GÜLÜŞÜ GÜZELİN...

Kodla Büyü

aa_şş_kk

Üye
Artık Ben Bile Kendimi Sevmiyorum
Anlamalıydım ben üzüldüğümde kılını kıpırdatmamandan, sadece işin düştüğünde aramandan. "N'aber, nasılsın" lâfının arkasına "Bir görüşelim mi?" ekleyememenden, anlamalıydım sevgisizliğini... Ben, seni görmek için sınırlarımı zorlarken, senin umursamamandan, alaycı konuşmalarından, ya da senden vazgeçerim diye korkup önüme bir parça yem atmandan anlamalıydım... Ben, hayatta hiç kimseye bu kadar sabırlı bu kadar mülayim davranmamıştım oysaki. Severdim özgürlüğümü, asi olmayı, bir bardak suda fırtınalar koparmayı, kimseye hesap vermemeyi... Bir bunları severdim bir de seni sevdim... Sevgilin değil sevdiğin olmayı istedim.... Ilk defa biri benden hesap sorsun istedim, bir açıklama beklesin. Bu biraz açık değil mi ya da "Hayır bir yere gitmiyorsun, evde oturuyorsun" dan başka bir şeydi bu... Beni sorgula, duygularımı sorgula istedim. Olmadı... Ne kadar da kolaydım senin için, ne kadar da zahmetsiz... Tabiiki, bocalardın, emindin düzgün insan olduğumdan hayatında hiç karşına çıkmamış kadar düzgün, emindin seni çok sevdiğimden ve düşündüğümden; öyle olmasaydı her probleminde ilk beni arar mıydın? Nedenleri, niyeleri merak etmedim hiç, inan etmedim... Bu kadar sevgisizliğinde seni nasıl bu kadar sevdim, onu merak ettim. Benim için ne düşündüğünü, beni nasıl gördüğünü, sendeki beni merak ettim... Artık hayal kurmuyorum, geçmişe bu kadar bağlı olmamın sebebi; o zaman çok mutlu olmam bunu biliyorum... Şimdi tekrar başlasak da, yalnızlığı paylaşsak da sana gönlümü açabilir, gözüm kapalı güvenebilir miyim sanıyorsun? Şimdi artık tek başınayım... Hiç değilse hakkını veriyorum yalnızlığın. iki kişilik kocaman bir boşluktansa sensizliği ve yalnızlığı yeğlerim... Artık kendimi görmemek için aynalara bakmıyorum, üşürüm diye kazağını giymiyorum, ağlarım diye türkü söylemiyorum. Belki de sen haklısın! Artık ben bile kendimi sevmiyorum...

Aslında aşk yoktu
Çaresizlikti bizimkisi
Ulaşamamazlıktı belki de
Ellerimin ellerine değememesi
Gözlerine doyasıya bakamamamdı

Yoktu aşk bizde
Kabuğu kalkmış yaralarımı sarmadın hiç
Çatlamış dudaklarımdan öpmedin
Kirli saçlarıma da dokunmadın

Yoktu aslında aşk
Biz var dedik
Yalan söyledik insanlığa
Aşk bir hayalden ibaretti aslında
Ve biz hayallerimizle
Onu da bitirdik.....

Meğer ki aşk imiş beni bağlayan hayata bu güne kadar. Her soluk aldığımda sevdayı hissettiğim içinmiş, sevdayı yüreğimde ölümüne taşıdığım içinmiş ki yaşamışım... Ve savunmuşum yaralı kalbimi, hicranlar içinde de olsa, savunmuşum gözyaşımı kimseye aldırmadan.
Bilki, tomurcuklar açmadan kuruyorsa dalımda, her bahar bir tek kan gülleri açıyorsa gülşende, ey aşk, ey sevdiğim sensin sebep...
Şimdi ölüme hüküm giyiyorsam her yargılandığım yerde, hüznün acılı ırmaklarında kalıyorsa hayallerim ve sonunda kırılıyorsa kalem. Bil ki sebep sensin ey aşk, ey sevgili

Aşka inancım yok oldu sevgili.. İnandığım aşk, mecnunla, birlikte öldü
asırlar önce..
İnandığım aşk, gidişinle birlikte yok etti beynimde senden kalan aspire
olmayan tortulaşmış duyguları..

Aşk öldü sevgili.. aşk öldü.. Sevgi üzerine yazdığım tüm cümleler yokoluyor
birer birer..
Gözün aydın sevgili, bıraktım seni ruhumdan... özgürsün artık çekil git
düşlerimden... çık git beynimden.. De ki, aşk öldü.. Farzet ki... ben
öldüm.. toprağa karıştım yok oldum.. git artık benden.. Artık ben yokum...

Aşk öldü

Seni bulduğum an kaybetmenin acısı hala yüreğimde tazeliğini korumakta...
Bilirmisin kaybetmenin dayanılmaz ağırlığını, bu ağırlıkla her gün yavaş
yavaş ezilmenin verdiği dehşeti ve her gün bu dehşetle bin kere ölmenin
beterliğini.. Ama nerden bileceksin, sen hiç kaybetmedin ki!!

Aşk , o asla tatmadığın aşk, her dokunuşta ölü bir beden gibi durduğun, anlamına ve tadına asla ulaşamadığın suskun bir ilahidir.

öncelikle paylaşımlar için teşekkür ederim.
bir konudsa bilgi ararken buraya üye oldum.
ve siteyi gezerken aa_şş_kk kullanıcı adını gördüm.
bir an duraksadım yokssa ben bu siteye daha önce üye olmuşmuydum diye. ama yazılan mesajlara baktıgımda başka biri oldugunu fark ettim.

aa_şş_kk benim 4 yıl önce kullanmaya bşladığım ve tamamen kendi yarattığım bir kullanıcı adıydı :)

başkasında görünce şaşırdım .
net dünyası işte.

ve ne hikmettir ki ben sevdiğim kıza gülüşü güzelim derdim hep.
ilginç bir tesadüf oldu benim için.

Geri