Google Formlar İle Sınav

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar google formlardan sınav yapmak istiyorum flubaroo eklentisini kurdum.Sistem güzel analizde yapıyor.Benim sormak istediğim şu;
Bir öğrenci başka bir öğrencinin adını yazabilir.Sınav yaparken öğrenci girişini nasıl kontrol edeceğiz.

Emrah hocam google formları hiç kullanmadım ama netsupport işinizi görmez mi, onda da vardı sanki sınav olayı.

Sayın hocam, o koduna yapabileceğin bir şey yok. Google docs'u bırakın herhangi bir sistemde dahi bir öğrenci başka bir öğrencinin yerine sınavı çözebilir.
Tek yol sınavı sınıf ortamında, sizin gözünüzün önünde yapmalarıdır.

hocam ben geçen yıl 3 sınavı google formla yaptım. hiçbir öğrenci kendi adı yerine başkasının adını yazarak kendini sınava girmemiş gösterme riskini almaz. zaten cevapların gelme zamanı saniyesine kadar geliyor. onunla beraber sınava girenlerden gören olur.

Merhaba Hocam
Aklıma şöyle bir şey geldi. Sınavdan önce her öğrenciye rastgele bir kod verseniz ve öğrencilere "bu kodlar size özeldir kimse ile paylaşmayın eğer paylaşırsanız kopya muamelesi görürsünüz" deseniz, google docs ile hazırladığınız soru formunda
Ad Soyad, Öğrenci No girişlerine ilaveten birde Kod girişinin yapılacağı bir kısım koysanız nasıl olur? Bir öğrenci başka bir öğrencinin yerine girmiş olsa bile o öğrenciye ait kodu bilmeyeceğinden sınavı başka bir öğrencinin doldurmuş olduğunu anlayabilirsiniz. Sınav formalarını googledan excel formatında alıp öğrencilere verdiğiniz kodlarla google dan alınan kodların eşleşip eşleşmediğinin kontrolünü yapacak bir excel hazırlayıp eşleşmeyenleri de kolayca tespit edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Geri