Gigabyte GD-73PVM-S2 DRİVER

Kodla Büyü

designbote

Üye
arkadaşlar başlıkta belirttiğim anakartın xp versiyonu driverleri nette mevcut fakat kendi sitesinde win7 32 bit ya da 64 bit arattığımda sadece ses kartı sürücüsü gözüküyor. bundan şunu anlamalıyım:

kendi sitesinde win7 chipset vb. driver ı yoksa win7 yi otomatik tanıyacaktır ve sadece ses kartını yükleyince driver sorunu kalmayacaktır.

ya da

win 7 kurarsak sorunlu olur ve tekrar xp ye dönmemiz gerekir.

Genelde ileriye doğru bir gelişim yaşanır atıyorum win8 logolu bir bilgisayarın anakart üreticisi win8 ile ilgili tüm driverları hazırlar xp ve win7 destek vermek zorunda değildir fakat müşteri memnuniyeti kapsamında win7 ve xp için driverlarda çıkarabilir. Eğer üretici hala bu donanımı satıyor ve piyasaya yeni bir sürüm işletim sistemi çıkmışsa bunuda desteklemek mecburiyetinde kalıyor. Bunun dışında birde chipset üreticileri vardır bunlar genellikle her işletim sistemi için hazırlar kendi markanızda bulamadığınız sürücüleri özel donanım üreticilerinde bulabiliyorsun (Ekrankartı,ses kartı, ethernet kartı gibi...). Marka bazında düşünürsek realtek, Atheros, AMD, Nvidia gibi...

Geri