Güvenlik Kartı Sifresi

Kodla Büyü

hanedantr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
benden önceki formatör güvenlik kartının sifresini değiştirmis simdi deniyoru molmuyor adam ben bilmiyorum diyor uyuzluk yapıp ne yapayım bu şifreyi nası lkırabiliriz acaba lütfen bilen varsa bana yardımcı olsun arkadaslar

hocam sen en iyisi şöyle yap kartın driverini kaldır sonra tekrardan kur. böylece şifren eski haline dönmüş olacak. oda zaten geneldee 12345678 dir.

hayatsuyu1979' Alıntı:
hocam sen en iyisi şöyle yap kartın driverini kaldır sonra tekrardan kur. böylece şifren eski haline dönmüş olacak. oda zaten geneldee 12345678 dir.

maalesef dedigini yaptım ama olmadı maalesef

hocam güvenlik kartını çıkarıp devre dışı bırakırsın
yerine deep freeze kurabilirsin bilgisayarlara

12345678 işe yaramıyor güvenlik kartının olması gerekiyor bilgisayarlarda çünkü il formatorleri mutlaka olacak diyor ara ar gelip bakıyorlarda gelde isin icinden cı adam degistirmis sifreyi bilen yok

Güvenlik kartını sökünce bişe olmuyo hocam..Ben denedim...Kartsız kullanılıyor..

aynı sorun bende de var. Benden önceki arkadaş güvenlik kartı şifresini unutmuş. üstelik bilgisayarların yönetici oturumunun şifreside yok. sınırlı kullanıcı hesabıyla bilgisayarları açabiliyorum onunlada hiç bir şey yapamıyorum. Üstelik kasalar kilitli ve anahtarlarıda yok. Sadece bir imaj cd si var elimde şifre olmadan oda hiç bi işe yaramıyorç Okul müdürününde hiç bişeyle ilgilendiği yok napacağımı şaşırdım. buna en kesitirme nasıl çözüm üretiriz bilen varsa paylaşalım. yardımlarınızı bekliyorum

clear.exe diye bir programda mevcut kartın driver klasöründe. başlangıç disketiyle açıp bu programı çalıştırdığınızda şifre resetleniyormuş. duydum ama yapmadım. Siz bir deneyin isterseniz.

arkadaşlar benim iki bilgisayarımda güvenlik kartı şifresi vardı Hiren Boot CD yi takıp bilgisayarı açtım bunun için Partition Tools (Disk Bölümleme Araçları) menüsünden Super Fdisk programıyla HDD tamamen silip sonra format attım. şifreler silindi artık kartları kullanmıyorum ben denedim iki HDD oldu.
İsteyenler için Hiren Boot CD programı
http://rapidshare.com/files/45756374/Hi ... Turkce.rar

arkadaşlar benim görev yaptığım okulda da güvenlik kartı sorunu var. benim sorunum güvenlik kartı şifresini gireceğimiz ekrana nasıl ulaşacağımız hakkında. yardımcı olursanız sevinirim. kolay gelsin....

bu konu daha öncede forumda paylasılmıştı ...tek kesin çözüm kartı sök . dos ortamında formatla . işletim sistemini kur . kartı tak . sürücüsünü yükle . bios tan ayarını yap . diye hatırlıyorum ben bu yolla kurtulmuştum .

ws lite kartını yükledikten sonra 12345678 varsayılan şifre çalışmıyor. bekdata yükleme tam gerçekleşmemiş dedi virüslü bi dosya gönderdi yükledim hiç birşey değşmedi. hiç birşekilde güvenlik kartını yönetici modunda açamıyorum. başka bilgisayardaki güvenlik kartını takıyorum gene yok. sorunlu bilgisayarın güvenlik kartını başka bilgisayarda rahatlıkla kullanıyorum. kartta sorun yok yani.
güvenlik kartının şifresi bilgisayarda bi yerde kayıtlı oluyor ama nerde? bios a kaydetmesi mümkün mü acaba?
webci arkadaşın yaptıklarını deniycem birde. bakalım ne olacak.

clear.exe yi nerden bulabiliriz? rapid olmasın lütfen paylaşım yeriniz. meb ile download edebilelim.

KESİN ÇÖZÜM.... DENENMİŞTİR...
Ws Lite güvenlik kartını yüklediğinizde vasayılan şifre (12345678) çalışmıyor ise;
Bilgisayarı image dvd lerinden kurmadan önce hirencd ile 1 ve 2. hdd bölümlerini formatlayıp image kurulumunu yapın.
Tüm ayarlarınızı tamamladıktan sonra en son olarak güvenlik kartının yazılımını yüklemeye geldi sıra.
HDD nizin 2. bölümünde sürücüler bölümünde wslite güvenlik kartı diye sürücüsü var zaten. Çift tıklayıp çalıştırın. Ana yükleme penceresi geldiğinde ÖZEL KURULUM a basın (Hızlı Kurulumu denemedim).
Özel Kurulum penceresinde ilerleyince açılan pencere de Kullanıcı Modunu seçin. Alttaki şifre kutularına her ikisi de aynı olmak üzere yeni şifrenizi girin ve onaylayın.
Bilgisayar yeniden başlatmayın, kapatın.
Bilgisayar kapalı iken Güvenlik kartını takın.
Bilgisayarı açın.
Açılışta Yönetici modu için kısa yolu basın. girdiğiniz şifrenin çalıştığını göreceksiniz.
Kolay gelsin...

hocam formata gerek yok. kartı da ilk olarak sökmeyin yoksa bilgisayar her açılışta uyarı verir. önce ws lite güvenlik kartının sürücüsünü çalıştırın ve oradan kaldır deyin. dedikten sonra bilgisayarı kapatın ve bilgisayarı başlatmadan önce kasadan kartı sökün. olay bitmiştir. bilgisayarı açın.
artık güvenlik kartı yerine bence drive vaccine pc restore kullanın. bakanlık yeni kurulan bt sınıflarına bunu veriyor artık. harika bir pro. deepfreeze'den daha iyi çünkü reboot yapmadan sistemde değişiklik yapıp kaydedebiliyorsunuz. harika bir programdır.
altta dosyaları veriyorum:
1- WS LITE GÜVENLİK KARTI sürücüsü ve türkçe kullanma kılavuzları
2- DRIVE VACCINE PC RESTORE PLUS ve PLUS RMC kurulum dosyaları.

drive vaccine pc restore PLUS olanı kurun. RMC olanı henüz ben de denemedim. denemeden bişey diyemem. zaten klasördeki seri al RMC olan için değil.

ws_lite.rar
Güvenlik Yazılımı.rar

Geri