Gemeloft club belası ve dolandırıcılığın yeni modeli

Kodla Büyü

mert02

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün bir mesaj aldım ve gameloft clube üye olmuşum ve hattımdan 10 tl kesilmiş. telefonumda bitek asphalt 8 yüklü onuda oynamıyorum bile sadece yüklü. oğlum elinde oynayabilirmiyim diye dolaşıyordu. omu tıkladı bi şeylere bilmiyorum. ben onun olduğunu zannetmiyorum çünkü öncesinde içerisinde imei minde olduğu karışık bi mesaj gönderilmiş.Aklıma oyunun kendisinin gönderebileceğide gelmiyor değil. mesajda müşteri hizmetlerinin telefonuda vardı. Bende aradım bilgim dahilinde olmadığını mesajı görür görmez aradığımı belirttim 3 yaşındaki bi çocuğumun tıklamalarıyla bu parayı benden almamaları gerektiğini belirttim. Şikayet kaydı oluşturalım ama para tekrar yatırılmaz diyede eklediler. Üyelik iptalinide kendi sayfalarından yapıyormuşuz ama bi türlü göremedim. avea müşteri hizmetlerini aradım onlarda iptalini talep ederiz. iptal etmezlerse yasal yollara başvurursunuz dediler. Sayfasından iptal etme yöntemini bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. çünkü şikayetvarda iptal isteyipte iptal edilmeyen bi sürü şikayet var

Android cihazlarda oyun vs kurarken programin cihazdan istedigi izinleri gorunce anliyorum ki hersey yapabilir program.

Operatörlerin kullanıcılarını koruması lazım ama maalesef operatörler bu işlere çanak tutuyor.

Hocam bilmem kaç milyon kişi indirmiş birde oyun içi satın alma vb özellikler olduğu için izinler normal geliyordu bana yani ihtiyaç duyulduğunda kullanılacak izinler olarak görüyordum. ama bunun oyunla bi alakası yok club üyeliği yapılmış. Araba alma vb herhangi bir olay yok oyunun tamamen dışında bir olay. Karşıdakilerde anlayışsız zaten nasıl bi firma olduğu gameloftun sayfasından belli üyelik için link var iptal için ara ara bulamadım bi türlü telefondaki kadında sayfasından iptal edeceksiniz diyip duruyor

hasari' Alıntı:
Operatörlerin kullanıcılarını koruması lazım ama maalesef operatörler bu işlere çanak tutuyor.
Aynen hasari hocam ben kredi kartımı online işlemlere kapatıyorum onun gibi hattımıda kapatmak istiyorum diyorum bu mümkün değil diyorlar böyle saçmalıkmı olur Allah aşkına

Hiç düşündünüz mü oyunlar niye bedava(!)Düşünsenize siz bir oyun yapmaya kalksanız ne kadar masraf yaparsınız. Ama dünyanın bir yerinde iyi kalpli yazılımcılar ve mühendisler, grafiker ve tasarımcılar, pazarlamacılar ve para sahipleri sizin için onca emeği zamanı ve masrafı göze alıyor ve siz oynayın sırf siz oynayın diye oyunlar yapıyor dimi(!). Herşey aslında bu izin mevzusunda bitiyor işte.
Bi ara namaz vakti kurayım dedim istediği izinlere bi bakınca şaştım kaldım. Bu izin mevzuu android cihazlarda çok önemli ve bir o kadar da kıymet verilmeyen bir durum.

Bu arada hocam durduk yere oyunun sizin onayınızı almadan oyle bir şey yapacağını zannetmiyorum. Muhakkak onayınızı ister. Ancak siz farkında olmadan oğlunuz yapmış olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca operatörler işleme onay verip vermediğinizi sormuyor. Bu da ayrı bir sıkıntı başlı başına zaten. Geçmiş olsun diyorum.

hocam onun bir servis mesaj numarası vardır onu operatörden öğren iptal yaz o numaraya mesaj at iptal olur Bende sorguporta yanlışlıkla üye oldum iptal sorguport yazıp 11860 gönderdim iptal oldu.

dijireis79' Alıntı:
hocam onun bir servis mesaj numarası vardır onu operatörden öğren iptal yaz o numaraya mesaj at iptal olur Bende sorguporta yanlışlıkla üye oldum iptal sorguport yazıp 11860 gönderdim iptal oldu.

Hocam mesaj 4562 den gelmiş eskiden iptal yazıp iptal edilebiliyormuş ama şimdi web sayfalarından iptal etmek gerekiyormuş ama web sayfalarında iptal linkini bi türlü bulamadım. müşteri hizmetlerini bekleyeceğim dönüş yaparlarsa tabi iptal etmezlerse de yasal yollara başvuracağız artık

zaman ayıran bütün arkadaşlara teşekkürler

dijireis79' Alıntı:
https://www.technopat.net/2011/07/22/cozum-0xc000000e-windows-baslatilamiyor/ birde buraya bir bak
:!: Bu sayfa benimle ilgili değil sanırım. yada bu saatte ben bulamadım

Geri