GRAFİK VE ANİMASYON DERSİ - PHOTOSHOP-

Kodla Büyü

bcakmak

Site Gezgini
Sevgili arkadaşlar programlama temellerinden (teknik-ve-meslek-liseleri-uygulama-ve-materyaller-f136/programlama-temelleri-dersi-calisma-notlarim-t71891.html) sonra Grafik ve animasyon dersi içinde ders notlarını çıkarmaya başladım. Ders içerik olarak Photoshop CS-5 anlatmaya karar verdik. Bende sıfırdan yardımcı olacak ders notları hazırlıyorum bir aksilik olmassa bunları çoğaltıp öğrencilerime dağıtıcam. Ayrıca öğrencilere çok konuştuklarından ceza vermiştim :) herkes farklı yabancı kaynaktan cs5 uygulamaları bulup çevirip hazırlayacak. Onları teslim aldım onlarında arasından eleme yapıp uygulama olabilecek dosyaları buradan yayınlarım inş. :) sizlerinde katkıları olursa süper olur .

Ekli dosyalar

• 1-PHOTOSHOP CS5 DERSE GİRİŞ.rar
    1.4 MB · Görüntüleme: 1,265
Ders Notuna Devam Araç çubukları-1 :)

Ekli dosyalar

• PHOTOSHOP CS 5 DE KULLANILAN ARAÇ ÇUBUKLARI-1.rar
    295.9 KB · Görüntüleme: 951
@bcakmak hocam, elinize sağlık materyal üretmeye çalışıyorsunuz ama Grafik ve Animasyon dersinde Fireworks anlatılmalıdır. Müfredat dışına çıkmanız başınızı ağrıtabilir.

Müfredatta benim bildiğim bir program adı yok modüller fireworks anlatıyor. Ama bizden anlatılması istenen konu başlıkları resim düzenleme web için hazırlama vs.vs. yanlış biliyorsam söyleyin.

Teşekkürler hocam. Fireworks anlatıyorum ben ama photoshop için guzel bir kaynak

güzel bir başlangıç, derste yapılabilecek uygulamaları ve uygulamalı sınavları burada paylaşalım arkadaşlar. forumda bi kaç başlık vardı hepsini burada toplasak güzel olur ...

teşekkürler hocam bende bir proje için kursta gençlerimize photoshop anlatacaktım yararlı oldu sizinde bunları paylaşıyor olmanız.teşekkürler

İyi hortlamış yine, devam ettireyim :D
Görmüşken yazayım arkadaşlar bu dersteki görüşlerim:
Fireworks bildiğiniz üzere Adobe bu yazılımı geliştirmeyi durdurdu ve birkaç yıl oldu. İkincisi Flash programı her ne kadar Animate diye canlı tutulmaya çalışsa da, Tarayıcı/eklenti sıkıntıları vs bi dolu sebepten dolayı kullanımı gitgide düştü, tamam modüllere bağlıyız ama sonuçta güncellenmemiş. modülde qbasic olup ona devam etmek gibi birşey bu ..

Ben de yukarıda bir hocamın yaptığı gibi bu derse Eylül ayında Photoshop ile başladım, Bitmap grafikleri anlattıktan sonra Illustrator'e geçtim ve şu an Vektör grafikleri anlatıyorum. Animate'den de birşeyler gösterip dönemi öyle kapatmayı düşünüyorum. Ders modülünün güncellenmesi gerektiği ile ilgili mail attım il toplantısına da bu durumu bildirdim ama şu an geri dönüş yok şimdilik.

Bende her toplantıda müfredatların güncellenmesi için görüş bildiriyorum ama sonuç yok, bizde kendimiz güncelleyip anlatıyoruz..

Geri