Güvenlik Kartı Junior Sheriff

Kodla Büyü

pia

Üye
BT sınıfındaki bilg.lerde bu kart var, şifresini bilmiyorum standart bi şifresi var mı bunların ya da okula teslim edilmişmidir bu şifreler müdürün haberi yok öyle bişeyden, nereden öğrenebilirim acaba bir fikri olan var mı??

bilgisayarlardan birine format attım. formatı atarken güvenlik kartını kaldırdım formattan sonra güvenlik kartını yeniden kurdum güvenlik kartını gösteriyor C korumalı fakat masaüstünde yaptığım degişiklikler kalıyor kapa aç yaptığımızda neden olabilir????

exper marka için standart şifre 12345678
menüye giriş için açılışta ctrl+home

yaptığınız değişiklikler için her seferinde önce güvenlik kartını kaldırıp sonra kumaya gerek yok: bunun için normal güvenlik kartı ile açılmış pc de administrator kullanıcı adıyla yapmak istediğiniz değişiklşikleri yapın program kurun ayar yapın sonra
- pc yi yeniden başlatın
-yeniden açılırken Ctrl+Home ile fgüvenlik kartı menüsüne girin sifre:12345678
-fonksiyonlar sekmesinde ikinci seçenek "data kaydet" i seçin
-kayıt edin.
-en alttan "tamam" ile çıkın
-pc normal yenidden açılsın tamam.....

yaptığınız değişikliklerin silinmeyip oduğu gibi kalmasının nedeni:
güvenlik kartı meüsünde korunacak bölüm kısmında
"CMOS = bios ayarları"
"C" hdd nin c partition u
"D" hdd nin d partition u
gibi bölümler var .

bilgileri ve mevcut ayarları korumak için "CMOS" ile "C" yi seçili bırakın. "D" boş kalsın çünkü bu kısma öğreenci yaptığı ödevleri kaydedebilir. ayrıca kendinize yedek vb. işlemer için bölüm kalmış olur.

kolay gelsin

turan64' Alıntı:
Turan hocampaylaşılan belgelere yaklaşık 1,14GB lık data attım. sonra değişiklikleri kaydettim. ve ayene dediğiniz gibi yaptım. "Verileri Kaydet" dedikten sonra %100 oldu ve "Fat Dosya biçimi hatası" gibi bir hata verdi.Bende yeniden başlattım ve bir daha ki açılışta "Receiver Disk (Burasını tam hatırlamıyorum) " hatası verdi. Biosa giremiyordum bende güvenlik kartını söktüm.Yeniden başlattığımda Xp'ye girdim sorunsuz bi şekilde . Ama kartı takıp yeniden açtığımda bu sefer kasa çalışıyor ama monitöre görüntü hiç gelmiyor. POS yaparken bile. Bu şekilde 2 bilgisayarm gitti. Ekran kartından yada başka bi donanımdan olacağını hiç sanmıyorum. Bi yol gösteren olursa çok sevinirim :twisted:

ergin hocam buna benzer bir sorun benim başıma da geldi. güvenlik kartını çıkartıp sorunsuz çalışan bir makinaya taktım.
bigisayar açıldı açılışta hdd deki veriyi kaydet dedim ve güvenlik kartının içerisine sağlam olarak çalışan makinanın bilgilerini yükledim. ama şunu belirtmem gerek hiçbir makinenin c sürücüsünde ilave bi program yada dosya yok hepsi aynı ve kurtarma dvd si ile kurulmuş durumda.
kurtarma dvd sini kullnmayıp makinaya format atarsanız güvenlik kartının setup ına girip oradan kartı kurmanız yeterli olmuyor. xp yi açıp güvenlik kartının yazılımını da kurmanız gerekiyor. ben oyüzde format yerine kurtarma dvd sni kullanıyorum hem hızlı hem temiz...

exper marka BT sınıfları için konuşuyorum.
1.kurdukları XP virüslü
2.verdikleri servis pack dışında başka bir servis pack le XP kurduğunuz zaman güvenlik kartı C: de D: de korumuyor istediğin kadar ayar yap. :(
3.En önemliside Kurtarma DVD leri ( öğrenci bilgisayarları için söylüyorum HATALI)
4.Çözüm olarak ben BT sınıfımdaki tüm bilgisayarların güvenlik kartları söktüm.kendi XP mi ve gerekli gördüğüm programları yükledim.Norton Ghostla Image CD oluşturdum. ve bilgisayarlar Deepfreez yükledim.not: güvenlik kartlarını takmadım geri
ARTIK BT SINIFINDA NO PROBLEM :) :)

yibo68' Alıntı:
4.Çözüm olarak ben BT sınıfımdaki tüm bilgisayarların güvenlik kartları söktüm.kendi XP mi ve gerekli gördüğüm programları yükledim.Norton Ghostla Image CD oluşturdum. ve bilgisayarlar Deepfreez yükledim.not: güvenlik kartlarını takmadım geri
ARTIK BT SINIFINDA NO PROBLEM :) :)
+1
yapılması gereken de budur bende bütün güvenlik kartlarını söktüm, hepsinin imajını aldım, Deep Freeze bile kurmadım, çöktüğü zaman hemen 5 dakikada imajdan kuruyorum ve hiç problem yaşamadım, bence güvenlik kartları çok gereksiz aletler.

3.En önemliside Kurtarma DVD leri ( öğrenci bilgisayarları için söylüyorum HATALI)

evet arkadaşlar kurtarma DVD leri gerçekten sorunlu.

ancak ben yukarıda anlatılanlar kadar hiç bi sorunla karşılaşmadım
bilgisayarlar tıkır tıkır işliyor, güvenlik kartlarıda aktif (sadece C: sürücüsü kilitli)

exper lab için söyledilkerinize katılmıyorum kurtarma cdleri dışında. kurtarma cd leri bence sadece göstermelik. ama kurtarma dvd leri gayet iyi çalışıyor güvenlik kartları da aynı şekilde.
yalnız kurtarma dvd lerini kurmanız için setup tan hdd ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. kurtarma dvd sini ilk çalıştırdığınızda gost ekranı açıldığında ekran kilileniyorsa bundandır.
güvenlik kartlarına gelince iki farklı güvenlik kartı var bir ver 10 ve ver 11 olmak üzere ver 10 larda sorun olabilir ama ver 11 gayet iyi çalışıyor fakat daha önce de dediğim gibi kurtarma dvd si dışında farklı bir cd ile xp yi kurarsanız güvenlik kartının xp için bir kurulum programcığı var onu kurmanız gerekir.

benim okulda öğrenci bilgisayarlarının kurtarma cdsi yok. olan bir arkadaş imajını gönderirse sevinirim.
bu arada vestellerin junior sherifinin korumasın kaldırmak için grimek için bios ayarları geçer geçmez ctrl+W yapın ve gelen ekrandan 12345678 yazın.

Tarih: 03 Ağu Cum, 2007 3:16 İleti konusu:

--------------------------------------------------------------------------------

benim okulda öğrenci bilgisayarlarının kurtarma cdsi yok. olan bir arkadaş imajını gönderirse sevinirim.

Sinir oldum bugün
bu uyuz koruma kartına giriş dahi yapamıyorum. şifre değiştirilmiş "12345678" değil.
Açılmıyor o yüzden sağolasıcalar bir de Norton u yüklemişler Hakk getire. Sistem virüslü olsa daha hızlı çalışır.

ayhangunes' Alıntı:
Sinir oldum bugün
bu uyuz koruma kartına giriş dahi yapamıyorum. şifre değiştirilmiş "12345678" değil.
Açılmıyor o yüzden sağolasıcalar bir de Norton u yüklemişler Hakk getire. Sistem virüslü olsa daha hızlı çalışır.

:) hocam allah sabır versin yaa gercekten cok gıcık bir durum acaba bu gücenlik kartı zımbırtılarıda cin malımı ucuz diye getiriyolar herşeyi sonra fiyasko.. tayvan olsa en azından sağlam olur her yonga vs tayvanda üretiliyor kesin cindir bu :lol:

Bence hem C: ' nin imajını alın hemde güvenlik kartı aktif olsun. Bilgisayarda değişiklik yapmak istediğinizde C: 'nin korumasını kaldırın ve değişiklikten sonra C: yi tekrar korumaya alın. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman da imajını yüklersiniz.

Beni de delirtti bu kart ne denediysem olmadı sonunda Dep Frezee yükledim...

ya arkadaşlar delirecem ya güvenlik kartında C korumalı gözüküyo fakat masaüstünde yaptığım degişiklikler kalıyor. öğrenciler ayarları değiştiriyo bi türlü çözemedim şu sorunu lütfen bana yardım edin. öğrenciler mahvetti bilgisayarları

Geri