Güç kaynağı sorunu?

Kodla Büyü

Eslivya

Süper Üye
Süper Üye
Merhabalar, okulumda tozlar içinde çalışmaz durumdaki kasalardan birindeki sorun şu. Anakarta elektrik geliyor, üzerindeki ışık yanıyor fakat ne fanları çalışıyor ne bilgisayar açılıyor. Başka güç kaynağını bağlayınca çalıştı. Çalışmayan güç kaynağındaki sorun ne olabilir sizce?

Yapılabilecek bişeyse uğraşayım demiştim. Olmazsa mecbur yeni alınacak. Bir de bilgisayarlar oldukça eski olduğu için hangi parçaya dokunsan yenisini gerektiriyor :-1:

Benimde laboratuardaki güç kaynağı yandı bugun ama bence yenisini almak yerine tamir yolları arasak daha iyi olur. En azından kendimizi geliştirmiş oluruz.

Bugün sata girişli dvd-rom takılı bir bilgisayardaki güç kaynağının sata cıkısı olmadıgını gorunce "moleks to sata" cevirici kablo yerine bozuk bir guc kaynagından sata uc kesip kendim cevirdim moleksi sataya. Yenisini almaktan daha mutlu etti beni.

Bu powerlar genelde yanıyor dediğim gibi benim bi kasanın powerından dumanlar cıktı tamiri ile ilgili bilgi verebilecek yada site onerecek kaynak ekleyebilecek varsa iyi olur arkadaşlar.

Teşekkürler.

Kesinlikle technolog hocam, bozuk bişeyi çalışır hale getirmek yenisini almaktan daha mutlu ediyor insanı. Uğraşıp çözemezsem mecbur yeni alacağım artık.

Geri