GİGABYTE USBDEN FORMAT İÇİN BİOS-BOOT AYARI YARDIMM

Kodla Büyü

YazılımMeraklısı

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,ben bilgisayarıma formatı dvd'den atıyordum ama artık flash bellekten atmak istiyorum.Bunun için bios'a girip cd-rom kayıtlı olan yere tıklayıp usb seçeceğim ama çok çeşit var usb-hdd usb-cdrom ve daha fazlası bunların hangisini seçmeliyim. Birde Q-Flash var o ne işe yarıyor açılışta altta yazıyor bios tuşlarını gösteren yerde. Anakartım gigabyte

Bilgisayarınızın anakartı marka ve modelini buradan paylaşınki bios konusunda daha iyi yardım alabilesiniz.
Ayrıca boot ekranının resmini çekip buraya koyarsanız da çok yardımı olur.

Test etmek için deneyin. Tek seferlik boot sıralama değişikliği için,
USB belleğinizi USB 2.0 bağlantı yuvasına takın (USB 3.0 olmasın) ve bilgisayarınız açılırken F12 basın. Boot edebileceğiniz tüm medyalar (CD/DVD-USB bellek-Harddisk vs ) listelenecektir.
Usb bellekten başlamazsa belleğiniz uygun biçimde ayarlanmamış olabilir.

Kalıcı boot sıralama değişikliği için bilgisayar açılırken Del tuşuna basın. Biosa girince Advanced Bios Features bölümüne gidin, first boot device karşısını USB-HDD bellek/drive vs ayarlayın. Second veya third boot device Harddisk olmalı. Kaydetmek için F10 basın soruya evet cevabını verip çıkın.

eadnan' Alıntı:
Test etmek için deneyin. Tek seferlik boot sıralama değişikliği için,
USB belleğinizi USB 2.0 bağlantı yuvasına takın (USB 3.0 olmasın) ve bilgisayarınız açılırken F12 basın. Boot edebileceğiniz tüm medyalar (CD/DVD-USB bellek-Harddisk vs ) listelenecektir.
Usb bellekten başlamazsa belleğiniz uygun biçimde ayarlanmamış olabilir.

Kalıcı boot sıralama değişikliği için bilgisayar açılırken Del tuşuna basın. Biosa girince Advanced Bios Features bölümüne gidin, first boot device karşısını USB-HDD bellek/drive vs ayarlayın. Second veya third boot device Harddisk olmalı. Kaydetmek için F10 basın soruya evet cevabını verip çıkın.
Kalıcı olarak ayarlamak için USB-HDD seçeyim demi ? Flash bellek usb 3.0 ondan sorun olabilirmi ? Deniyeceğim

sinaaat' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/usb-den-hirens-win7-ntfs-format-zahmetsiz-t101914.html

önce buradaki gibi belleği hazırlayıp boot lu belleği takın aksi taktirde belleğiniz biosta veya boot menude görünmeyebilir.
anlatıldığı gibi belleği hazırlayıp pc açılırken F12 ye basıp boot menuye girin ..belleğiniz görünecektir, görünmüyorsa hdd veya usb hdd kısmından belleği seçip devam edin.
Windows 7 ama bu ?

boot menusunde hdd sıralaması var usb diski hdd olarak görüyor bu yüzden hdd boot priority bölümünden usb ilk sırada olması gerekir.

Ekli dosyalar

• lock-xp-using-usb-drive-boot-device.gif
    lock-xp-using-usb-drive-boot-device.gif
    28.7 KB · Görüntüleme: 1,604
zeybekd' Alıntı:
boot menusunde hdd sıralaması var usb diski hdd olarak görüyor bu yüzden hdd boot priority bölümünden usb ilk sırada olması gerekir.
Bu Ekrana +Hard Disk'ten Mi Girdin ? Eğer Ordan Girdiysen Bendeki Sıkıntı Zaten Orada Flash Belleği Görmüyor.

hocam bios ekranının fotograflarını yüklermisiniz? Hangi menülere girdiğinizi

Hocam Biosunu güncelle bence ya da en son güncellemedeyse bir önceki Bios güncellemesine dön derim

Rufus ile windows iso dosyası USB belleğe MBR olarak yazılmalı.
Bios'da USB bellek, harddisk olarak algılanır. Dolayısıyla önce harddisk sıralamasın yapılmalı ve USB bellek üstte alınmalı. (Harddisk Priority)
Sonra Boot sırası ayarlanmalı ve First Boot Device (1st Device) USB bellek olarak seçilmeli. USB belleğin adı görülmeli.

Özetle USB bellek harddisk gibidir. Birinci harddisk olarak USB belleği ayarla. Sonra birinci boot aygıtını da USB bellek olarak ayarla.

hyrgul' Alıntı:
Rufus ile windows iso dosyası USB belleğe MBR olarak yazılmalı.
Bios'da USB bellek, harddisk olarak algılanır. Dolayısıyla önce harddisk sıralamasın yapılmalı ve USB bellek üstte alınmalı. (Harddisk Priority)
Sonra Boot sırası ayarlanmalı ve First Boot Device (1st Device) USB bellek olarak seçilmeli. USB belleğin adı görülmeli.

Özetle USB bellek harddisk gibidir. Birinci harddisk olarak USB belleği ayarla. Sonra birinci boot aygıtını da USB bellek olarak ayarla.
Ben Flash'ı Windows'ın Bir Sihirbazıyla Yükledim Flash Yazdırmada Sorun Olduğunu Sanmıyorum Ama Tekrardan Yazdırırım Yine.
Hard Disk Sıralaması Nasıl Yapacağımıda Anlatırsan Sevinirim.Sorunumda Şu Zaten Usb Belleğin Adı Gözükmüyor.

Öğrenci kardeşim 10 gündür çözüm bulamamış gibisin. Telefonla çekip bios resimlerini at bir yol gösterelim. Azmine hayran oldum. Yardımcı olmak isterim. Hangi işletim sistemini yükleyeceksin?

compteach06' Alıntı:
Öğrenci kardeşim 10 gündür çözüm bulamamış gibisin. Telefonla çekip bios resimlerini at bir yol gösterelim. Azmine hayran oldum. Yardımcı olmak isterim. Hangi işletim sistemini yükleyeceksin?
Açılış ekranını yukarıya atmıştım.Windows 10 Kurmak İstiyorum.Microsoft'un Windows 10 Yükleyici Sihirbazından flasha ıso dosyasını yükledim.Flashta sıkıntı olacağını sanmıyorum.Sıkıntı bios ayarlarında görmüyor.İlk nereden başlıyacağı yer cd-rom seçili şuan usb'de var ama değişik türlerden yani sadece usb yok usb-hdd,usb-cdrom,usb-fdd vb. Az Önce cevap veren kişinin fotoğrafındaki gibi yapacağım inşallah olur.

compteach06' Alıntı:
https://www.google.com.tr/amp/s/www.technopat.net/2015/08/03/windows-10-usb-yazma/amp/
Buradaki işlem basamaklarının aynısını yap. Sıkıntı olmaz. Bı de flashinin markası sandisk ise genelde bu problemler olur. Başka marka flash ile dene.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet Flashımın markası sandisk. usb 3.0 sandisk marka flash var o yüzden daha hızlı yüklesin diye onu kullanıyordum.evdeki flashların çoğu sandisk zaten.bir tane toshiba almıştım geçen onu kullanırım bende teşekkürler.

Geri