Golf mü yeni kasa astra mı

Kodla Büyü
u_kucuk3' Alıntı:
dorian' Alıntı:
ESP dediğin şey zaten kontrol kaybettiğin anda ya devreye girer ya girmez. Devreye girmeyedebilir pek güvenmemek lazım. :wink:
Golf gibi hatchback araçlarda genelde gerek yok zaten arkası kısa... viraja çok sağlam gireceksin ki araç arkadan savursun. Ama sedan bir araç dersen ki ESPsiz olmaz anlarım.
Jetta test sürüşü yaptım 50-60 hızla viraja sert girdim. yanımdaki satış temsilcisine dedim açtı galiba ESP yok dedi ya ne ESPsi. Aracın kontrolünü kaybettiğiniz anda araç kendini frenler öyle bi durum oluşmadı. Ne zaman oluşur dedim. 90-110 gideceksin hız kesmeden viraja gireceksin dedi.
Hocam ESP denilen sistem hıza bağımlı olarak çalışmaz diye biliyorum. Sürekli 4 tekeri kontrol eder, tekerleklerden biri bağımsız olarak kayma eğilimine girince arabayı düzene sokmaya çalışır diye biliyorum. Yanlış bilgim olabilir tabi ama internetten biraz araştırmıştım açıklamalar böyleydi. Örneğin saatte 50 kilometreyle bir viraja girseniz yerler ıslak olsa ve araba savrulsa ESP devreye girer hızınıza bakmaz diye biliyorum.
Sonuçta can taşıyoruz ama kendimizin ama sevdiklerimizin, o yüzden ESP önemli bence:)

aynen - hızın yüksek olması şart değil esp de.. Kışın 20 km ile dönerken araç kayma eğilimi göstermişti - o zaman da esp devreye girmişti aracımda - kadranda ESP ışığı yanıyor o zaman..

Ben olsam bu kadar az fiyat farkıyla golf ü tercih ederim - bulabilirseniz tabi. Bulunduğunuz ilin komşularındaki VW bayilerine de telefonla sorun - elelrinde araç kalmış olabilir.

Bir de biri 1.3 biri 1.6 .. Astranın tipi daha hoş tamam da - motoru güçsüz.. Dizel 1.6 golf ün sürüş keyfi daha fazladır bence.

oziie' Alıntı:
u_kucuk3' Alıntı:
dorian' Alıntı:
ESP dediğin şey zaten kontrol kaybettiğin anda ya devreye girer ya girmez. Devreye girmeyedebilir pek güvenmemek lazım. :wink:
Golf gibi hatchback araçlarda genelde gerek yok zaten arkası kısa... viraja çok sağlam gireceksin ki araç arkadan savursun. Ama sedan bir araç dersen ki ESPsiz olmaz anlarım.
Jetta test sürüşü yaptım 50-60 hızla viraja sert girdim. yanımdaki satış temsilcisine dedim açtı galiba ESP yok dedi ya ne ESPsi. Aracın kontrolünü kaybettiğiniz anda araç kendini frenler öyle bi durum oluşmadı. Ne zaman oluşur dedim. 90-110 gideceksin hız kesmeden viraja gireceksin dedi.
Hocam ESP denilen sistem hıza bağımlı olarak çalışmaz diye biliyorum. Sürekli 4 tekeri kontrol eder, tekerleklerden biri bağımsız olarak kayma eğilimine girince arabayı düzene sokmaya çalışır diye biliyorum. Yanlış bilgim olabilir tabi ama internetten biraz araştırmıştım açıklamalar böyleydi. Örneğin saatte 50 kilometreyle bir viraja girseniz yerler ıslak olsa ve araba savrulsa ESP devreye girer hızınıza bakmaz diye biliyorum.
Sonuçta can taşıyoruz ama kendimizin ama sevdiklerimizin, o yüzden ESP önemli bence:)

aynen - hızın yüksek olması şart değil esp de.. Kışın 20 km ile dönerken araç kayma eğilimi göstermişti - o zaman da esp devreye girmişti aracımda - kadranda ESP ışığı yanıyor o zaman..

Ben olsam bu kadar az fiyat farkıyla golf ü tercih ederim - bulabilirseniz tabi. Bulunduğunuz ilin komşularındaki VW bayilerine de telefonla sorun - elelrinde araç kalmış olabilir.

Bir de biri 1.3 biri 1.6 .. Astranın tipi daha hoş tamam da - motoru güçsüz.. Dizel 1.6 golf ün sürüş keyfi daha fazladır bence.

esp nin mantıığı basit. 4 tekerde sensör vardır. herhangi bir teker aşırı dönmeye başlarsa ona fren yapar dengeli bir şekilde. bunun 10 u 20 si 80 i olmaz..

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
dorian' Alıntı:
Golf 6 sınıfının en klas aracıdır. ikisi kıyaslanamaz bile GOLF derim. Bi kere golf kullananlar, sattığıkları zaman tekrar golf almayı düşünür, çoğunlukla da tekrar volkswagen alırlar. Mesela toyota da öyledir. Vazgeçilmez araç üretirler. Corolla gibi. Ama aynı şey opel için geçerli değil. Opel reno citroen satanlar farklı markalara yönelebiliyor. Bunu da göze almak gerek.
hocam opelin vw'den aşağı kalır yönü yok, çok abartılı yazmışsın. kardeşim yıllarca golf kullandı, masraflarından bıktı. sattı, yeni astra aldı bu sene, çok da memnun... :)

şimdi hocam golf olsun çamurdan olsun demiyoruz :)

golf 4'ün türkiyedeki popularitesi bakmayın siz, dekra raporlarında "sorunsuzlukta" sınıfta kalmış bir araçtır golf 4..golf 5 ortalamadadır fakat golf 6 sorunsuz bir araçtır.

aynı şekilde önceki astralar bol sorunlu iken en son kasa sınıfında sorunsuzluk koltuğunda birinciliğe oturmuş bir araçtır..

Bence .

Tasarım olarak : Opel J Kasa > Golf
Piyasada tutulma : Golf > Astra
Sağlamlık : Golf = Astra

Almanya'nın ikinci band arabaları işte çok fazla farkları yok. MercedesBmwAudi bi yana OpelWv bi yana tabiki de

O yüzden bence yazı tura at :) Dik gelirse git TOYOTA al keyfine bak.

biz de golfle astra turbo arasında kalmıştık.. astra turbo kullanıyoruz şubattan beri çok memnunuz...

Hayallerimin aracı= Golf. Bir vw kullanıcısı olarak, araba değiştirsem hiç düşünmeden yine vw

yaklaşık 50 bin tl vereceğim ve o araç 0-100 km hızlanmasını 14.5 sn'de tamamlayacak :scared:

her türlü golf alır bu kapışmayı

Son zamlardan sonra hala araba almayı düşünebiliyor muyuz yahu? Ben gittim bugün bisiklet aldım. 6 ayda şehir içi yakıt ve park parasına verdiğim parayla çıkarırım gibi geliyo bisiklet parasını :oops:

sende haklısın sn serdemir yaşadığım yerde benzin tam 5.00 oldu :verymad:

Ağa ciddi ciddi hybrid otomobilleri düşünmek lazım dizellerin falan da pek bir albenisi kalmadı..

Geri