Güvenlik Kartı Problemi (Vestel Pro Bilgisayarlar)

Kodla Büyü

maverick07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Bilişim Teknolojileri Sınıfında 15+1 adet Vestel marka (modeli promega olması lazım) bilgisayarımız var. Bu bilgisayarlar geçen sene ben askerdeyken kurulmuştu. Şimdi benim bir problemim var. Bilgisayarlarda güvenlik kartı var ve ben netsupport programını kurmak istiyorum. Öncelikle programı yüklemek için güvenlik kartını nasıl pasif hale getirebilirim. Programı yükledikten sonra nasıl aktif hale getireceğim. Bilgisayarlar açılırken küçük bir menü açılıyor oradaki tuşları kullanarak yapamadım yada doğru işlemi yapamadım. Yardımınızı bekliyorum.

Sormak istediğim bi konu daha var benim sınıfımda samsung yazıcı, tarayıcı, güç kaynağı, klima bile var. Ancak yeni bir projeksiyon cihazı yok. Yani projede projeksiyon cihazı yok mu?

slm
kılavye f ise ctrl+g kılavye Q ise ctrl+W tuşlarına o bahsettiğin menü ekrana çıktığında hemen basmalısın.şifre 123456789 bu yöntemle bilgisaarın güvenlik karını bir defaya mahsus olmak üzere devre dışı bırakmış olursun. Bilgisayar açılınca istediğin değişikliği yap işin bitincede reset at. Güvenlik kartı tekrar aktif olacaktır.

kolay gelsin

bilgisayar biosu geçtikten sonra ekranı görünce pause tuşuna bas durdur ekranı.. şimdi rahatla ve ctrl+home tuşuna iki defa arka arkaya bas. çıkan şifre ekranına 123456789 yaz.. orada göreceksinki c sürücüsü işaretli yani koruma altında sonra işareti kaldır ve c deki koruma kalkar. ama bence her zaman netop scholl,net support dan her zaman daha hızlıdır... tavsiye ederimm

Benim de okulumda geçen yıl Vestel marka bilgisayarlar gelmiş. 2 bilgisayarımda sadece güvenlik kartını iptal edemiyorum. Diğerlerini bahsettiğiniz gibi iptal edebiliyorum. Sorunumu nasıl çözebilirim yardımlarınız lütfen......

myesilyurt' Alıntı:
bilgisayar biosu geçtikten sonra ekranı görünce pause tuşuna bas durdur ekranı.. şimdi rahatla ve ctrl+home tuşuna iki defa arka arkaya bas. çıkan şifre ekranına 123456789 yaz.. orada göreceksinki c sürücüsü işaretli yani koruma altında sonra işareti kaldır ve c deki koruma kalkar. ama bence her zaman netop scholl,net support dan her zaman daha hızlıdır... tavsiye ederimm

Çok teşekkürler. Net supportu denemek istiyorum. Bakarsın memnun kalmazsam silerim...

bizdeki vestel promegalarda güvelik kartı şifresi sırasıyla 1'den 8'e kadar olan rakamlar. en sonda 9 yok yani.

Geri