Google pagerank SEO 3 - DMOZ.org açık dizine kayıt

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
Google pagerank seo 1 ve 2 konularımız uygulayarak sitemizi google serverlarına rahatlıkla eklediğimizi düşünüyorum.
Google ilk başlarda 2 sonra 4 günde daha sonra sitenizin verilerindeki değişimlere göre daha az veya daha çok uğrayarak sitenizin arama motorunda indexini devamlı arttırır.

Peki işimiz bittimi, google kaydoldum, ama bişiler eksik.....????

Tabiki dünyanın en büyük dizinlerinden biri olan DMOZ a kayıt işlemi... :!: Hocam nerden çıktı bu demeyin.Önceden fazla bilen yoktu anlatmıyoduk şimdi herkes duymuş onun için saklamaya gerek yok :shock:

DMOZ dünyanın en iyi arama motorlarının ortak olduğu, çoğu arama motorunun index için kullandığı ,güvenilir bir açık dizin projesidir.

Bu dizine kaydolmak sizin dünyanın en büyük arama motorlarına kaydolmanızı sağlar, bunun yanında google dan 1 puanlık güven notu alarak yükselişinizde artma olur.Bazen bu 1 puanı aldığınızı anlamayabilirsiniz.Örneğin pr 3 olan bir sitenin dmoza eklendikten sonra yine 3 olarak kalabilir ama emin olun DMOZ da kayıtlı olmanız işleri değiştirecektir.

DMOZ.org a kayıt olurken dikkatli olunması gereken noktalar vardır..bu noktaları sıralarsak

* kesinlikle yanlış bilgi vermeyin ve abartılı sözcüklerden kaçının
örnek: bilmemne.com---dünyanın en iyi forum sitesi ::::: hade ordan :evil:
bilmemne.com eklenmeyecektir.

*Sitenizi en kısa ve en iyi anlatan cümleyi seçin,

*Tabiki kendinizi doğru dizine kaydetmelisiniz, kayıt işlemine başlamadan kendi sitenize en yakın olan dizine giriş yapın..
örnek: egitimcilerizbizdimi.com gidipte sağlık dizinine kaydolmaya çalışırsa nolcek bu internetin hali

*Son olarak sabırlı olmalıyız, çünkü DMOZ a kayıt mesajını gönderdikten sonra 6 ay ile 12 ay arasında sonuç alırsınız.İlk eklediğim siteyi sağolsunlar 8 ay sonra eklediklerinde çok sevinmiştim. Bu arada bilgisayarbilisim.net i halen eklememişler daha 5 ay oldu :!: alacağın olsun DMOZ.

kolay gele

ben eklediğimi sanıyorum ama bir yerlerde yanlış yaptığımı zannediyorum inşallah olur 5 ay oldu eklenip eklenmediğini de anlayamadım

dmoz google için çok önemli bir referans nedeni ise siz başvuruyu yaptıktan sonra google a sizi gerçek kişiler yani editörler dmoz dizinine kaydediyor ki bu çok önemli bir olay. hani bunu yaparkende belirli kıstaslara bakıyor dmoz amca ve editörleri öncelikle bir kere siteniz kesinlikle altı aydır yaşıyor ve hiç kapanmamış olmamalı. ve başvuru kriterlerinizle içeriğiniz örtüşüyor olmalı. eğer bunları sağlarsanız dmoz sizi indeksler ki indekslememesi içinde bir neden yok.
@Osmanx hocam nasıl kayıt ettiğini görmek istiyorsanız. dmoz.org a girin ve karşınıza gelen ekranda sitenizin adını yazın ve aratın bu kadar basit :D

Geri