Günlük ve yıllık planlarla ilgili?

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Arkadaşlar paylaşılan günlük ve yıllık planları incelediğimde bir nokta dikkatimi çekti ve sizinde bu konuyla ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Bir haftanın kazanımına yani iki dersin kazanımına baktığımda 5-6-7 kazanım sayısı görüyorum. Hem o kadar kazanım iki ders saatinde nasıl işlenecek merak ediyorum.

Son düzenleme:
Cidden ilk hafta 6-7 kazanım var ben o kadar kazanımı ufacık bir tabloya nasıl yazayım.

5.1.1.1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 yazsak olmaz mı acaba?

paylaşılan planların 5ler için çok ağır olduğunu düşünüyorum. en azından benim okulumdakiler için öyle. çoğu bilgisayara bile dokunamıştır. o kadar kazanımın 2 derse sıkıştırılması imkansız. ben yine bildiğim gibi işlicem dersimi.

Peki günlük plan yapmamız gerektiği nerede yazıyor acaba. Yani zorunlu mu? Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Peki günlük plan yapmamız gerektiği nerede yazıyor acaba. Yani zorunlu mu? Bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum hocam, umarım bilgi paylaşımında bulunur arkadaşlar hangi yönetmelik? nerede yazıyor?
Önceki müfredat içinde kazanımları kendimiz seçip planı ortam koşullarına uygun hazırlaya biliyorduk, yeni müfredat içinde verilen tüm kazanımları işlemek mecburi mi ? bilgisi olan var mı?

Başlı başına bir sorun bu gerçekten. Tanışma, BT sınıfı kuralları vs bile ekstradan ilk hafta bahsedilecek konular iken +6 adet kazanım var. Ben geçen yıl hazırladığım Bilişim Teknolojilerine Giriş sunusu ile dersi işledim. Ders sırasında birkaç cümle ile Bilgisayar ve Sağlık konusuna, oyun bağımlılığına değindim o kadar. Ancak yetiyor zaten. Gelecek hafta donanım + yazılımı nasıl 2 saate sığdıracağız onu düşünüyorum şimdi de :D

Ekleme: Ben bu öğretim programları hazırlanırken branş öğretmenlerinin görüşlerinin dikkate alındığını hiç düşünmüyorum. Programda sıkıntı yok ama ders saatleri yaptım oldu şeklinde yazılmış.

arkadaşlar planlar hazırlanan müfredat uygun. Fakat bundan önce ve bu programda 72 saaat yani 36 haftanın tamamında ders işleniyor ya da işlenecek gibi gösterilmesi. Bu kazanımların sıkıştırılmasını gerektiriyor. Okulun ilk haftası ve son haftasında bu kazanımları yetiştirmek imkansız. Ben kendi adıma bu kazanımların hepsini yazmıyorum daha doğrusu yazamıyorum. 2 tanesinin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Kaldı k, sene içerisinde belki tatil, hastalık ve sınav yapılması vb sebeplerle bazı derslerin de gideceği düşünülürse birkaç haftanın istemeden de kaybolacağı görüşündeyim. burada önemli olan güncellenen programı plana yansıtmak ve bunu en iyi şekilde uygulamaya çalışmak.
Benim görüşüm bu şekilde.

Arkadaşlar paylaşılan günlük ve yıllık planları incelediğimde bir nokta dikkatimi çekti ve sizinde bu konuyla ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Bir haftanın kazanımına yani iki dersin kazanımına baktığımda 5-6-7 kazanım sayısı görüyorum. Hem o kadar kazanım iki ders saatinde nasıl işlenecek merak ediyorum.
Arkadaşlar merhaba bu konuda yeni sistemi tanıtırken arkadaş şu ifadeyi kullanmıştı kazanımların başında bulunan sayılar sınıf defterine yazılabilir. Sınıf defteri için bu yöntem kullanılabilir.

5 lerde yeni müfredata göre 6 larda eski müfredata göre işleyeceğiz dendi bizim il toplantısında yeni programlar tanıtılırken

5 lerde yeni müfredata göre 6 larda eski müfredata göre işleyeceğiz dendi bizim il toplantısında yeni programlar tanıtılırken
Aynen bize de müfredat tanıtılırken 5 ler de yenisi 6 larda ise eski sistem devam edecek denildi.Ve planları ona göre yaptık.Kazanımların hepsi sınıf defterine sığmıyor biz de ,1,2 tanesini yazıyoruz.

Geri