Ghost invalid destination drive diye bir hata veriyor.

Kodla Büyü

hakimrenk

Site Gezgini
Bios ayarları gerektiği gibi yapıldı. imaj dvd sini taktığımda ghost ekranı geliyo fakat invalid destination drive diye bir hata veriyor. Ok dedikten sonra da dos ortamına düşüyo
A:\GHOST> yazıyor. DVD bozuk değil başka PC lerde denendi..

yazan mesaj yanlıs hedef surucu dıyor bunun anlamı su olabılır kanımca sata hdd ıse sorun cıkarabılır ıkıncısı ıse kaynak hdd hedef hddden buyuk kapasıtede ıse bu mesajı verebılır baska bısey gelmıyor aklıma

Ben de aynı sorunla karşılaştı. Kasayı açıp sata kablosunu anakart üzrinde yerini değiştirdim(Benim anakart üzerinde 2. nolu girişe takılıydı; 1 nolu girişe taktım). Sorun çözüldü.

aynı hata bendede oluştu ve soylenen bütün işlemleri denedim fakat hiç bir netice alamadım başka ne yapmamı tavsiye edersiniz lütfen yardım edin

Aynı hata ile bende bugün karşılaştım.Bu meseleyi nasıl çözdünüz?Yada bu işten anlayan arkadaşlarımız yardımcı olursa sevinirim.

Hocam size zahmet biraz mevzu biraz açar mısınız? Onu nasıl yapacagım. Sağolasın

ghost kapanıp komut konsoluna düştükten sonra yukarıdaki gibi ghost u çalıştırın. noide parametresi ghost un sata desteği ile başlamsını sağlıyor.

arkadaşlar bu ve buna benzer sorunlarla bir aydır boğuşuyorum. kafam bozuldu ve kendimce şöyle bir yöntem buldum. Derste öğrencilere XP cdlerini verdim ve 20 tane bilgisayara format attırdım. Daha sonra Officeden başlayarak öğrenci bilgisayarında ne olması gerekiyorsa 5 tane akıllı öğrenciyle kurdum. En sonunda Acronis true image ile yedek alıp Deep Freeze yükledim. şimdi kafam rahat. ister bozulsun ister virüs bulaşsın.

Hocam bu boğuşma işinden nasıl galip çıktın.Bizede anlatır mısın? Bende DVD'yi takıp imaj alacam ,ama INVALİD DESTİNATİON DRİVE uyarısı çıkıyor.Okey diyorum.Bu seferde A:\Ghost> şekli geliyor.Bundan sonra tıkanık.Bu olyın üstesinden nasıl gelebilirim?Hardikste bozulmuş ola bilir mi?

kardeş dediğim gibi image DVD si ile uğraşmadım. bilgisayarları formatladım ve XP cd si ile kurdum. bunu da öğrencilere yaptırdım. hem onlar formatı öğrendiler hem işimi gördüm. bir hafta image işiyle uğraştım. yok sataymış yok dostan şu komutu yazmış. bunları denedim ama olmadı. bence daha fazla zaman kaybetme. en fazla iki günde bu işi bitirirsiniz.

Sayın hocam çok güzel söylüyorsunda.Bilgisayar ne imaj DVD'sinden nede XP'den açılmıyor.Yani benim sorunum bilgisayarı CD'den başlatamıyorum.O neden olabilir.Bi başlata bilsem formatlayıp senin gibi imajını alacağım.

biosu fabrika ayaralarına döndür. yanlış hatırlamıyorsam F9 ile dönüyor. Bilgisayar açılırken F12 ye bas. Başlatma seçenekleri gelecek. CDRomu seç ve entere bas. bunları yaptınız mı hocam?

Zaten hocam ilk açılırken dos ekranında ekranın altında F(2) bios setup,F(12) boot cd seçenekleri geliyor.Bundan başka hiç bir şey gelmiyor.Bios ayarlarına baktım. main bölümünün Boot options kısmının ilk başında POST ERROR yazıyor.Yanındaki parantezin içinde NO HALT ON ANY ERRORS ve HALT ON ALL ERRORS yazıyor.F(12)'ye bastığımdada cd roomdan açılmıyor. A:\Ghost > kısmı geliyor.

hocam F9 la biosu fabrika ayarına getir. Daha sonra çıkış dedikten sonra sürekli olarak F12 ye bas. illa iki olacaktır.

A:\Ghost> göründükten sonra "ghost" yazarak programı tekrar çalıştırıp, partition menüsünden "from image" seçip, kaynak sorduğunda cd yada dvd takıp denediniz mi?

ARKADAŞLAR DEDİKLERİNİZİ YAPTIM. There is no valid source drive to choose (11032) hatasını verdi. Herhalde hardiski bulamadı. Ne yapmak gerekir hardsk bulabilmesi için.Yoksa servis yolu mu gözüküyor? Bir yardım!

birde bios ayarlarında PATA / SATA / COMPATABLE gibi bir seçenek var onunla uğraşsanız 3 seçeneğinide deneyin :?

Alakanız için teşekkür ederim.Tanıtım disket yok.Biosta dediğiniz ayrları yapmak için söyledikleriniz hangi başlık altında.Biosa biraz baktım dediğiniz gibi sata\pata gibi kısımları görmedim.Acaba çözüm ola bilir mi?Birde durup dururken niye böyle olmuştur bilgisayar?Virüsten kaynaklana bilir mi?Yada hardisk bozulmuş olabilir mi?

hocam anakartın üzerindeki sata kablosunu çıkarıp diğerinin master ına takın tekrar dvd yi çalıştırın sorunum halloldu bu şekilde. Teşekkürler

Geri