ghost hakkında

Kodla Büyü

bilgisayarcım

Aktif Üye
exper öğrencilerin bilgisayarları için hazırlanmış ghost ile bir bilgisayarı tekrardan kurtum. hiç bir problem yaşamadan.
bugün başka bir bilgisayar kurmam gerekti a.ynı cdyi taktım yaklaşık %70lik kısmında ikinci cdyi takın diye ingilizce bir uyarı verdi....
bu neden kaynaklanabilir?

cd rom / dvd rom sürücü imagı okuyamamıştır sayın hocam normalde o disk içinde birbirine bağlı bölümler olabilir ama tam oralarda bi yerde takılmıştır optik sürücüyü bir değiştir derim..

bugün kü bilgisayar aynı konfigürasyona mı sahipti , farklı tipte yani cd ye uygun bilgisayar değilse böyle bişi yaprar belki

aynı özeelikteki bilgisayarlar. bugün belki de 10 defa denedim aynı cd ile bazen %50 lerde, bazen %70lerde takılıyor. exper öğrenci pc kurtarma dvdsini acilen nereden bulabilirm...

hocam dediğim gibi sen optik sürücünü bir değiştir güzel bi şekilde sorununn hallolur..foruma bak forumda olamsı lazım

bilgisayarcım' Alıntı:
teşekkür ederim gizemkar deneyeceğim ama bana sürücüden de kaynaklanmıyor gibi geliyor.

hocam bilgisyarın sağı solu belli olmaz hocam :lol: bilirsiniz.. denemekte fayda vardır. Zaten cd yi kullanmışsın başka bir bilgisaayrda sorun vermemiş + herhangi bir yüzdede %50 - %70 gibi okuma hatası veriyorsa sıkıntı ondan kaynaklanabilir yada medyadaki ciziklikten. gğvenlik kartı varsa bırakma hicbirini sök gitsin ..

Eğer güvenlik kartını sürücülerini kaldırıp sökmediysen bazı bilgisayarda sorun çıkarmadan kurarken bazısında böyle sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

sorunu halletim fakat rastlantısal olarak. yaklaşık olarak 50. sefere falan denk geldi sanıyorum. ellili rakamlardaki denemem de cd den tamemen kopyalandı :)

Hocam böyle bir sorun güvenlik kartından kaynaklanır büyük ihtimalle.Çıkarıp yedek alırsanız daha iyi olur...

kart zaten hem yazılımsal hem de donanımsal olarak sistemden çıkarıldı. yani bu bilgisayarları anlamak çok zor...

Geri