Güç ışığı yanıp sönüyor gerisi yok

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar kamera kayıtlarının tutulduğu bir bilgisayarımız vardı bugün arıza yapmış bayaa bi uğraştım ama sorunu bulamadım...
yaşanan problemi açıklayım; güç kablosunu kasaya takıyorum güç düğmesine bastığımda kasanın güç ışığı yanıp sönüyor, fan bi çalışır gibi oluyor sonra duruyor...
ne yaptımsa olmadı bi yardım lütfen...

farklı güç kaynağında da aynı durumu yapıyor mu.. birde anakartı kasadan söküp tekrar takmayı denermisiniz.. Kasa ile teması olabilir..

çalışan güç kaynağıyla da denedim sorun devam ediyor...
kasayı bulunduğu yerden çıkartmak istemiyorun çünkü baya üzerinde bağlantı var. çıkartırım aslında ama sıkıntılı olur...
başka neler yapabilirim sorun nerde olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum
(aslında bana da problem anakart yada işlemcide gibi geliyor ama ilkönce diğer ihtimalleri elemek istiyorum)

Bildiğim kadarı ile İşlemci olması durumunda dediğin gibi , anlıkda olsa fanlar dönmez.. ve ışıklarda yanıp sönme olmaz.. Bilgisayar ölü bir şekilde yatar :)

aynı olay bizim başımıza geldi geçen
reçetesi: işlemciyi söküp fanını temizledin mi :+1: dir.
bu arada termal macun temin etmekte fayda var işlemci ve fanı tekrar takarken.

büyük ihtimalle anakartta sorun var ,bunu anlamak için de parçaları tek tek sökmelisin ,eğer işlemciden kaynaklansaydı fanın çalışmaması gerekirdi ,power supplydan veya swtich board dan kaynaklanacağını da sanmıyorum ,en iyisi teknik servise götürmek bu durumda

Hocam.. Eğerki fan temizlemelik durum olsa işlemci soğukken ısınanna kadar çalışmaz mı. Bilgisayar.. ?

Açıkçası.. işlemici yuvası ile işlemci bacaklarına toz bulaştığını ilk defa duydum.. Bir şey daha öğrenmiş olduk.. :)

sorun çözüldü gibi arkadaşlar
bilgilendirmek istedik
güç kaynağı kısmen bozulmuş
nasıl yani diyeceksiniz?
anakarta iki güç kablosu geliyor
biri çalışıyor ama diğeri çalışmıyor
daha önce güç kaynağını değiştirmiştim ama çalışmayan küçük kabloyu görmemişim :)

voltaj değişikliğinden dolayı olsa gerek anakart kendını korumaya almıs.kısa bır sure guc gelmesı ve daha sonra gucun kesılmesı durumunda yaptıgım işlem işlemciyi yerınden cıkarmak ve yenıden takmak tabıkı guc kaynagı kablolarını soktukten sonra.yada kasadan guc kablosunu cıkardıktan sonra reset duğmesıne 6-7 defa basıp cekersenız zannedersem sorun cozulur.aynı durumlarda yaptıgım ıslemler bunlar ve hep basarılı olmustur.kolay gelsın

Geri