Ghost yedeği açarkan hata veriyor ! ghost needs to open

Kodla Büyü

sözbende

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Aynı özelliklere sahip labtaki bilgisayarlardan birinin ghost2003 ile yedeğini aldım.Diğer bilgisayarın D sine kopyaladım yedeği. Yine ghostla yedeğini açmaya çalıştığımda

' ghost needs to open an image span.Please insert the next disk and choose Ok.or choose browse to locate the next image span' şeklinde hata veriyor.Daha evvel bu problemle karşılaşmış olan var mı yardımcı olacak

Aynı problemi yaşadım ve çözüm: Hirens boot cd 9.5 teki ghostu kullandım sanırım daha üst versiyonu olduğu için problem çıkmadı

finefrenzy' Alıntı:
Aynı problemi yaşadım ve çözüm: Hirens boot cd 9.5 teki ghostu kullandım sanırım daha üst versiyonu olduğu için problem çıkmadı

Hocam daha evvel hiren kullanmadım. Nasıl kullanılıyor.Ghosttan farklı galiba

hirens boot cd diye google yap hocam dosyayı indir içinde .iso var onu cd ye yazdır sonra sistemi cd den başlat zaten cd bootable...sonrasını çözersin zaten

gavurdagli1' Alıntı:
ghost ile alınmış imaj iki dosya halindedir büyük ihtimalle diğer dosyayı sizden istiyor.
hocam yedek alırken sadece .GHO uzantılı yedek aldı. Ikinci bir dosya yoktuki

hocam bu imaj dosyası adı veyahutta klasör isminde türkçe karakter varsa dos ortamında ghostla açtyığımızda imaj dosyasını göstermek istediğimizde görmüyor.imaj alınırken normal imaj mı alındı yosa sıkıştırılma işlemleri yapıldımı?

hayalet sonraki resim yayılma bulmak için göz atın bir görüntü span.Please sonraki disketi takın ve Ok.or seç açmak gerekiyo
hata mesajının türkçesi bu bundanda anlaşılacağı üzere başka bir dosya ihtiyacında olduğu açık.

önceden bir hocanın almış olduğu ghost imajını flashdiske attım ve diğer öğrenci pcye ghosttan atim dedim.bu hatayı verdi ki ben bu dosyayı aldığım yerde farklı bir uzantılı dosyada vardı onuda aldım getirdim sorun çözüldü.başımdan geçmişti yane bu olay :wink:

Geri