gizli dosya gösterimi

Kodla Büyü

donmezas

Aktif Üye
arkadaslar ben gizlediğim bir dosyayı görüntülemek için araçlar-klasör seçenekleri-görünüm - gizli dosyaları göster secenegini uygulayıp tamam diyorum.fakat gizli dosyalar görünmüyor ve menüye geri döndüğümde gizli dosyaları gösterme seceneği işaretlenmiş olarak görünüyo.ben gizli dosyalarımı nasıl görüntülerim?

hocam explorerden gizli dosya klasörünün adını yaz içindekileri kes al sağlam bi yere koy sisteminide bi güzel tarat ne olur ne olmaz windows bu sağı solu belli olmaz :?

kayıt defteri (regedit'te) "hidden files" yaz ara değer verileri 0 olan varsa 1 le değiştir derim. bende cok uğraşmıstım bi ara.. bittorent.exe nin bozduğunu tahmin ediyorum

gizli dosyanın adını biliyorsan ara'dan arat ve buluncada özelliklerini değiştir dosyanın

Bende de vardı bu sorun.cigidem gibi ben de format attım, yalnız benimkine flashdiskten bulaşan bir virüs neden olmuştu.

donmezas' Alıntı:
hocam anlamadım ya biraz daha ayrıntılı anlatsan

hocam gizli klasörünün içinde bulunduğu konuma gir örneğin c:/doc/ klasörü içinde adı Xp olan gizli bir klassrün var. Bilgisayarımdan c ye sonrada doc klasörünü gec ve onu ac sonra yukarıdan başlık cubuğunun altındaki adres cubuğuna gizli klasörünün adını yaz yani Xp yaz ve enterler direk te yapabilirsin bilgisyarımdaki adres cubuğuna c:\doc\xp diye direk o klsör içine girersn ve istediğin belgeleri alır sonra da başka bir yere taşırsın bu kadar
ama sonradan sistemini güvenlik olarak bi tarat muhakkak var bişiler

hocam bunalım hocamın dediğini bir yap bir çok şey kayıt defterinde bitiyor her defasında format atmak gerçek bir çözüm değil yinede hep hormatlayacapım dersen ghost kullan ve yedek al beş dakikada bilgisayar kuruluyor eskisinden hızlı oluyor

evet hocam önemli olan böyle ufak tefek her sorunda format atmadan sorunu çözebilmektir bence de kayıt defteriyle alakalı genelde böyle virüsler kayıt defterindeki bilgileri değiştiriyorlar bu da windowsu etkiliyor tabi tıpkı internet explorer açılış sayfasının değişmesi gibi

Başlat (start) >> Çalıştır (run) >> regedit >> OK

Açılan pencerede şu kayıt defteri girdisini bulunuz:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced] ve hidden seçeneğini 1 yapınız.

biraz geç olmuş ama buradan da ulaşarak düzeltebilirsiniz.:)

gizli dosyaları görmek değil bilgisayarınızdaki virüsü temizlemek ilk amacınız olsun derim. önce sağlam bi tarama yaptırın..

Geri