generic host process for win32 services hatası

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar idare bilgisayarını baştan kurdum xp sp3 ile. herseyini yükledim falan neyse bi baktım arada bu hatayı veriyor gönder gönderme die (generic host process for win32 services). araştırdım netten millet sp2 yi sp3 e yükseltin demiş ki zaten ben sp3 kurdum neyse hp yazıcı kurunca bu sorunu verebiliyor demişler, yeniden kurduğumda basit yüklemeyi seçtim yine aynı sorun oldu.neyse başka birisi
a-Windows Image Acquisition
WIA hizmetini durdurun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
1- Başlat’ı ve ardından Denetim Masası’nı tıklatın.
2- Yönetimsel Araçlar’ı çift tıklatın.
3- Bileşen Hizmetleri’ni çift tıklatın.
4- Hizmetler’i tıklatın.
5- Hizmetler (Yerel) listesinde, Windows Image Acquisition (WIA)’a sağ tıklatın ve ardından Dur’u tıklatın. demiş bunuda yaptım (gerci bu işe yaradımı bilmiyorum ama pek umudum yok) bu sorunla karşılaşan arkadaş var mı varsa nasıl çözdü paylaşır mı?

hocam bu flash diskten bulaşan winfile adlı virüsün bulaşması ile ortaya çıkıyor....ben çok uğraştım.ya bilgisayarları güncelliceksin yada, hepsini ağı kapatıp format atıcaksın, ben format atmuyaı seçtim 1 yıldır hiçbir sorun yok lab da :tr: :tr: :tr:

aynen virus ben de formatla kurtulmustum
en temizi bir pc ye format at image i al ve hepsine yukle2 saatte halledersin

fotmat attım arkadaşlar yine aynı sorun oldu D ye format atamıyorum okulun önemli belgeleri var müdür yard bilgisayarı bu. bana format atmadan bi çözüm lazım...

şu an bende generic host problemi yaşıyorum, pc ye fotmat attım 1 hafta olmadan aynı sorun başgösterdi. internete bağlandığımda ses sistemi gidiyor. internette yazılanları denedim ama malasef çözüm olmadı.

bende ses siteminde sorun yok okulun zil programı o bilgisayarda zil calışıyor ama hata gönderme raporu cıkınca makine ruhunu teslim ediyor, ama yinede zil calıo :)

ağdan bulaşan bir virüs o yüzden ağdaki tüm bilgisayarların elden geçmesi lazım

bu virüsle daha önce çok uğraştım, o bilgisayarın olduğu ağda eğer hala sp3 olmayan bi sistem varsa, virüs ondan yayınlanıyor olabilir. Eğer deneme imkanı varsa sadece sp3 lü bilgisayarların dışındakilerin ağ bağlantısını kapatın, uyarı gelmeyecektir.
Çözüm biraz zahmetli ama ağdaki tüm bilgisayarlara sp3 kurmak...

bilgisayarın olduğu ağda başka bir bilgisayar yok. kendi bilgisayarım sadece evde kullanıyorum, pc de sp 3 var zaten.internete kablosuz ağ ile bağlanıyorum. internete bağlanılmadığında generic host uyarısı geliyor ama ses sistemi çalışıyor. bağlandığında ses gidiyor. ve güvenlik duvarını da kitliyor. her halde yine formatın yolları göründü.

hakan07' Alıntı:
bilgisayarın olduğu ağda başka bir bilgisayar yok. kendi bilgisayarım sadece evde kullanıyorum, pc de sp 3 var zaten.internete kablosuz ağ ile bağlanıyorum. internete bağlanılmadığında generic host uyarısı geliyor ama ses sistemi çalışıyor. bağlandığında ses gidiyor. ve güvenlik duvarını da kitliyor. her halde yine formatın yolları göründü.

kablosuz ağa bağlandığınız modemi sadece siz mi kullanıyorsunuz, yoksa ortak mı?
eğer tek başınıza kullanıyorsanız ağı sağlam şifrelediğinizden emin olun, bu bir ağ virüsü, sp3 kurulu olmayan bir sistemden yayılıyor...

Tam iki hafta bu problemi çözmek için uğraşmıştım.
Virüs tarama programları, formatlar nafile.
Meğerse ağdan bulaşıyormuş. İstediğin kadar formatla ağdan bulaşıyor bu virüs. Problemden kurtulmak istiyorsan tüm bilgisayarları ağdan kurtar. (Ağ kablolarını çıkar) Daha sonra burda yazılanları uygula. Ben uyguladım ve kurtuldum.
http://forum.donanimhaber.com/m_8774665 ... ey_/tm.htm

mystreous' Alıntı:
Tam iki hafta bu problemi çözmek için uğraşmıştım.
Virüs tarama programları, formatlar nafile.
Meğerse ağdan bulaşıyormuş. İstediğin kadar formatla ağdan bulaşıyor bu virüs. Problemden kurtulmak istiyorsan tüm bilgisayarları ağdan kurtar. (Ağ kablolarını çıkar) Daha sonra burda yazılanları uygula. Ben uyguladım ve kurtuldum.
http://forum.donanimhaber.com/m_8774665 ... ey_/tm.htm
hocam verdiğiniz linkte
1. Oncelikle bu adresteki http://lnk.in/64ge SP2 programlarini indirin. Microsofttan indiremezsiniz cnku dogrulama gerekiyor bu yuzden ben sizin ciin buraya upload ettim.
2. Programi kurduktan sonra baslat - calistir - asagidakini yazin entera basin.
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Inbound TCP 139 Rule" -f *=0:139:TCP -n BLOCK -x
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x
3. tekrar baslat - calistir:
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK
3. Eger bu islemler olmadiysa firewall yardimi ile 139 ve 445 numarali portlari engelleyin.
4. tekrar dogrulama gerektigi icin**** upload ettim bunu indirin ve uygulayin:
http://lnk.in/64gf
5. baslat - calistir - Dcomcnfg.exe yazip entera basin.
Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim'i sag tiklayin ve sonra ozellikler'i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM'u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.
6. Alternatif 445. port kapatma yolu:
baslat - calistir - regedit yazip entera basin. buraya gidin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters
TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden baslatn
7. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.
8. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE "EnableDCOM" adli degeri N olarak degistirin.
demiş.
ben 2. sıradaki calıştıra yazılanı yazdığımda hata veriyor IPSeccmd bulunamadı diyor siz bunu nasıl uyguladınız?

Evet hocam bende de hata vermişti. Zaten yazan adam da hata verebilir diyor.
Direk 4. Maddedeki programı indirip kurun ve 5. Maddeden devam edin.

hocam büyük ihtimal kurulum CD nizde virüs var,yada bu sorun o kurulum CD sinden kaynaklanıyor çünkü benim elimdeki SP3 CD sindede aynı durum oluştu .Tekrar SP2 ye dönmüştük..
daha hiç bir yere bağlanmadan veya program kurmadan hatta ağ bağlantısı bile olmadan bu sorun oluşmuştu.SP3 kullanacaksanız 2010 güncellemeleri olan sürümler var içinde .net yazılımı ve ie 8.0 da var.Bu sürümde de bi sorun yaşamadık...

mystreous' Alıntı:
Evet hocam bende de hata vermişti. Zaten yazan adam da hata verebilir diyor.
Direk 4. Maddedeki programı indirip kurun ve 5. Maddeden devam edin.
hocam 4. maddedeki programa bakacak olursak sp2 için uygulanacak bişey sp3 de bunu kurmamıza izin vermez ki zaten kurulu.ne biçim bişidir bu böyle bütün okuldaki pc leri mi baştan kuracam...

sp3 kuruluydu pcde 2 defa yeniden kurdum yine aynı hatayı veriyordu,neyse update yaptım windowsu sorun düzeldi sanırım sabahtan beri bi hata vermedi...

keyloger' Alıntı:
sp3 kuruluydu pcde 2 defa yeniden kurdum yine aynı hatayı veriyordu,neyse update yaptım windowsu sorun düzeldi sanırım sabahtan beri bi hata vermedi...

ARKADASIM SİSTEMİ KURARKEN SP2 İLE KUR SONRA WİNDOWS UPDATE ET HİÇ BİR SORUN ÇIKMICAK İNAN BANA VE BİDE SP2 YOKSA ELİNDEKİ CD İLE KUR AMA MUTLAKA UPDATE ETMEYİ UNUTMA SADECE UPDATE BASKA BİRŞEY YAPMANA GEREK YOK.

Bu sorunla karşılaşanlar için iyi bir çözüm olduğunu düşünüyorum ekteki dosyayı indirip çalıştırın. Ben de sorun çözüldü.

Ekli dosyalar

• GHremoval.rar
    459 bayt · Görüntüleme: 121
Geri