güvenlik kartı delirtiyor

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
akadaşlar bilgisayarı yeniden kurmak için ctrl home ile girip güvenlik kartını kaldırdım sonra windowsu kurdum. tekrar güvenlik kartını devreye sokacaktım ama ctrl home işlemiyor artık onu atlayıp direk windows açılmaya başlıyor. sorun nedir sizce

bence bu gibi durumlarda drivere kaldırmaaya gerek yok. C nin korumasını kaldırmak yeterli. Hocam elinizde cd varsa tekrardan kurun driveri. Normale döner muhtemelen.

hocam biostan güvenlik kartını açılışta 1. sıraya getir, sorun büyük ihtimalle çözülür

veya başka bir bilgisayarın image nı alıp dvd ye kaydedin sonra arızalı bilgisayardan yedeği yükleyin derim.

kolay gelsin

image ile yine gelmez. çünkü güvenlik kartı şifresi hdd nin sıfırıncı sectöründe tutuluyor.

güvenlik kartının diriver ını yeniden yüklemeniz. Bilgisayarlarınız vestel ise aşağıya eklediğim HddSheriff güvenlik kartının dirverını kurunuz.

Ekli dosyalar

• HddSheriff.rar
    55.4 KB · Görüntüleme: 152
arkadaşlar bu güvenlik kartını kaldırıp yazıcıyı nasıl kuracam ve tekrar nasıl aktif edecem bilen varmı şimdiden teşekkğr ederim

oasisbilgisayar hocam eminim zamanla güvenlik kartının ne işe yaradığını öğreneceksiniz.

donanımsal olarak yapılan bir kart yerine bir yazılım aynı işi yapabilecek olsa emin olun o kartı üretmezlerdi. ikisi de aynı şey değil. farklarını yaşayarak göreceksiniz.

benimkisi sadece bir tavsiyeydi. yanlış anlaşılmasın lütfen.

evet, deepfreez belli bir kullanım sonrası şişiyor. format istiyor bilgisayar güvenlik kartında öyle bir şey yok .
bu arada hacker hocam güvenlik kartı driver ını windows yükledikten sonra normal bir driver yükler gibi mi yükleniyor. şu an ihtiyacım yok ama aklımızda olsun 8)

arkadaşlar bu kartı nasıl kullanıyoruz nasıl açıyoruz nasıl kapatıyoruz yardımcı olursanız çok mutlu olacağım

hocam sağolun yarın denemesini yapacam ama mantıklı görünen güvenliği birinci sıraya getirmek onu kapamış dvd yi birinci sıraya getirmiştim yarın çözümü yazarım hepinize teşekkürler

oasisbilgisayar' Alıntı:
hacker hocam 97 senesinden beri yani 10 yıldır internet cafe işletme ve bilgisayar satış tamir bakım işleriyle uğraşıyorum.

bu sanırım karttan anlayıp anlamadığımla ilgili bi ip ucu verebilir ama bence sen bi deepfreeeze dene.. diğer arkadaşın dediği gibi

şişme falanda olmuyoo.. saygılarrrrrr

bende resmi olarak 95 ten beri.. şimdi bu benim daha iyi bilgiye sahip oldugumu mu gösteriyor... benimkisi sadece bi öneriydi işine gelmiyorsa kullanma.

ben herikisini de aktif olarak kullanmış birisi olarak arkadaşlara tavsiyede bulundum işine gelen istediği gibi alaiblir.

deepfreeze in sıkıntı kaldırılabilir bir yazılım ve makineyi ekstradan yoruyor.
ram kullanıyor
işlemci kullanıyor
bios verilerini koruyamıyor,
windows açılmadan iş görmüyor...
bebe windows cdsini takıp üstüne windows kurmaya kalksa ve yarıda bıraksa senin deeepfreeze in koruyacakmı makineni?
bunlar bile en basit sebepler olarak güvenlik kartına tercih edilmemeli. ki ayrıca bu kartı üretenler deepfreeze den haberdardır bence.. :)
yani siz istediğiniz kadar daha kullanmaya devam edebilirsiniz bence mahsuru yok.

devletin o kadar para harcayıp koruma amaclı taktırdıgı bir kart duruken deepfreeze mantıklı diil onu demek istedim sadece. yoksa kart temin edilemedigi yerde bende kullanıyorum.

saygı bizden. ;)

driver kurulumunu merak eden arkadaslar direk kurabilirsiniz ancak problem cıkarabilir. eger problem cıkarsa

kartı slottan sökün pc yi acın windows acıldıktan sonra pc calisirken kartı slota takın ve driverını kurun pc yeniden basladıgında güvenlik kartı gelecektir.

ben de 2000 yılından beridir bu işin içindeyim, üniv. okurken özel sektörde çalıştım, web, programlama, sistem uzmanlığı, ağ sistemleri ve donanım daha da anlatmama gerek kalmadı. böyle konuşmak istemezdim oasisbilgisayar arkadaşımın verdiği cevaba bu şekilde ancak cevap verilir ancak, herkes burada tecrübelerini ve fikirlerini paylaşıyor. böyle ciddiyetsizce kimsenin hareket etmemesi gerekir. ben deepfreeze ve güvenlik kartını kullandım ve böyle bir kanıyı vardım.

yönetimden özür diliyorum 8)

oasisbilgisayar' Alıntı:
hacker hocam 97 senesinden beri yani 10 yıldır internet cafe işletme ve bilgisayar satış tamir bakım işleriyle uğraşıyorum.

bu sanırım karttan anlayıp anlamadığımla ilgili bi ip ucu verebilir ama bence sen bi deepfreeeze dene.. diğer arkadaşın dediği gibi

şişme falanda olmuyoo..
saygılarrrrrr

altı ve koyu çizgili laf bana gelmiş gibi.

neyse, doğrusu artık susmak . biribirimizi kırmayaylım

arkadaşlar noluyo burada ben forumu fazla takip edemiyorum işlerim var uçmuşunuz maşallah :)

bilgi yarıştırmıyoruz burda dimi... hem birinci olana madalya felanda vermeyecekler. ödüllü bi başlık vardı orda ugrasalım isterseniz.

http://bilgisayarbilisim.net/kitap_odul ... t3175.html

bakın bu konuya ilk mesajımın altına benikisi sadece bi tavisye diyor...
yanlış anlaşıldıysam arkadaşlardan özür dilerim.
Zümredaşız sonuçta amaç birbirimizden bişeyler öğrenmek güncel kalmak.
Alternatifler ortaya konmazsada ögrenme olmuyor ama. amacımız bişeyler kazanmaksa devam edebiliriz yoksa en iyisi bencede susmak :) yoksa konu baslıgının amacının dışına taşacak gibi geliyor.

Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

arkadaşalar kusura bakmayın ama ben bu güvenlik kartını nasıl kullanacam bilmiyorum o yüzden ben susmuyacam ve tekrar soracam eğer bunu kullnamasını bilen varsa bir zahmet paylaşırsa sevinirim
birde ben bu formu yaklaşık dört gündür kullanıyorum böyle saygılı bir form oluşturanlara teşekkür ediyorum ve artık bu formun daimi üyesiyim herkese selam

mamussta' Alıntı:
hocam biostan güvenlik kartını açılışta 1. sıraya getir, sorun büyük ihtimalle çözülür
Bence çözüm bu. Driver olmazsa kur. Büyük olasılıkla gerek kalmayacak.
Arkadaşlar bende çok şey biliyom. Bildiğim çok şey hiç bişi bilmediğim. :idea: :roll:

EVET ARKADAŞLAR KESİN ÇÖZÜM ŞU DENEDİM OLDU.BİSTAN BOOT SEKTÖRÜNDE BİRİNCİYİ GÜVENLİK KARTINI SEÇİYORSUNUZ. DÜZELİYOR

aynı sorunu ben de yaşadım, bios'tan dvd 'yi 1. sıraya getirip format attım. Güvenlik kartını da kaldırdım. Ne yazık ki formattan sonra güvenlik kartının tekrar kurulması ya da hacker hocamın verdiği HddSheriff.rar dosyası bi işe yaramadı ben de yarın biostan tekrar güvenlik kartını 1. sıraya alcam du bakale nolcak

fevzi07' Alıntı:
arkadaşalar kusura bakmayın ama ben bu güvenlik kartını nasıl kullanacam bilmiyorum o yüzden ben susmuyacam ve tekrar soracam eğer bunu kullnamasını bilen varsa bir zahmet paylaşırsa sevinirim
birde ben bu formu yaklaşık dört gündür kullanıyorum böyle saygılı bir form oluşturanlara teşekkür ediyorum ve artık bu formun daimi üyesiyim herkese selam

kimse cevap vermemiş ben cevap vereyim anladığım kadarıyla...

birincisi güvenlik kartının menüsü xp sayfas gelmeden önce çıkması lazım..eğer çıkmıyorsa, çözüm yukarıda verilmiş...biostan boot ayarlarından güvenlik kartını ilk sıraya getirmen lazım..

ikincisi bu menü geldikten sonra HOME veya CTRL+HOME tuşları ile güvenlik kartının ayarlarına geçiş yapabilirsin,yalnız bundan önce sana şifre soracak...şifre genelde 123245678 olmazsa 12345, 123456, 1234567 gibi sayıları deneyebilirsin...şifreyi onaylattıktan sonra

üçüncü olara karşına güvenlik kartının ayarlar sayfası gelecek burada fareyi kullanamıyorsun..klavyeden BOŞLUK TUŞU nu ve TAB tuşunu kullanmak zorundasın...
Ayarlar sayfası sekmelerden oluşuyor ama senin için önemli olan ilk sekme, üstte harddiskin bölümleri yazıyor ve başında klik işareti var...Genelde C: ve D: dir. Bunlardan hangisini veya hangilerini seçersen onlara işlem yapmış olacaksın...

Ayarlar sayfasının alt tarafında ise, 3 seçenek var ilki korumak istiyorsan 3.sü ise korumak istemiyorsan seçip tamam dersen işlem tamam...(teorik oldu ama)

olmadı diyorsanız aşağıdaki linkte bir ppt sunusu var..işinize yarayabilir çünkü benzer şeyler yapılıyor...

http://ortakoy68.meb.gov.tr/bilisim/geri_yukleme.ppt

Geri