Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

görüntü problemi

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında akif_van tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. akif_van

akif_van Aktif Üye

arkadaşlar benim bilgisarın görüntüsü çok bulanık örneğin kırmızı rınk turuncu görünüyo. mönitör renk ayarlarına baktım olmadı. monitörü değiştim olmadı. acaba ekran kartından mı yoksa bir sitem problemimi ne yapmalıyım.
    yardım ederseniz çok mutlu olurum gözlerimi çok yoruyo...........

2. akif_van

akif_van Aktif Üye

görüntü problemine yanıt yok mu?

:( :( :( :( :(

3. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

Ekran kartının görüntü ayarları ve renk ayarları var ati mi nvidia mı kullanıyorsun?

belki o ayarlar değişmiş ola bilir default konuma getirirseniz düzelecektir ayarları görütü özellkileri penceresinden Ayarlar - gelişmiş bölümünden Ati yada n vidia görülecektir o sekme üzerinden renk ayarlarını bulun oradan düzeltebilirsiniz..

4. fareadam

fareadam Aktif Üye

hocam bilgisayara bağladığınız sokette bir kırıklık olmasın. yani oradaki tellerde bir eğilme veya kırıklık. bende de ole bir problem var soketin bir teli kırılmış o şekilde kullanıyorum. yoksa ekran bozulmuşta olabilir. bir televizyon tamircisine götürsen iyi olur...

5. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam soketlik değildir her monitörün soketi ayrıdır...hocam başka monitör denedim diyor ya ekran kartından yada windowstan renk ayarları kurcalandı...

6. nthing

nthing Site Gezgini

monitör değiştirdim dediğine göre sorun monitör kablosununkırıklığından değil. kasa üzerindeki monitör girişinin sağm olup olmadığını ve içerde kırık pin olup olmadığını kontrol edebilir, ekran kartını başka bilgisayarda neyebilir yada ekran kartının sürücüsünü tekrar dan yükleyip default ayarlara geri döndürmeydeneyebilirsin. kolay gelsin

7. emrah0026

emrah0026 Site Gezgini

hocam siz bilgisayarınızı başka bir masadakullanmöayı denediniz mi? çünkü benim bilgisayarımda aynı sorunlar olmuştu o sorun sanıyorum mıknatıslı yada manyetik ortamlarda oluyor bir deneyin. birde mönitörü sağa sola çevirmeden düzgün koyun . denemekte fayda var.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal