google da indexleme sorunu

Kodla Büyü

sarix

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar daha önce yaptığım okul sitemi google addurl dan kaydettirmiş, webmaster tool dan da izliyorum tıklamalrı takip ediyorum

bu sene nisan ayında hatır için eski müdürümün okuluna da yapmıştım onuda 36 gün önce google addurl dan kayıt ettirdim hatta site doğrulamasını da yaptım siteyi webmaster dan izliyorum ilk sitemde olduğu gibi

AMA 2. yaptığım bu site hala arama motorunda gözükmüyor
2 yada 3. sayfalarda iletişim, öğretmenler sayfaalrı çıkıyo ama index.html yi birtürlü göremiyorum

ilk sitemde yptıklarımı aynen yaptım hatta tekrar burada yazılanları okudum ama anlayamadım üzerinden 1 ay geçmesine rağmen index hala çıkmıyor diğer (iletişim.html, kadromuz.html...) 2. veya 3. sayfalarda çıkıyo

index sayfasının neden çıkmadığını anlamayadım
yardımmmmmm

sitemap yüklediniz mi webmasters tools kısmından o şekilde daha hızlı oluyor.

sitemap yüklemedim önceki sitemde yapmamıştım
örnek sitemap varmı hocam oradan inceleyim kullanayım bende

Evet hocam servera atıcaksın bizim sitede 5. sayfada 1 ay kadar sabit kaldı bir sıra bile yükselmedi sonra birden ilk sıraya çıktı arkadaşın verdiği siteden oluştur sitemapı..

sitemap i oluşturdum ve server a yükledim umarım anasayfayı da görürüm
kadromuz.html ve iletisim.html yi arka sıralarda gördüm ama index.html yi 10. sayfaya kadar inceledim göremedim
umarım işe yarar şimdilik teşekkürler

hocam sitemapi oluşturup yükledikten sonra google.com/webmasters/sitemaps adresinde siteni ekle ve daha sonra site haritanı buradan kaydet. O şekilde daha hızlı olacak kendisinin bulmasından iyidir

Satır= 9 URL'ye izin verilmiyor
Bu URL'ye, bu yerdeki bir Site Haritası için izin verilmiyor.

site haritasını verdiğiniz linklerden yaptım ve server a yükledim webmaster tool dan baktım sitemap e
yukarıda kopyaladığım hata mesajını verdi
bir sorun var ama ben anlayamadım:(

sarix' Alıntı:
Satır= 9 URL'ye izin verilmiyor
Bu URL'ye, bu yerdeki bir Site Haritası için izin verilmiyor.

site haritasını verdiğiniz linklerden yaptım ve server a yükledim webmaster tool dan baktım sitemap e
yukarıda kopyaladığım hata mesajını verdi
bir sorun var ama ben anlayamadım:(

sitemapi nereye yüklediniz hocam alt klasörlerde olduğundan böyle bir hata veriyor olabilir ana dizinde ( root ) olmalıdır. adını da sitemap.xml yaparsanız varsayılan olarka diger robotlarda bulabilirler.

Google ve diğer arama motorlarındaki sıralamayı yükselten ve bu işi para ile yapan firmalar nasıl yapıyorlar acaba?

sitemap sorununu hallettim 5-6 gündür sonuçlara bakıyom sııföğretmenleri sayfası, iletişim sayfası çıkıyo
ama index.html sonuçlarda çıkmıyo
nezaman çkkacak merak ediyom
15-20 gün kadar beklicem sanırım

sitemap i 25 temmuzda yüklemişim
15 gün olmuş hala arama motorunda ilk sıralarda çıkmıyor.
2. sayfada iletisim.html, brans.html, sinif.html çıkıyor
web sitedeki diğer sayfalar google da indexlenmiyor
nasıl oluyo bu iş yaaaa????
çok takıldım bu duruma
fikri olan varmı???????

Geri