Google'dan Yerli Markalara Fatih Engeli!

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Kod:
Fatih Projesi için yerli markaların destekleneceği açıklanmasına rağmen Google'ın yaşattığı sıkıntı, beklentileri boşa çıkardı. Proje yabancılara yaradı! Milyonlarca dolar, dışarı çıktı.

Ülkemizin en büyük bilişim projesi olarak hayata geçirilecek olan Fatih Projesi için ilk adımlar atılmaya başlandı.
Milyarlarca dolarlık dev pastadan yerli markaların daha çok pay alması için yerli markaların destekleneceğinin açıklanmasına rağmen, işler maalesef planlandığı gibi gitmedi.
Daha önce yayınladığımız haberde belirttiğimiz gibi 8500 adetlik ilk tablet bilgisayar siparişi için hazırlanan şartnamede, işletim sistemi olarak Android 3.0 ve üstü özellikler istenmişti.
Oysa bu işletim sisteminin lisansını elinde bulunduran Google, yerli markalarla henüz anlaşmaya varamadı. Bu problemden dolayı, yerli markalar da ihaleye katılamadı.
Hem yerli markaları desteklemek hem de dış ticaret açığını azaltmak için alınan önlemler, hazırlanan şartnamede, Google'ın nasıl davranacağı hesap edilmediği için ters tepmiş durumda.
Daha projenin ilk aşamasında milyonlarca lira, yabancı markalara doğru yola çıktı bile.

http://shiftdelete.net/googledan-yerli- ... 33810.html

ihaleyi hazırlayanlarda sıkıntı var 2.2 2.3 deselerdi, sonradan güncellenmiyor mu bu meret..

Kndi şini kendin yapacaksın. bu son olsun.

Ar-ge nin geliştirilmesi gerek . (Yanlış anlaşılmadın MEMlerdeki ar ge ciler değil.)

the_korsan' Alıntı:
Kod:
Fatih Projesi için yerli markaların destekleneceği açıklanmasına rağmen Google'ın yaşattığı sıkıntı, beklentileri boşa çıkardı. Proje yabancılara yaradı! Milyonlarca dolar, dışarı çıktı.

Ülkemizin en büyük bilişim projesi olarak hayata geçirilecek olan Fatih Projesi için ilk adımlar atılmaya başlandı.
Milyarlarca dolarlık dev pastadan yerli markaların daha çok pay alması için yerli markaların destekleneceğinin açıklanmasına rağmen, işler maalesef planlandığı gibi gitmedi.
Daha önce yayınladığımız haberde belirttiğimiz gibi 8500 adetlik ilk tablet bilgisayar siparişi için hazırlanan şartnamede, işletim sistemi olarak Android 3.0 ve üstü özellikler istenmişti.
Oysa bu işletim sisteminin lisansını elinde bulunduran Google, yerli markalarla henüz anlaşmaya varamadı. Bu problemden dolayı, yerli markalar da ihaleye katılamadı.
Hem yerli markaları desteklemek hem de dış ticaret açığını azaltmak için alınan önlemler, hazırlanan şartnamede, Google'ın nasıl davranacağı hesap edilmediği için ters tepmiş durumda.
Daha projenin ilk aşamasında milyonlarca lira, yabancı markalara doğru yola çıktı bile.

http://shiftdelete.net/googledan-yerli- ... 33810.html

koca proje yapacaksın işletim sistmeini falan ayarlayacaksın sonra da bu işletim sistemini alacağın yerin nasıl davranacağını tahmin edeme pehh diyorum başkada bişi demiyorum

Atalar söz söylemiş ''Dinsizin hakkından imansız gelir '' diye
bizim eğitek yardımcısı tunaya bakın hhele akıllı tahta tasarlamış da vestel pataentini almış ( vestel i de bilirik ihaleyi gavurlar alsın en azından ödenen paranın karşılığı alınır.Hey gidi hey güzel ülkem kime güvenecen artık

erfatm' Alıntı:
yasarcan' Alıntı:
pardus ne güne duruyor,
Egitek'ten Pardus'un avantajları hakkında bilgi isteyen bir e-posta gelmişti bize.
Pardus da kullanılabilir projede

pardus olsun. hem güncellemelrde dışa bağımlılık kalmaz. alsınlar 2 yazılım mühendisi yaptırsınlar. başkası yiyeceğine pastayı bizimkiler yesim. hem bizde test edip geri dönüş yapma fırsatı yakalarız.

Geri