geri dönüşüm kutusu kayboldu

Kodla Büyü

suzi

Üye
arkadaşlar geri dönüşüm kutusunu sildim yanlışlıkla.sistem geri yükleme yaptım ama gelmedi nasıl geri getirebilirim?

öncelikle masaüstü-sağ tıklama /masaüstü/masaüstünü özelleştir ordan hallolmuyorsa ,
şu yolu takip edin
1.Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın. 2.Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.3.Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel
4.Sağ bölmede, aşağıdaki kayıt defteri DWORD değerini sağ tıklatın ve ardından Değiştir'i tıklatın: {645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}
5.Değer verisi kutusuna 0 yazın ve ardından Tamam'ı tıklatın.6.Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
masaustune donun F5 e basın

bende geri dönüşüm kutusunu yanlışlıkla sildim.fakat ba2khan hocamın sölediği gibi yaptım herhangi bir değişiklik yok.biri bana yardım edebilir mi?

PINAR20' Alıntı:
bende geri dönüşüm kutusunu yanlışlıkla sildim.fakat ba2khan hocamın sölediği gibi yaptım herhangi bir değişiklik yok.biri bana yardım edebilir mi?

hocam şunu deneyin bakalım başlat-çalıştır-gpedit.msc grup ilkelerinden kullanıcı yapılandırması/yönetim şablonları/masaüstü/masaüstünde geri dönüşüm kutusunu kaldır seçeneğine çift tıklayıp devre dışı yapınız. Masaüstü f5 tuşu

masaüstünde yeni bir klasör oluşturup adını aşağıdaki gibi verin hocam olması lazım

Kod:
Geri Dönüşüm Kutusu.{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

netame' Alıntı:
masaüstünde yeni bir klasör oluşturup adını aşağıdaki gibi verin hocam olması lazım

Kod:

ben bunu denedim oldu şimdi gerekmesede ilerde birgün lazım olur diye aldım hocam
çok teşekkürler.

netame' Alıntı:

Kod:
oldu teşekkürler bende uzun zamandır geridönüşüm kutusunu kayıpetmiştim
süper paylaşım

> Araçlar menüsü, klasör seçenekleri,
> Görünüm sekmesi, korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusunu tıklayıp temizleyin,
> Gelen uyarıya Evet tıklatın sonra tamama tıklayın,
> Araç çubuğunda Klasörler'i tıklatın,
> Sol bölmede, klasörlerin altındaki geri dönüşüm kutusu klasörünü bulun ve klasörü masaüstüne sürükleyin.
> Araçlar menüsünden, klasör seçenekleri'ni tıklayın,
> Görünüm sekmesi ardından korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusunu tıklayıp seçin ve tamamı tıklayın...
Birde bunu deneyin hocam...

Hocam yazılan tüm yollarla sildiğim geri dönüşüm kutusunu geri getirdim... Size son yol olarak şunu önereyim... Bu sefer de gelmezse bırakın gelmeyiversin...:)
> Araçlar , klasör seçenekleri , görünüm den gizli klasör seçeneklerini gösteri tıkla ardından korunan işletim sistemi dosyalarını gizledeki tiki kaldır... Tamam de ve C'den Recycle klasörüne girip geri dönüşüm kutusunu bul ve geri yükle... Umarım bu sefer olur...

son adımı anlayamadım hocam windows klasörünün içinde recycle da geri dönüşüm kutusu var da onu nasıl geri yükleyeceğim

Hocam yeni gördüm mesajınızı... Sağ tuş geri yükle... Ya da masüstüne sürükleyin... Bu işlem geri dönüşümden, geri dönüşüm kutusunu geri getirmek oluyo...:)

Geri