görev yöneticisiyöneticiniz tarafından devredışı bırakıldı.

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

ege

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bilgisayarlardan biri kitlemişti ctrlatlt del tuşuna basıncabu uyarıyı veriyo ve istemediğim kadar uyarıyı tekrarlıyo.sanırım virüste var ama görev yöneticisi tekrar devreye nasıl sokulur?tşk şimdiden

başlat/çalıştır seçiyoruz hocam. gpedit.msc yazıyoruz. orada "kullanıcı yapılandırması" var,onun alt menüsü "yönetim şablonlarınını" seç.masaüstü ve denetim masası ayarlarına bak. örneğin denetim masası kısmında "değişiklikleri yasakla" diye bişey var. bu ve bunun gibi özellikler buradan kısıtlanmıştır. tekrar açabilirsin.

http://www.bilisimogretmeni.com/isletim ... ozumu.html
Görev Yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı
Bu hata mesajını aldığınızda muhtemel olarak ilk aklınıza gelen sisteminize virüs bulaşmış olabileceği şüphesidir. İlk olarak sisteminizi virüs taramasından geçirin ve virüs olmadığından emin olun.

1. Çözüm:

Masaüstüne bir adet "txt" dosyası oluşturun.Yani masaüstünde sağ tıklayıp "Yeni" "Metin Belgesi" deyin.

Daha sonra bu metin belgesi içerisine aynen şunları kopyalayın.

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"="dword:00000000

Kopyaladıktan sonra

"Dosya" "Farklı Kaydet" deyin ve dosya adını "EnableTM" uzantısını da "reg" yapın ve
masaüstünü göstererek "Kaydet" deyin.

Bu reg dosyasına çift tıklayarak sorulan soruya evet diyoruz.

Not: Windows'un varsayılan dosya görünümünden dosya uzantıları görünmez. Bu nedenle bazı durumlarda burada olduğu gibi dosya uzantılarının görünmesi gerekebilir. Dosya uzantılarının görünür olması için aşağıdaki işlemi uygulayın.

Bilgisayarım> Araçlar> Klasör Seçenekleri> Görünüm> Gelişmiş Ayarlar içerisinde

"Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" seçeneğindeki işareti kaldırın.

2. Çözüm:

Başlat> Çalıştır> Aç Kutusu içerisine

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v
DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

komutunu yazarak "tamam"a tıklıyoruz.

3. Çözüm:

Başlat> Çalıştır> Aç Kutusu içerisine "regedit" yazıp ve "tamam" diyoruz.

Karşımızda "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" gelecek.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System

anahtarlarının altında, sağ pencerede

"Disable TaskMgr" adında bir değer göreceksiniz. Ona sağ tıklayıp "değiştir" diyoruz ve "1" olan değeri "0" yapıyoruz.

4. Çözüm

Eğer işletim sisteminiz Windows XP Professional değil ise bu çözüm yolunu gerçekleştiremeyeceğini öncelikle belirtelim. İlk üç çözüm de Home Edition olanlar faydalanabilir.

Başlat> Çalıştır> Aç Kutusuna "gpedit.msc" yazın ve "Tamam" deyin.

Karşımızda "Grup İlkesi" geldi. Şimdi sırasıyla şu yolu izliyoruz.

Kullanıcı Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Sistem> Ctrl+Alt+delete Seçenekleri burada
"Görev Yöneticisini Devre Kaldır" üzerine iki kere tıklayıp "Devre Dışı" seçeneğini etkinleştirip "Uygula" ve "Tamam" diyoruz.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri