Golf mü yeni kasa astra mı

Kodla Büyü
muhtemelen astra daha doludur. eski kasalara nazaran yeni astra sorunsuz bir araba..

astra daha mantıklı fakat ben alacak olsam golf alırım.(zevk meselesi)

bu arada golfun yeni kasasının gelmesi yakındır, eski kasa ucuzlayabilir(tabi bulabilirseniz)

malesef az önce aldığım bilgiye göre golf trendline modeli üretimi durdurulmuş ancak bayilerin elinde varsa... yeni kasa golf bekleniyormuş...

hedef023' Alıntı:
malesef az önce aldığım bilgiye göre golf trendline modeli üretimi durdurulmuş ancak bayilerin elinde varsa... yeni kasa golf bekleniyormuş...

Farkli bayilerde sansinizi deneyin hocam :) yakin iller vs.

Maalesef vw grubu boyle, tok saticilar biraz..

branta' Alıntı:
hedef023' Alıntı:

Farkli bayilerde sansinizi deneyin hocam :) yakin iller vs.

Maalesef vw grubu boyle, tok saticilar biraz..

hocam bayağı bir bayi ile görüştüm artık kolum ve kulağım ağrıdı konuşmaktan :)

Hocam astranın iç donanımı görünüşü golf'e göre daha güzel görünebilir. Ayrıca fiyat olarak da astra daha uygun gelebilir ancak. Golf her zaman astradan iyi bir araçtır. Golf'ten iyi bir opel sadece insignia bence...

hedef023' Alıntı:
Arkadaşlar araba alacam iki seçenek arasında kararsız kaldım.. önerilerinizi bekliyorum...

Golf 1.6 tdi 105 ps mi fiyatı: 48.800 tl

http://binekarac.vw.com.tr/golf-teknik-bilgi.aspx

yeni astra hb 1.3 95 ps fiyatı: 47.050 tl

https://www.opel.com.tr/opel-serisi/sat ... bakis.html

hocam 2011 yeni astra aracım var.Bende alırken sizin gibi ikilemde kalmıştım.Fakat tercihimi astradan yana kullandım.Pişman da değilim.Yakıt fiyatlarını da dikkate alırsak 1.3 bence tercih edilmeli.Hem astra golf den daha dolu bir araba.

İkisi de çok şık araba karar vermek zor ama golf 7 olayı yüzünden astra mantıklı olabilir..

Golf 6 sınıfının en klas aracıdır. ikisi kıyaslanamaz bile GOLF derim. Bi kere golf kullananlar, sattığıkları zaman tekrar golf almayı düşünür, çoğunlukla da tekrar volkswagen alırlar. Mesela toyota da öyledir. Vazgeçilmez araç üretirler. Corolla gibi. Ama aynı şey opel için geçerli değil. Opel reno citroen satanlar farklı markalara yönelebiliyor. Bunu da göze almak gerek.

Golf dizayn olarak Astranın gerisinde. Ben de Yeni Kasa Astra J Edition var. Makyajlı kasalar bu ay geldi. Ben Temmuzda aldım. Makyajsız... Atmosferik 1.6 Benzinli motor. Araçtan indikten sonra arabaya bir kez daha dönüp bakıyorsunuz. Gerçekten çok başarılı bir tasarım. İç dizayn olarak söylenecek söz yok. Herhalde binip binelebileceğim en iyi araba. Harika bir sürüş, konfor... Allah herkese nasip etsin hem de en full donanımlarını. Ben en boşunu aldım ama bana göre en dolusu. Hocam yine alırmısın diye sorarsan, hiç düşünmeden evet...

dorian' Alıntı:
Golf 6 sınıfının en klas aracıdır. ikisi kıyaslanamaz bile GOLF derim. Bi kere golf kullananlar, sattığıkları zaman tekrar golf almayı düşünür, çoğunlukla da tekrar volkswagen alırlar. Mesela toyota da öyledir. Vazgeçilmez araç üretirler. Corolla gibi. Ama aynı şey opel için geçerli değil. Opel reno citroen satanlar farklı markalara yönelebiliyor. Bunu da göze almak gerek.

Sana katılmıyorum hocam. Önceki aracım opel tekrar düşünmeden opel... Tüm araçlar kendine göre değerli elbet. Ancak bu genelleme bence doğru değil.

dış tasarım ve de iç tasarım olarak astra bence fark golfe fark atar,ayrıca motorunun 1.3 olması yakıt tüketimi açısından bu devirde çok büyük avantaj ama gel gör ki golfteki motor sağlamlığı ,yol tutuşu vesaireve de ikinci el piyasası açısından golf ağır basıyor .Hocam bence sen madem ciddi alıcısın bu iki araba içinde randevu al test sürüşü yap hangisi içine sinerse onu al,emin ol en doğru yol bu...

2 yıl golf5, 3 aydırda golf 6 kullanıyorum. Golfü alırken astrayı da inceledim. İkisininde benzinli en düşük donanımlısını alabilecek imkanım olduğu için karşılaştırdığım modeller bunlardı. Astranın boşu golfün boşundan daha boş geldiği için golfü aldım :) Ama donanımlı bir astrayı golfe tercih ederim.

nht268' Alıntı:
2 yıl golf5, 3 aydırda golf 6 kullanıyorum. Golfü alırken astrayı da inceledim. İkisininde benzinli en düşük donanımlısını alabilecek imkanım olduğu için karşılaştırdığım modeller bunlardı. Astranın boşu golfün boşundan daha boş geldiği için golfü aldım :) Ama donanımlı bir astrayı golfe tercih ederim.

Ancak şuan yanılmıyorsam Astra nın boşu Golfun boşundan çok önde. Özellikle güvenlik seçeneklerini araştırın hocam. 9 hava yastığı, ESP Plus, Watt Bağlantılı Süspansiyon gibi birçok güvenlik paketi Astrada. Golfde bu durum nedir bilmiyorum ancak Astrada şöyle bir durum var hocam; En üst donanım Cosmo ile en alt donanım Edition arasında güvenlik bakımından fark yok. Zaten opel.com.tr de gösteriyor. Tek fark sensör vb. gibi donanımlar..Bu açıdan sensör vb. donanımlar önemli değilse güvenlik açısından diğer modellerle güzel bir farkı var Astranın...

Ben golf alırdım. Ama golfde ESP yok malesef düz viteslerinin hiç birisinde yok hemde :( bu devirde ESPnin standart olması gerekirken ESPsiz bir arabaya 47000 verir miydim bilemiyorum :) olsaydı ama kesinlikle hiç düşünmeden golf alırdım :)

u_kucuk3' Alıntı:
Ben golf alırdım. Ama golfde ESP yok malesef düz viteslerinin hiç birisinde yok hemde :( bu devirde ESPnin standart olması gerekirken ESPsiz bir arabaya 47000 verir miydim bilemiyorum :) olsaydı ama kesinlikle hiç düşünmeden golf alırdım :)
hocam bosver esp yi kaydira kaydira gidersin..

ESP dediğin şey zaten kontrol kaybettiğin anda ya devreye girer ya girmez. Devreye girmeyedebilir pek güvenmemek lazım. :wink:
Golf gibi hatchback araçlarda genelde gerek yok zaten arkası kısa... viraja çok sağlam gireceksin ki araç arkadan savursun. Ama sedan bir araç dersen ki ESPsiz olmaz anlarım.
Jetta test sürüşü yaptım 50-60 hızla viraja sert girdim. yanımdaki satış temsilcisine dedim açtı galiba ESP yok dedi ya ne ESPsi. Aracın kontrolünü kaybettiğiniz anda araç kendini frenler öyle bi durum oluşmadı. Ne zaman oluşur dedim. 90-110 gideceksin hız kesmeden viraja gireceksin dedi.

dorian' Alıntı:
ESP dediğin şey zaten kontrol kaybettiğin anda ya devreye girer ya girmez. Devreye girmeyedebilir pek güvenmemek lazım. :wink:
Golf gibi hatchback araçlarda genelde gerek yok zaten arkası kısa... viraja çok sağlam gireceksin ki araç arkadan savursun. Ama sedan bir araç dersen ki ESPsiz olmaz anlarım.
Jetta test sürüşü yaptım 50-60 hızla viraja sert girdim. yanımdaki satış temsilcisine dedim açtı galiba ESP yok dedi ya ne ESPsi. Aracın kontrolünü kaybettiğiniz anda araç kendini frenler öyle bi durum oluşmadı. Ne zaman oluşur dedim. 90-110 gideceksin hız kesmeden viraja gireceksin dedi.

Allah dusurmesin ama esp lik duruma gelmek icin arabayi cok zorlamak gerekir..

Abs derseniz olmazsa olmaz..hergun bolca faydalandigim icin soyluyorum :)

Astra da 1.6 dizel motor olsaydı astra derdim. 1300 kg lık bir arabada 1.3 dizel motor yetersiz kalır. 1.3 motor performans sorunlarına yol açar ve o kasa da 1.6 motora göre çok daha önce yıpranır.

branta' Alıntı:
u_kucuk3' Alıntı:
Ben golf alırdım. Ama golfde ESP yok malesef düz viteslerinin hiç birisinde yok hemde :( bu devirde ESPnin standart olması gerekirken ESPsiz bir arabaya 47000 verir miydim bilemiyorum :) olsaydı ama kesinlikle hiç düşünmeden golf alırdım
hocam bosver esp yi kaydira kaydira gidersin..
hocasm kaydıra kaydıra gitmek zevkli olur tabi de :) ben bindire bindire gitmekten korktuğum için ESP olsun demiştim :)

golf kullanmadım astram var 1 senedir dizel 1.3 olmasına rağmen gayet performasnlı. tasarım arıyorsanız ben gibi kesinlikle astra diğer özellikleri kıyaslayamam golfe binmedim ama astradan gayet memnunum.

dorian' Alıntı:
Hocam ESP denilen sistem hıza bağımlı olarak çalışmaz diye biliyorum. Sürekli 4 tekeri kontrol eder, tekerleklerden biri bağımsız olarak kayma eğilimine girince arabayı düzene sokmaya çalışır diye biliyorum. Yanlış bilgim olabilir tabi ama internetten biraz araştırmıştım açıklamalar böyleydi. Örneğin saatte 50 kilometreyle bir viraja girseniz yerler ıslak olsa ve araba savrulsa ESP devreye girer hızınıza bakmaz diye biliyorum.
Sonuçta can taşıyoruz ama kendimizin ama sevdiklerimizin, o yüzden ESP önemli bence:)

Ben o ikisi arasında kalsam Golf derim.Fakat kendimi düşündüğümde Yakıt aklıma gelir ve Astra derdim.

dorian' Alıntı:
hocam opelin vw'den aşağı kalır yönü yok, çok abartılı yazmışsın. kardeşim yıllarca golf kullandı, masraflarından bıktı. sattı, yeni astra aldı bu sene, çok da memnun... :)

Geri