Google sitelerime ne yaptı?

Kodla Büyü

mailicin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Aramalarda genelde 1. yada 2. site olarak çıkan halen pagearnk 3 olan bir sitem var. Ama dün bir anda ziyaretçi sayısının düşmüş olduğunu fark ettim. Google da arama yaptım ve sitemin ilk sırada geldiği kelimelerde bile siteme rastlayamadım.

Google "web site yöneticisi"ne herhangi bir uyarı falan gelmemiş. Acaba ne olduğunu nerden öğrenebilir ve nasıl çözebilirm? Aynı durum başka bir site içinde geçerli ve bu siteler aynı hostta.

Not: Yaklaşık bir ay önce coğrafi bölge değiştirilerek Türkiye olarak ayarlanmış, onun etkisi olur mu acaba?

Siten sandboxa düşmüş.Son yaptığın değişiklikleri (uyanıklıkları) hatırlamaya çalış sebebini bulursun.Coğrafi bölge ilgili olamaz ayrıca.

Aynı hostingi kullanan başka bir siteyle ilgili de olabilir problem.Hostingde bulunan sitelerin biri kara listeye girerse diğerleri de zarar görüyor.

fercanx' Alıntı:
Siten sandboxa düşmüş.Son yaptığın değişiklikleri (uyanıklıkları) hatırlamaya çalış sebebini bulursun.Coğrafi bölge ilgili olamaz ayrıca.

nasıl öğrendiniz? nerden bakılıyor? ve tabiki bir sebeb gelmiyor aklıma neden olduğunu nasıl öğrenebilirm?

mailicin' Alıntı:
nasıl öğrendiniz?

senden öğrendim. :mrgreen:

Son yaptığın uyanıklıkları hatırla ( hatırla meeen ) sonra onlardan vazgeç.Sonra google webmaster araçlarından artık iyi bir çocuk olduğunu belirten yeniden değerlendirme isteği gönder.Düzelir.

Oyunu doğru oynayın google size istediğiniz değeri verecektir.

hasari' Alıntı:
hocam site ilk 5 ayda pagerank 3 oldu, günlük 2,5 k ziyaretçi oldu yani herşey yolundaydı. Son zamanlarda sadece google+ hesabı açıp orada site adıan sayfa kurdum ve bağlantıları bu sayfada ve twitterda paylaştım. Burada ne yanlış var ki?

mailicin' Alıntı:
hasari' Alıntı:
hocam site ilk 5 ayda pagerank 3 oldu, günlük 2,5 k ziyaretçi oldu yani herşey yolundaydı. Son zamanlarda sadece google+ hesabı açıp orada site adıan sayfa kurdum ve bağlantıları bu sayfada ve twitterda paylaştım. Burada ne yanlış var ki?
Biraz bekleyin düzelecektir. Hiti bir anda artığı için şüphe duymuştur.

hasari' Alıntı:
mailicin' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Biraz bekleyin düzelecektir. Hiti bir anda artığı için şüphe duymuştur.

yok hocam bir anda artmadı nisanda açtım yaz sonu pagerank 3 oldu eylül den itibaren de düzenli olarak artış gösterdi. Son 1 aydır hit bu seviyede. eylülden beridir düzenli olarak artan bi grafik söz konusu yani

2 senedir yılın belli aylarında bizim siteye de oluyordu, hatta bazen de taaa eski arşivleri görünüyordu aramalarda, eski bilgisyar öğretmeninin ismi çıkıyordu :lol: moralimi bozuyordu. Kısa bir süre sonra kendi düzeliyordu.

Arkadaşlar bana ait 5 siteminde aynı anda google tarafından gösterilmeme sebebi ne olabilir? bu konuda fikir verebilecek birilerini arıyorum.

Yani uygunsuz birşey falan yapmadım ama bir anda tüm sitelrim listeden çıkarılmış. Bunu google bildirme şansım var mı acaba?

Google yapısını değişmiş ondan kaynaklanıyor. Yeni yapı hakkında bilgim yok ama r10 dakiler bu konuda uzmandır oraya bakmak lazım

Geri