Golf mü Polo mu???

Kodla Büyü

nht268

Seçkin Üye
Seçkin Üye
karar veremedik bir türlü. golf1.6 trendline ekstra çok fonksiyonlu direksiyon,sis farı. polo ise 1.6 tdi comf ekstrası hız sabitleyici paketi.polo 3bin daha pahalı.golfede lpg düşünürsek fark bin liraya iniyor. buyıl 12bin km yapmişim. sizce polo tercih edilirmi?

LPG ye gıcık oldugum için poloyu seçerdim, hem de 1.6 tdi kaç beygir acaba hocam merak ettim?

yılda 13 000 km az dizel tercih etmek için, golf u tercih edin. Pişman olmazsınız.

tabii ki polo diyenler sanırım hiç golfe binmemiş.

Aslında Basit bir soru gibi görünüyor. Golf segment olarak daha üst düzeyde. Fakat Önemli olan her zaman ihtiyaçlardır. Eğer siz sürekli uzun yolculuklar yapıyorum, Şehir içi binmiyorum diyorsanız golf'u tercih etmek daha mantıklı. Fakat kısa mesafelerde şehir içi biniyorum diyorsanız tabiki tdi bir polo tercih etmek daha mantıklı. Buraya kadar herşey normal, Fakat şöylede bir sorun var şimdiye kadar sıfır aracıma dahi tüp taktıran birisi olarak, Kesinlikle tavsiye etmeyeceğim birşey tüp taktırmak. Yakıt ekonomisi olarak her zaman dizel bir araç tavsiye ederim. Belki performansını düşük göreceksiniz ama dizel araçların tüplü araçlardan iyi olduğu kanısındayım. Zaten Tüp faydalı veya gerçekten tasarrufa yönelik olduğu düşünülseydi bunu dev otomobil firmaları bizlerden önce düşünüp fabrikadan lpg li araç yaparlardı. Gördüğüm kadarıyla 2-3 otomotiv firması böyle bir atağa kalktı ve sonu hüsranla bitti. Dizel araç her zaman tavsiyemdir...

mfk' Alıntı:
tabii ki polo diyenler sanırım hiç golfe binmemiş.

ikisini de kullandım hocam, golfun zaten ust segment olmasından oturu daha iyi olduğu açık ama ben hiçbir tüplü aracı dizel araca tercih etmem o açıdan
polo dedim. İkiside benzinli yada ikiside dizel olsa tercihim benim de golf olacaktır.

golf ün adı yeter bence golf al ama trendline derken çelik jant falan olmassa golf de cok cirkin durur

golfde dış görünüm olarak sadece jantı eksik, trendlinea ekstra olarak sis farı ve boş direksiyonla değil çok fonksiyonlu direksiyonla gelecek,
kasa ve sınıf olarak elmayla armutu karşılaştırmış oluyorum ama dizel ekonomik olarak daha çekici geliyor. Birde seneye vergi sistemi değişecek co2 salınımına göre verdilendirilecek deyince dizel 106 iken benzinli 166. Ciddi bir vergi farkı olabilir diye düşündüm.

Geri