Güvenlik Kartı Şifresini Unutma- Yeni XP Kurma

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Vestel Bilgisayarın Güvenlik kartı şifresini unuttunuz ne yaparsınız.
Benden size 10 işlemde GÜVENLİK KARTINI TAMAMEN İPTAL ETME...Buyrun başlayalım.

1-Öncelikle kutusunda gelen disketi çıkarın...(sis raid disketi)
2-Kendi kurulum CD'si hata verdiği için başka bir XP+SP2 buluruz..(yine olmassa başka bir tane deneyin 8) )
3-XP Boot eder etmez (mavi ekran çıkınca) F6 tuşuna bikaç kere basın..
4-Size bir açıklama ekranı gelecek..orada sırasıyla S tuşuna sonra disketi takıp ENTER tuşuna basın
5-Karşınıza çıkacak menüden XP 32 BİT olanı seçin ENTER basın
6-Disketi çıkarmayın işlem devam edecek
7-Karşınıza HDD lerin olduğu bölüm gelecek : PARTİTİONLARI SİLİN hepsi bölümlenmemiş alan olsun....
8-Sonra istediğiniz gibi HDD leri ayarlayın ( 20 gb- 10 gb vs)
9-C hdd sine format atın, kurulum işlemine devam edin ve asla disketi çıkarmayın.İlk reboot işleminde disketi çıkarın.
10- Bilgisayar tekrar açıldığında göreceksinizki GÜVENLİK KARTI İPTAL... :D :D :D

Bu işlem aynı zamanda yeni bir XP kurmak içinde kullanılır.Eğer yeni bir XP kuramıyorsanız nedeni RAID sürücüsü.Raid disketini kullanın..

Herkese anlatmayın tmm..Önemli bir bilgi... :mrgreen: :mrgreen:

Kolay gelsin

Eyvallah hocam benim bilgisayarlar lab yanında disket gelmedi ne yazık ki disketi bir göndersen bana sana zahmet forumdan alsam...

Bence güvenlik kartının şifresini değiştirmemek en mantıklısı... Bizden sonra gelecek öğretmenler için standart şifrenin oması kolaylık sağlayacaktır. Ben bu nedenle değiştirmiyorum. Öğrencilerin bu kısma girmesi ve şifreyi kırması ise 1000 de bir olasılık. Bunun içinde öğrencinin hem meraklı olması hemde bunun için uğraşıcak zamanı bulması gerekir ki buda oldukça zor...

Abi ögrencilerin delemediği bişey görmedim ben. bırak güvenlik kartını adamlar meb in yasakladıgı sitelere yurt dısından dns alıp baglanmayı bile çözmüşler. bence değiştir sen yinede.

bizden sonra diger gelecek öğretmenler için unutulmayacak bir şifre koymak gerekir. bu şifrede okulun kurum kodu olabilir. ve bu şifreyi okulda kalıcı bi yere not etmekte fayda var. Benim tavsiyemde bu hocam ögrenciler buluyor değiştiriyor sonra işin yoksa uğraş dur :)

bizim okula gelen 23 bilgisayarın sadece bi tanesinde güvenlik kartı şifre kabul ediyor

servise gönderdim ve arada bir ay gecti hala netice yok
adam yok ana kartı degişmiş yok şu yok bu bir turlu bulamıyorlar neden böyle oldgunu

sorarım şimdi 22 adet makinaya ne yapmalıyız--tabi ben servsin bilgisi dahilinde güvenlik kartlarını söküp yerine ROLl BACK kurdum

vestel kullanan arkdaşalar bir şeyi denerlermi rica etsem
bir bilgisayarın güvenlik kartını cıkarıp digerine taktınızda korumaya aynı şifre ile devam ediyormu !

Hocam güvenlik kartı bilgilerini harddiske kaydediyor.Ancak bu bilgiler bize açık değil.Dolayısıyla hangi kartı takarsanız takın eski bilgiler geçerli olacaktır.

Yukarıdada anlattığım gibi bu bilgileri sıfırlamanın yolu RAID sürücüsünü kullanarak HDD yi tamamen temizlemektir.Bunun haricinde Fdisk te yapsanız, Formatta atsanız master boot recorda kaydedilmiş bu bilgileri silemezsiniz.

Size önerim yukarıda anlatmiş olduğum, 10 maddedlik kurulumu gerçekleştirirseniz sorununuz ortadan kalkar.

Ama bu iş uzun bir sürenizi alacaktır.Bunun içinde size önerim 4 tane öğrenci bulun ve 5 XP sp2 cd si kullanın.. :D :D

Bir diğer yolda, güvenlik kartları yerine deep freez kullanmak..Deep freez programı bilgisayarda güvenlik kartı yerine kullabilecek güzel bir program..

Allah yardımıcınız olsun..

seizma' Alıntı:
Eyvallah hocam benim bilgisayarlar lab yanında disket gelmedi ne yazık ki disketi bir göndersen bana sana zahmet forumdan alsam...

Artık eskisi gibi bilgisayarlarla raid disketi gelmiyor ama bunu oluşturmak iin bir yöntem sunuluyor. Eminim ki anakartın cd si gelmiştir, bu cdyi sürücüye tak ve bios ayarlarını cdden başlayacak şekilde ayarla. Bilgisayar bu cdden başladığında senden disket isteyecek, takacaksın ve sana raid disketi oluşturacak.

Hacker' Alıntı:
Abi ögrencilerin delemediği bişey görmedim ben. bırak güvenlik kartını adamlar meb in yasakladıgı sitelere yurt dısından dns alıp baglanmayı bile çözmüşler. bence değiştir sen yinede.

bizden sonra diger gelecek öğretmenler için unutulmayacak bir şifre koymak gerekir. bu şifrede okulun kurum kodu olabilir. ve bu şifreyi okulda kalıcı bi yere not etmekte fayda var. Benim tavsiyemde bu hocam ögrenciler buluyor değiştiriyor sonra işin yoksa uğraş dur :)

Hacker' Alıntı:
Abi ögrencilerin delemediği bişey görmedim ben
++++ :):):):):)

hocam bunu flash disk le yapamaz mıyız, birde anakartın da cd si yok yükleyebilir misiniz yardımcı olursanız çok büyük iyilik etmiş olursunuz

Geri