Gönlünüzce bir il dışı tercihi yapmak için minimum kaç puanınız olmalı-Bilişim teknolojileri-

Kodla Büyü

Gönlünüzce bir il dışı tercihi yapmak için minimum kaç puanınız olmalı-Bilişim teknolojileri-

• Kullanılan toplam oy
    132

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gönlünüzce bir il dışı tercihi yapmak için minimum kaç puanınız olmalı sizce ? ve o puanınınz olsa nerede yaşamak isterdiniz ? neden ?

2005 yılında ilk atandığımda yazın il içi yer değiştirmelerdeki puanlar aklıma geldi. Arkadaş bu ne ya biz bu puanla gidemiyoruz köyden oturduğumuz ilçeye bile, adamlar merkeze gitmiş demişti sınıfçı arkadaşlar. Puan ne idi derseniz merkeze gidenler 20-30 puanla gidiyordu. Hatta eş durumundan yarım dönem çalışmış 8-10 puanla gidenler vardı. Ben 2011 yılında 102 puanla il dışında yer değiştirmiştim. Geldiğim okula da 6 kişi birden gelmiş 1 yıl evvel il dışı ile puanları 40 ile 60 aralığında idi. Hey gidi günler hey.
Şimdi açık olsa 200 puanlar bile korkutuyor herkesi acaba gider miyiz diye.

Puan işi boş. Norm artmadan iller arası yer değişikliği hele hele istenilen yere çok çok zor.

Artık tayin olmak için idareci olmak moda oldu. Yoksa öğretmen olarak puan ne olursa olsun yerinden kımıldamak çok zor.
Bir de istediğim yer olsa bile tayin olmaya korkarım. İyi-kötü şu anki okulumda bir laboratuvar var. Baya da emek harcadım. Gittiğimiz yerde neyle karşılaşacağımız da belli değil.

Geri