Günde 8 haftada 40 saat ders sınırı?

Kodla Büyü

bilgi34

Üye
yeni yönetmelikte böyle bir sınır var günde 8 saat ama teknik öğretmenler haftaiçi 44 saat derse girebiliyor bakanlar kurulu ek ders kararına göre günde 8 saatten en fazla haftaiçi 5 günde 40 saat derse girebilecegiz..aynı gun 2 farklı kurs acıp 8 saatten fazla girme imkanı olmayacak.. yönetmelik ile bakanlar kurulu ekders kararı arasında uyumsuzluk yok mu

11 nisan 2018 Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği yerine Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği hazırlanmıştır.
http://hbogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_04/11093946_MEB_HBO_KURUMLARI_YYNETMELYYY.pdf
Ders saatleri MADDE 69 –
(1) Kurumlarda teorik derslerde bir ders saati süresi 40 dakikadır. Ancak dersler arasındaki dinlenme süresi 10 dakikadan, öğle arası dinlenme süresi ise 45 dakikadan az olamaz.
(2) Dersler ile atölye ve laboratuvar uygulamaları, gerektiğinde zümre öğretmenler kurulunun önerisi ve kurum müdürünün onayı ile blok olarak da yapılabilir. Ancak her blok ders, iki ders saati süresiyle sınırlıdır.
(3) Millî eğitim müdürlüğünün onayı ile çalışma süresi günde 8 saati aşmamak üzere saat 22.00’ye kadar belirlenebilir

Yaygın eğitimdeyseniz buna uyacaksınız. Ben orgun öğretim olarak düşünmüştüm. Değilmiş.

Halk egitim ögretmenleri forum basligina yazdim zaten..konu teknik ogrt olarak haftaici 44 saat derse girebiliyorken yonetmelik ile bu engelleniyor yeni yonetmelik ortaokul yonetmeliginden copy paste olmus ona orada 15+6 21 saat derse girmekle zorunluguz en fazla 30 saat giriyoruz o yuzden ortaokulda meslek lisesi haric liselerde gunde 8 saat siniri olmasi onemli degil halk egitimde enaz 40 saat derse giriyoruz ve şeflik yok fiili enaz 40 saat ders

Geri