Görevlendirilen Okulda EBA Sorunu?

Kodla Büyü

gunica

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar günaydın. kadrom halk eğitimde bir lise de btr'yim.
Durum şu ki öğrencilere EBA şifresi vermem gerekiyor ama EBA'dan kendi hesabımla oturum açtığımda öğrenci şifre kısmında öğrencinin TC'sini girdiğimde öğretmen okul uyuşmazlığı gibi bir hata alıyorum. Aslında bu durum normal.
Sorum şu ki kadrosu başka yerde olup başka okulda BTR olanlar kendilerini o okulla nasıl eşleştiriyorlar?
MEBBİS görevlendirme kısmına işlettim. E-okul'dan kendimi tanımlattım. bu EBA okul bilgilerini nereden alıyor yahu?

Bu konuyla ilgili geçen sene bir post açılmıştı diye hatırlıyorum ama gelin görün ki bulamıyorum.. Valla sinir oldum idareci ya da kurum şifresiyle girmek istemiyorum.. Güya Okulllarda Fatih projesi yürüsün diye bizi görevlendiriyorlar ama hiçbir yetki vermiyorlar.. :verymad: :verymad:

eba şifresi vermek zorunlu mu? bana bu konuda bir bilgi verilmedi. ilk defa lisede çalışıyorum. btr henüz değilim ama ek görevlendirme sonuçlarını bekliyorum büyük ihtimal btr olucam. nedir bu eba şifre muhabbeti arkadaşlar, beni aydınlatın lütfen

gunica' Alıntı:
Durum şu ki öğrencilere EBA şifresi vermem gerekiyor ama EBA'dan kendi hesabımla oturum açtığımda öğrenci şifre kısmında öğrencinin TC'sini girdiğimde öğretmen okul uyuşmazlığı gibi bir hata alıyorum. Aslında bu durum normal.
Sorum şu ki kadrosu başka yerde olup başka okulda BTR olanlar kendilerini o okulla nasıl eşleştiriyorlar?
MEBBİS görevlendirme kısmına işlettim. E-okul'dan kendimi tanımlattım. bu EBA okul bilgilerini nereden alıyor yahu?

Bu konuyla ilgili geçen sene bir post açılmıştı diye hatırlıyorum ama gelin görün ki bulamıyorum.. Valla sinir oldum idareci ya da kurum şifresiyle girmek istemiyorum.. Güya Okulllarda Fatih projesi yürüsün diye bizi görevlendiriyorlar ama hiçbir yetki vermiyorlar.. :verymad: :verymad:
madem kurum veya idareci istemıyorsun oradaki hocanın birinin hesabıyla al hocam :D

sadbt' Alıntı:
eba şifresi vermek zorunlu mu? bana bu konuda bir bilgi verilmedi. ilk defa lisede çalışıyorum. btr henüz değilim ama ek görevlendirme sonuçlarını bekliyorum büyük ihtimal btr olucam. nedir bu eba şifre muhabbeti arkadaşlar, beni aydınlatın lütfen
hocam bazı öğrenciler şifrelerini unutuyorlar vs vs. bu durumda sizi bulurlar genelde sizde onlara yeniden şifre tanımlarsınız. zorunlu mu değil mi bilemem ama ben veriyorum eba şifrelerini

btnotlari' Alıntı:
gunica' Alıntı:

Bu konuyla ilgili geçen sene bir post açılmıştı diye hatırlıyorum ama gelin görün ki bulamıyorum.. Valla sinir oldum idareci ya da kurum şifresiyle girmek istemiyorum.. Güya Okulllarda Fatih projesi yürüsün diye bizi görevlendiriyorlar ama hiçbir yetki vermiyorlar..
madem kurum veya idareci istemıyorsun oradaki hocanın birinin hesabıyla al hocam

yani hocam onu da istemiyorum işte madem görevlendirildik geldik okula bir de bu projeden sorumlu olarak ama yetkilendirilmiyoruz. buna kızıyorum... bunun bir yolu var ama ne? :cry: :eek:

şu an eba da zaten genel sorun var. öğrenciler kendi okullarında bir önceki sınıf görünüyorlar. puan sayaçları ilerlemiyor. 5 . sınıfların bazıları ilkokul görünüyor. yani sistem dahilindekilerde yanlışlık var. kurum farkını şuan eba çözemez gibi geliyor bana. btnotlari nın dediği gibi başka öğretmenin hesabından verin şifreyi.

hocam görevlendirildiğin okulda da tanımlı olman gerek. mesela geçen yıl bir ortaokula görevlendirilmiştim . kendi okulumda eba şifresi verebilmeme rağmen o okulda veremiyordum. sora e okuldan not vs. girişi falan yapabilmem için beni tanımladıklarında artık görevlendirme gittiğim okuldaki öğrencilere de şifre verebildim.

chrome kullanıyorum. eba ya giriş yaparken 20 tane kullanıcı kayıtlı. Hangisine denk gelirse veriyorum valla.

Geri