Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Güvenlik Kartı Problemi (Vestel Pro Bilgisayarlar)

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında maverick07 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. maverick07

maverick07 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar Bilişim Teknolojileri Sınıfında 15+1 adet Vestel marka (modeli promega olması lazım) bilgisayarımız var. Bu bilgisayarlar geçen sene ben askerdeyken kurulmuştu. Şimdi benim bir problemim var. Bilgisayarlarda güvenlik kartı var ve ben netsupport programını kurmak istiyorum. Öncelikle programı yüklemek için güvenlik kartını nasıl pasif hale getirebilirim. Programı yükledikten sonra nasıl aktif hale getireceğim. Bilgisayarlar açılırken küçük bir menü açılıyor oradaki tuşları kullanarak yapamadım yada doğru işlemi yapamadım. Yardımınızı bekliyorum.

Sormak istediğim bi konu daha var benim sınıfımda samsung yazıcı, tarayıcı, güç kaynağı, klima bile var. Ancak yeni bir projeksiyon cihazı yok. Yani projede projeksiyon cihazı yok mu?

2. emines

emines Seçkin Üye Seçkin Üye

slm
    kılavye f ise ctrl+g kılavye Q ise ctrl+W tuşlarına o bahsettiğin menü ekrana çıktığında hemen basmalısın.şifre 123456789 bu yöntemle bilgisaarın güvenlik karını bir defaya mahsus olmak üzere devre dışı bırakmış olursun. Bilgisayar açılınca istediğin değişikliği yap işin bitincede reset at. Güvenlik kartı tekrar aktif olacaktır.

kolay gelsin

3. maverick07

teşekkürler yarın deneyeyim....

4. myesilyurt

myesilyurt Site Gezgini

bilgisayar biosu geçtikten sonra ekranı görünce pause tuşuna bas durdur ekranı.. şimdi rahatla ve ctrl+home tuşuna iki defa arka arkaya bas. çıkan şifre ekranına 123456789 yaz.. orada göreceksinki c sürücüsü işaretli yani koruma altında sonra işareti kaldır ve c deki koruma kalkar. ama bence her zaman netop scholl,net support dan her zaman daha hızlıdır... tavsiye ederimm

5. ozlemmehmet06

ozlemmehmet06 Site Gezgini

Benim de okulumda geçen yıl Vestel marka bilgisayarlar gelmiş. 2 bilgisayarımda sadece güvenlik kartını iptal edemiyorum. Diğerlerini bahsettiğiniz gibi iptal edebiliyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim yardımlarınız lütfen......

6. maverick07

Çok teşekkürler. Net supportu denemek istiyorum. Bakarsın memnun kalmazsam silerim...

7. mevcut

mevcut Seçkin Üye Seçkin Üye

bizdeki vestel promegalarda güvelik kartı şifresi sırasıyla 1'den 8'e kadar olan rakamlar. en sonda 9 yok yani.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal