gençlerin tehlikeli bilgisayar bağımlılığı

Kodla Büyü

okyay

Seçkin Üye
Seçkin Üye
gençler sabah wc den önce bilgisayar başına geçiyor. facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine o kadar bağlanmışlar ki gelecekte gençlerin bu bilinçsiz kullanım ları şahsen beni endişelendiryor.

BİZ BT ÖĞRETMENLERİNE GENÇLERİN BİLİNÇLENDİRİLMESİ ADINA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR.

bir şey olmaz hocam bence, bir müddet sonra ona da alışılmış olacak ve pek bir etkisi olmayacak

ama alışma sürecine kadar öğrenci yeterince bozulmuş olacak belki.

Çok hayati bir konu, öğrencilerime ilk derste güvenli internet kullanımını anlatıyorum. Aslında velilere de anlatmak lazım. Bilgisayar basında hayatını kaybeden gencler olduğunu göz önüne alırsak gercekten hayat memat meselesi.

işte bilgisayarı bu açıdan göstermek önemli, bizim toplumda sadece eğlence amaçlı bir araç olarak bilindiği için faydalı yanları hiç bir zaman görülmüyor..

sonrasında bu bağımlılık ruhan ve fiziken rahatsızlıklar veriyor...

bunu da nasıl aşarız? okullarda ders seçmeli olmaktan çıkar zorunlu hale gelir, o zaman işte bilgisayarı faydalı taraflarından görmeye ve kullanmaya başlarlar öğrenciler..

bir kaç öğrenci velimden bana olumlu görüşler geldi.. daha önceleri çocuklarının çok fazla oyun vs ile ilgilendiklerini, ancak BT dersini görmeye başladktan uzun bir süre sonra bu alışkanlıklarını bıraktıklarını belirttiler.. bence bu bilgisayar eğitiminin ne kadar önemli olduğunu gösteren gerekçelerden en önemlisi.. Bilinçli bilgisayar kullanıcısı yetiştirmek...!

Geri