Gigabyte 8IG1000-G

Kodla Büyü

agamuratcelebi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
hocalarım gigabyte 8IG1000-g anakart var üç tane hepsinde aynı sorun bilgisayarın bütün parçaları çalışıyor fakat anakarta takınca görüntü gelmiyor on board ekran kartı var ram i çıkarınca ram hatasıda veriyor yani çözemedim böyle bir sorunla karşılaşan varmı böyle bir sorunu nasıl çözeibliriz

agamuratcelebi' Alıntı:
hocalarım gigabyte 8IG1000-g anakart var üç tane hepsinde aynı sorun bilgisayarın bütün parçaları çalışıyor fakat anakarta takınca görüntü gelmiyor on board ekran kartı var ram i çıkarınca ram hatasıda veriyor yani çözemedim böyle bir sorunla karşılaşan varmı böyle bir sorunu nasıl çözeibliriz

Hepsini farklı güç kaynaklarında mı deniyorsunuz? Yoksa bu sorun her üç anakartta ama aynı güç kaynağında mı oluyor?

Kondansatörlerde şişkinlik, renk değişimi var mı?

Birincil ekran kartının onboard olarak ayarlandığına emin misiniz? Ya da ayrı ekran kartı varsa da onun ayarlandığına?

Bios ayarları da olabilir.

Aklıma gelenler bunlar.

gigabytelar sorunlu galiba bende de bi tane vardı cortladı yanık kokusu geldi çöpe gidecek herhaldee

hocam güç kaynağı değiştirdim ram değiştirdim işlemci değiştirdim hepsi çalışıyor ama erkran hiç açılmıyor bilgsayarda görüntü yok rami çıkarınca hata veriyor

agamuratcelebi' Alıntı:
hocam güç kaynağı değiştirdim ram değiştirdim işlemci değiştirdim hepsi çalışıyor ama erkran hiç açılmıyor bilgsayarda görüntü yok rami çıkarınca hata veriyor

3 anakartta da mı aynı problem? Farklı ekranlarda da denemişsinizdir mutlaka?

Kondansatörleri kontrol ettiniz mi?

Neden sonra böyle bir sorun ortaya çıktı? Elektrik dalgalanması, kesilmesi, şimşek, yıldırım, v.s.? Ya da bios ayar değişikliği? Bir düşünün bunu da hocam.

Geri