c: içinde driver klasöründe güvenlik kartlarının driverları var önce onları kurup aynı yerine tekrar tak olmazsa bi arkadaş daha istemişti konu ile ilgili döküman var olmazsa atarım buraya

İlginç gelecek ama benim öğretmen bilgisayarımda soldaki ctrl+g tuşuna bastığımda olmuyor ama sağdaki ctrl ile yapınca oluyor.Soldakinde de bir problem yok ama anlamadım...

arkdaşlar ctrl+w ile sanırım tamamen devre dışı kalıyor bi de bunun driveri var mı acep

ilk önce bilg. açtıktan sonra F8 bas hocam
sonra çıkan pencereden Güvenlik kartını seçip hemen CTRL+HOME basarsan
güvenlikkartı ile ilgili menü açılacak
oradan gerekli ayarları yapabilirsin. Güvenlik karrtını devre dışı bırakabilirsin. Eğer devre dışı bırakırsan tekrar aktif etmek için yukarıdaki işlemleri yapmalısın..
Kolay gelsin...

CTRL-HOME tusu ıle guvenlık kartına aıt menuyu ekrane getır benımde su dıkkatımı cektı usb kalvyelerde bazen ctrl-home yapsamda gec kalıyor onun yerıne ps/2 klavye deneyın o zaman kesın oluyor saygılar

hocam öğrenci dvd romu tak kur yeniden herşey hallolurr boşuna zaman geçirme 15 dakikada işin hallolurrr öğretmense öğretmen dvd sini takın. Kolay gelsin. Bazen yemiyor bu bilgisyaarlar güvenlik kartı sorun çıkartıyor maalesef.

önemli not:
ımaj cd lerinden tekrar yükleme yapmak için güvenlik kartlarını iptal etmek yetmiyor. donanımdan da (anakartın üzerinden de) sökmek gerekiyor.

yibo 68 hocam güvenlik kartlarını iptal etmek yetiyor kaç kere ben yaptım. Güvenlik kartını çıkarıp takmak akıl işi değil ayrıca bilgisyaarların garantisi için risk oluşturur yani herşeyede servis gelmez. yanii.

arkadalar ben güvenlik kartını iptal etmeden de image dvd si ile windows kurabiliyorum bu nasıl oluyor ?

tolga264' Alıntı:
CTRL-HOME tusu ıle guvenlık kartına aıt menuyu ekrane getır benımde su dıkkatımı cektı usb kalvyelerde bazen ctrl-home yapsamda gec kalıyor onun yerıne ps/2 klavye deneyın o zaman kesın oluyor saygılar
evet arkadaşlar bu sorunu de EXPERLER DE halledelim USB KLAVYE VE FAREYİ açılışta görsün:

BIOS USB DESTEK ADVANCED USB MOUSE SUPPORT
USB KEYBOARD SUPPORTTAN

tanımlayabilirsin

mrb arkadaşlar ben birinde xp diğerinde vista kuruku iki labaratuarda derse giriyorum ikisinde de exper bilgisayarlar var ama güvenlik kartına ulaşma konusunda vista bilgisayarlarda sorun yaşıyorum . Açılışta görüntülenen arayüzdeki kısayollar çalışmıyor. Arkadaşlarında dediği gibi kısayolları kullanarak başlattığımda bilgisayar sesli hata uyarısı veriyor ve güvenlik kartına ulaşamıyorum ve program kuramıyorum. Aynı sorunu yaşayan başka arkadaşlarım da var ve sorunun vistadan kaynaklandığını düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa çözüm önerileri bekliyorum

yaaa arkadaslar f klavye ise o tuş kombinasyonu çalışmaz..diğer dediklerinizin hepsi doğru...ayrıca usb klavyeyi açılışta göstermek için bios ayarı yapmalı..

ardaşlar bende iptal ettiğim koruma kartını geri aktif yapamıyorum(yardım ederseniz sevinirim)

eyvallah.aradaşlar ben de kılavye F olduğundan kısa yollar çalışmıyor.
F için kısa yolları yazarmısınız.(şimdiden teşekürler)

Geri