Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Google Özel Aramasını herkese açtı

Konu, 'Google pagerank-SEO-Alexa' kısmında basbag tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. basbag

  basbag Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2007
  Mesajlar:
  566
  Beğeni:
  0
  Google, her türden küçük işletme ve kuruluşun sitesine kolay ve hesaplı bir şekilde Google arama işlevini eklemelerine olanak sağlayan Google Custom Search (Google Özel Arama) platformunun uluslararası kullanıma açtı.
  İşletmeler, üç basit adımı takip ederek, host edilen hizmet için online kayıt olabilecek ve 10 dakikadan kısa bir süre içinde Google’ın güçlü arama teknolojisiyle, müşterileri ve site ziyaretçilerine web sitelerinde daha ilgili sonuçlar için arama yapma imkanı sunacak.

  Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa içil konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Pek çok organizasyonun web sitesi, dünyaya açılan pencereleri gibi ve bu yüzden web sitelerine önemli miktarda yatırım yapılıyor. Siteyi ziyaret edenleri orada tutmak önemli bir konu ve arama özelliğinin yokluğu web sitesinde geçirilen zamanın az olmasına sebep olabiliyor. İşletmeler, kullanıcıların aradıklarını bulabilmeleri için sitelerindeki bilgiye kolay erişimi, hızı ve doğruluğu arttırarak, yaptıkları yatırımın karşılığını daha fazla görebilirler."

  Google tarafından host edilen site araması hakkında daha fazla bilgi, http://www.google.com.tr/cse adresinde bulunabilir.
   
 2. rusensahin

  rusensahin Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Aralık 2007
  Mesajlar:
  738
  Beğeni:
  1
  Paylaşımın için Tşkler...
   
 3. tanerakinci

  tanerakinci Site Gezgini

  Kayıt:
  2 Şubat 2008
  Mesajlar:
  64
  Beğeni:
  0
  teşekkürler hocam
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal