Gene benzine zam...

Kodla Büyü

Ekli dosyalar

• yetmezamaevet.jpg
    yetmezamaevet.jpg
    9.6 KB · Görüntüleme: 768
Medeniyet elektrikli araba kullanmaya başladı, biz vergili araba sistemine geçiyoruz :mrgreen:

Az önce milliyet'te okuduğum bir yorumu paylaşıyorum:

"Biz anca Alex için gereksiz eylemler yapsak. Bize müstehaktır."

amaaaannn 2 gün sonra zaten unutulacak, düşünmeye gerek yok
bence düz 5 olsun, kuruşla filan uğraştırmasınlar bizi

okanformula' Alıntı:
Az önce milliyet'te okuduğum bir yorumu paylaşıyorum:

"Biz anca Alex için gereksiz eylemler yapsak. Bize müstehaktır."

biz neden hep kendi insanımızdan başka herkesi seviyoruz anlamış değilim
alex kimdir ya kim
Türkiye için, Fenerbahçe için bu adam ne yapmıştır da heykeli dikilmiştir.
Parasız 1 sene çalışmış mı, bir okul mu yaptırmış, ne yaptı Türkiye için..
bize az bile valla

Durmak yok yola devam...

İntiharın affedilmez bir günah olduğunu bilmesem bunlara ve bunlara puta tapar gibi tapanlara inat,
arabanın üstüne çıkıp sayelerinde alamayacak hale geldiğimiz benzini döküp meydanda ibreti alem için arabayı da kendimi de yakacam...

Afrikada geçen ölene kadar mokoko fıkrasının ülkemiz versiyonu. Ölene kadar zam.

bugün haberlerde benzinlikte gelen kişilere soruyorlar herkes şikayetçi en fakir görünümlü kişide en üst düzey görünümlü kişide.benim anlamadığım nokta şu o vermiyor bu vermiyor oyu o şikayetçi bu şikayetçi herşeyden o halde %50 oy nereden alıyorlar. ya kardeşim ne kadar eğitim seviyesi düşük bir toplumuz madem herşeyden şikayetçisin bu kadar zam var herşey ortada zaten neden gidip oyunu veriyorsun verecek parti yoksa hiçbirine verme toplum olarak tepkini göster en azından illa birine vermek zorunda değilsin
böyle gelmiş böyle gider bizim insanlarımız görmez duymaz unutur herşeyi onun dini onun inancı sanki kendimize gibi övünürüz neyse ne kadar konuşsak boş

artık binmiyorum ki arabaya. Çok lazım olursa belki. Sadece şehirler arası kullanıyorum. Hatta gereksizse kullanmıyorum. Bundan 4 sene önce tüpte bile 200 - 300 lira aylık yakıta harcarken şuan benzinli 2.0 motorlu arabam var, 1 ay önce 150 liralık aldım daha çeyreği bitmedi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

adeministrator' Alıntı:
artık binmiyorum ki arabaya. Çok lazım olursa belki. Sadece şehirler arası kullanıyorum. Hatta gereksizse kullanmıyorum. Bundan 4 sene önce tüpte bile 200 - 300 lira aylık yakıta harcarken şuan benzinli 2.0 motorlu arabam var, 1 ay önce 150 liralık aldım daha çeyreği bitmedi. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
aynen araba park halinde bekliyo. Ben metroyla yada otobüsle gidip-geliyom okula
anca hafta sonu canım sıkılırsa alıp gezebiliyorum. Lüx bana öğretmenin araba neyine ya...

Şakşakçılar hala destekliyordur. At gözlüğü kullananlar daha ne görmezsiniz? Çıkarınız mı var? Şuan başka biri yönetse ülkeyi yazar kasa fırlatıp heryerde protesto ederdiniz...

eğer milli maçımızn olduğu anda alex diye bağırılıyorsa pes yani. Bize bişeyler olmuş gerçekten.Suriye seçilme yaşı balyoz derken zamlar üstüste geldi tık yok :) başbakanımız büyük sorunlarımız varken alexle görüşme yaptı. İlginç valla artık günübirlik yaşıyorum hani ömrümüz yeter yetmez bilemem ama artık ileride şunu yaparım bunu yaparım diyemiyorum!

Yakıt tasarrufu için öneriler;

- Eğer aracı çoğunlukla iki kişi kullanıyorsanız (sürücü ve bir yolcu şeklinde) arka koltuk takımını sökün.
- Aracın deposunu hiçbir zaman tam doldurmayın, fazladan ağırlık yapıyor.
- Jant kapaklarını sökün. neticede kapaklar elle tutulur gözle görülür cisim olduğundan belli bir ağırlığa sahiptir.
- Kilolu iseniz kilo verin. fazladan 15-20 kilonuz varsa fazla kilonuz araç için dur kalklarda eylemsizlik kanunundan dolayı yakıt tüketimine olumsuz katı yapar.
- Aracın bagajında gereksiz hiçbir şey taşımayın.
- Yarılma dışında çivi falan batmayla hemen inmeyecek türden lastikler kullanıyorsanız yedek lastiği de araçtan çıkarın.

Unutmayın! araçta taşıdığınız her türden eşyanın ağırlığı aracın kalkışında, hızlanmalarında aracın motoruna fazladan yük bindirmek demek olacaktır. damlaya damlaya göl olur. şu yukarıda saydığım ağırlıkları atsanız aracın üzerinden rahat 150kg'dan fazla yük kalkar ki bu da yakıt tasarrufu için iyi bir rakam.

cumhurtorun' Alıntı:

- Eğer aracı çoğunlukla iki kişi kullanıyorsanız (sürücü ve bir yolcu şeklinde) arka koltuk takımını sökün.
- Jant kapaklarını sökün. neticede kapaklar elle tutulur gözle görülür cisim olduğundan belli bir ağırlığa sahiptir.
- Kilolu iseniz kilo verin. fazladan 15-20 kilonuz varsa fazla kilonuz araç için dur kalklarda eylemsizlik kanunundan dolayı yakıt tüketimine olumsuz katı yapar.
- Yarılma dışında çivi falan batmayla hemen inmeyecek türden lastikler kullanıyorsanız yedek lastiği de araçtan çıkarın.

Unutmayın! araçta taşıdığınız her türden eşyanın ağırlığı aracın kalkışında, hızlanmalarında aracın motoruna fazladan yük bindirmek demek olacaktır. damlaya damlaya göl olur. şu yukarıda saydığım ağırlıkları atsanız aracın üzerinden rahat 150kg'dan fazla yük kalkar ki bu da yakıt tasarrufu için iyi bir rakam.
:idea: :++:

cumhurtorun' Alıntı:

arabaya kimseyi almıcaz o zaman.

Geri