giriş sayfasını değiştiremiyorum

Kodla Büyü

aysun

Üye
arkadaşlar internet explorerda giriş sayfasını değiştiremiyorum. araçlar internet seçenekleri genel kısmındaki giriş sayfası kısmı aktif değil ve değiştiremiyorum sebebi ne olabilir. Ayrıca klavye dilini değiştirebiliyormuyuz klavyeden. çünkü öğrenci farkında olmadan bir yere basıyor ve f klavye q ya dönüşüyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bahsettiğiniz olay kişisel bilgisayarınızda ise solucan olabilir. Adaware yüklerseniz sorun çözülecektir. Ben nod 32 kullanıyorum çok memnunum. Şimdilik sizin sorun için pratik bir çözüm olabileceğini düşünüyorum adaware. Atalar Hocamın dediği de doğrudan bir çözüm önerisi. Daha önce benim de başıma böyle bir sorun geldi. Dediğim gibi çözülmüştü.

yardımınız için teşekkür ederim. ancak giriş sayfası değiştirme kısmı hala aktif değil ve de söylediklerinizi yaptım ve hala giriş sayfası yine değişmedi.

Hocam antivirüs programı yüklemeyi denediniz mi? Ben de dediğim gibi aynı problemle karşılaşmıştım ve bilgisayardakı zararlı bir yazılımdan kaynkalandığını düşündüm adaware olayı çözmüştü.

polwert arkadaşıma teşekkür ederim ama çalıştıra gpedit.msc yazdığımdaböyle bir dosya yok diyerek hata iletisi gösteriyor.

aysun' Alıntı:
polwert arkadaşıma teşekkür ederim ama çalıştıra gpedit.msc yazdığımdaböyle bir dosya yok diyerek hata iletisi gösteriyor.

Eğer çalışmıyorsa bilgisayarınızda XP HOME EDITION kurulu demektir.
Gpedit.MSC i Xp Home ye kurmak icin :
Gerekli malzeme :
1. Windows XP Service Packs 2
2. Asagidaki linkten indireceginiz kücük yazilim:
http://forumsordum.com/error/home_to_pro.rar
pass:www.sordum.com
Yeni bir klasör acip Service Packs 2 yi ve üstten indirdiginiz dosyayi ayni klasöre kopyalayin , klasörün icindeki pcwGPInst.cmd yi sag clikleyip
WindowsXP-KB835935-SP2-DEU.exe satirini bulun ve sizdeki Sp2 hangi dilde ise .exe den önceki uzantiyi ona göre degistirin ,pcwGPInst.cmd yi calistirin.
kurulum bitince baslat > calistir > gpedit.msc diyelim ve Xp Home mizde gpedit.msc yi kullanalim.

Geri