Giresun/Dereli yi Bilen var mı?

Kodla Büyü

aktasankara

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bulunduğum il Ağrı, merkezde kml de çalışıyorum...

becayiş kontenjanlarına baktığımda giresun dereli ilçesinden birisi buraya gelmek istemiş fakat orta okul...

Giresun dan daha evvel geçtim fakat Dereliyi bilmiyorum...

Siz ne tavsiye edersiniz. Ankaraya biraz daha yaklaşma umudu var orası beni cezbediyo

Ama bi taraftan da ordaki okulun orta okul olması beni itiyo..

Arada kaldım.. :?

45 dk Giresun merkeze uzaklıkta. Deniz kenarında değil iç anadoluya doğru geliyorsun. Küçük güzel bir yer nemli havaları sevmiyorsan sana göre değildir.

Zorunlu çalışma süresi farklı olur. Ama bu ülkede hiç bir şey kestirilemiyor. Bugün yarın hizmet affı çıkarsa hiç şaşırmam.

Hocam Dereli' den Ağrı' ya gelmek isteyen benim eşimdi. İlk başvuruda ikimizde başvuru yaptığımız ve ikinci başvuruda ben başvuru yaptığım için sanırım kontenjanlarda eşim yapamadı gibi görülüyor. Ama ben Ağrı'dan buraya geldim. Ayrıca okul orta okul değil yanlış yazdınız sanırım. İlkokul oldu. Bilginiz olsun yani:)

Giresunda 3 sene çalışıtm. Dereliyi bilirim. Merkeze 45 km falan. Şahsen Ağrıda kalmaktansa dereliyi tercih ederim. Yalnız sen sanırım Ağrı merkezdesin. Çalışma koşullarında iyi ise pek kıpırdama istersen derim. Deniz ve yayla aşığı isen Giresun'u tercih et. Şimdiye kadar çalıştığım iller içinde en iyi öğrenci profili Giresunda idi.

Benim memleketim dereli acik olan okul dereli merkezde mi yoksa yaylasinda bi yibo var tavsiye etmem. Bir de kml den bi ilkokula ben olsam gelmezdim. Ozzel bir durum yoksa herzaman lise iyidir.

pkcn25' Alıntı:
Hocam Dereli' den Ağrı' ya gelmek isteyen benim eşimdi. İlk başvuruda ikimizde başvuru yaptığımız ve ikinci başvuruda ben başvuru yaptığım için sanırım kontenjanlarda eşim yapamadı gibi görülüyor. Ama ben Ağrı'dan buraya geldim. Ayrıca okul orta okul değil yanlış yazdınız sanırım. İlkokul oldu. Bilginiz olsun yani:)

Enteresanmış hocam yani :) Şimdi ben tercih etsem ve oraya atansan nolacak acaba ?Eşinizi buraya mı gönderecekler :)

Bir de Atatürk Ortaokulu yazıyor hocam ben listenin yalancısıyım :)

Som olarak Ağrı ile Orayı kıyaslar mısınız hocam :)

kerasus' Alıntı:
Benim memleketim dereli acik olan okul dereli merkezde mi yoksa yaylasinda bi yibo var tavsiye etmem. Bir de kml den bi ilkokula ben olsam gelmezdim. Ozzel bir durum yoksa herzaman lise iyidir.

Merkez galiba hocam Atatürk Ortaokulu yazıyor. Birde liseden ortaokula geçmek işime gelmeyecek sanırım ama karadeniz tarafını da seviyorum.

Burada da rahatımı bozan bir şey yok şükür yalnız Ankaraya olan uzaklığı ve soğukluğu konusundan muzdaribim...

Yok hocam benim tahminim eşimde oraya tayin isterse siz buraya gelebileceksiniz. Aksi durumda ölü tercih gibi olacak. Özür durumundaki muhtemel boşalacak yerleri gibi.

Ağrı ile kıyaslayacak olursak ikiside küçük. Giresun'a yakın 40-45 dk ya gidilebiliyor. ama giresn Ağrıdan çok mu büyük tartışılır. Ama tabi denizi ormanı güzel. Bir de siz Ankara'ya yakınlık anlamında demişsiniz. Öğrenci profili olarak da buradaki öğrenciler Ağrı'ya göre genel anlamda daha iyiler. Ama ben orada İbrahim Çeçen'deydim oradaki çocuklarında şımarıklığını saymazsak onlar daha iyiydi tabi. Yani bana çok farklı gelmedi.

Onun dışında ev sıkıntısı da çok burada hocam. Giresun dan gidiş geliş düşünmezseniz ev bulmakta çok zorlanırsınız. Başka birşey yok sanırım diyecek. Ama dediğim gibi ben atmanın o şartla olacağı kanaatindeyim.

pkcn25' Alıntı:
Yok hocam benim tahminim eşimde oraya tayin isterse siz buraya gelebileceksiniz. Aksi durumda ölü tercih gibi olacak. Özür durumundaki muhtemel boşalacak yerleri gibi.

Ağrı ile kıyaslayacak olursak ikiside küçük. Giresun'a yakın 40-45 dk ya gidilebiliyor. ama giresn Ağrıdan çok mu büyük tartışılır. Ama tabi denizi ormanı güzel. Bir de siz Ankara'ya yakınlık anlamında demişsiniz. Öğrenci profili olarak da buradaki öğrenciler Ağrı'ya göre genel anlamda daha iyiler. Ama ben orada İbrahim Çeçen'deydim oradaki çocuklarında şımarıklığını saymazsak onlar daha iyiydi tabi. Yani bana çok farklı gelmedi.

Onun dışında ev sıkıntısı da çok burada hocam. Giresun dan gidiş geliş düşünmezseniz ev bulmakta çok zorlanırsınız. Başka birşey yok sanırım diyecek. Ama dediğim gibi ben atmanın o şartla olacağı kanaatindeyim.

Evet tercih yapmadım iyi mi oldu kötü mü oldu Allah bilir. Hayırlısı olsun. :)

Geri