Gelmeyen Öğrenci E-okul Not girişi

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar

Sınıfta devamlı gelmeyen bir öğrencimiz var. E-okulda not kısımlarına ne yazmamız gerekiyor. "G" mi , yoksa boş mu bırakılıyor. Sorumluluğu nedir. ? Teşekkür ederim.

Saygılar

Hocam, onda okul kararı alın. O öğrencinin dersine giren tüm öğretmenler ortak karar alsın. Amacınız, çocuğu gecirmekse okula çağırıp bu hafta göstermelik sınav yapın karnede not çıksın. Hiç gelmiyorsa tüm öğretmenler boş bıraksın not verilmeyince sınıf tekrarı oluyor bildiğim kadarıyla

Hocam eğer öğrenci herhangi bir mazereti olmadan gelmiyorsa G yazılır. Ama heyet raporu varsa boş bırakılır ve varsa eğer tek not üstünden değerlendirilir.

sürekli devamsızsa (hiç gelmediyse) boş bırakılır. arada bir geliyor ve devamsızsa G yazılır. Okula geliyor, sınava girmediyse (raporu yoksa bile) çağırıp sınavını yapmak zorundasınız.

Biz sürekli devamsızları boş bırakıyoruz. Bir gün dahi ögrenci geldiyse G yazıyoruz.

ahmet27' Alıntı:
sürekli devamsızsa (hiç gelmediyse) boş bırakılır. arada bir geliyor ve devamsızsa G yazılır. Okula geliyor, sınava girmediyse (raporu yoksa bile) çağırıp sınavını yapmak zorundasınız.

Değilim. 5 iş günü içinde velisi mazeret bildirirse yaparım o kadar...

5 iş günü geçtiği anda kralı gelse yaptıramaz o sınavı. Yönetmelikler açık....

(7) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir."

Sürekli devamsızları önceden karne çıkmasın diye boş bırakıyoduk(?). Bu yıl hepsine G yazın yarın bigün bi teftiş olur nerde bu çocuğun notları derseler devamsızmıydı diye onumu aklımızda tutcaz dediler. G yazıyoruz bu yıl

DaMieN' Alıntı:
ahmet27' Alıntı:

(7) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir."

MADDE 23 – (1) Öğretmenler tarafından yapılan sınavlara herhangi bir nedenle katılamayan veya projesini zamanında teslim edemeyen öğrencinin durumu velisine bildirilir. Veli, öğrencisinin sınava katılamama veya projesini zamanında teslim edememe gerekçesini, en geç beş iş günü içinde okul yönetimine yazılı olarak bildirir. Merkezî sistem ortak sınavına girmeyen öğrencilerin bilgileri, aynı gün okul müdürlüğünce e-Okul sistemine işlenir.

öğretmen; sınava girmeyen öğrenciyi veliye bildirmediği için yapmalı... :D zaten sorumsuz öğrenciyi sınava alsan bile ne olacak en fazla 30-50 alacak. o yüzden yapmalı

Öğrenim çağı dışına çıkan öğrenciler

MADDE 19 – (1) İlköğretim kurumlarına kayıtlı öğrencilerden;

a) Mecburi ilköğretim çağı dışına çıkan ilkokul öğrencileri, ders yılı sonuna kadar öğrenimlerine devam ettirilir. Bu öğrencilere öğretim yılı sonunda Öğrenim Belgesi EK-3 verilerek yaygın eğitime yönlendirilir.

b) (Değişik: 25/06/2015-29397 RG) Mecburi öğrenim çağını bitirdiği ders yılı sonuna kadar ortaokul veya imam-hatip ortaokulu öğrenimlerini tamamlayamayan öğrenciler, öğrenimlerini tamamlamak üzere en çok iki eğitim ve öğretim yılı daha okullarına devam ettirilir. Bu iki yıllık uzatma sonunda da ortaokul veya imam-hatip ortaokulu öğrenimini tamamlayamayanlara ders yılı sonunda öğrenim durumunu gösterir Öğrenim Belgesi EK-3 düzenlenir ve Açık Öğretim Ortaokuluna yönlendirilir.

c) Mecburi öğrenim çağı dışına çıkan ve iki yıl daha öğrenim görmesine imkân verilerek 8 inci sınıfa geçen ortaokul veya imam-hatip ortaokulu öğrencilerinin o eğitim ve öğretim yılı ders kesimi sonuna kadar okula devamları sağlanır. Ders yılı sonunda başarılı olanlara Öğrenim Belgesi EK-3 düzenlenir. Başarısız olanlara da Öğrenim Belgesi EK-3 düzenlenerek kayıtları e-Okul sistemi üzerinden Açık Öğretim Ortaokuluna yapılır.

Burada dikkat edilmesi gereken yer, devam eden öğrenci gibi değerlendirilirse yani NOT GİRİŞİ yapılırsa, öğrenci mecburi öğrenim çağına ilişkin süresi dolduğunda diğer ifade ile öğrenim hakkını kullanmış oluyor. eğer öğrencinin sürekli devamsızlık işlemi takibi okul tarafından yapılmış ve öğrenci pasif duruma getirilmiş ise zaten not girişi yapamayız. burada öğrenciye mecburi eğitim çağını devam etmesine rağmen geçemiyorsa mecburi öğrenim çağını tamamladığı yıl sonında açık ortaokula aktarılıyor. oysa öğrencinin sürekli devamsız durumundan dolayı pasif duruma getirlimiş ise öğrenim hakkını kullanmamış oluyor ve mecburi öğrenim çağından sonra 2 öğretim yılı daha okuluna devam ettirilerek değerlendirme yapılıyor. Öğrencinin devamsızlık yapmasına rağmen okul karne verirse yani not girişi yapılırsa, okul yönetimi ve öğretmenler sorumluluklarının(devamsızlı takibi madde 18, Ölçme ve değerlendirmeye katılmayanlar madde 23) hiçbirini yapmadığından Öğrenci velisi mahkemeye verse söke söke hakkını alır. :)

Sonuç; Okul tarafından sürekli devamsızlık, yurtdışı gibi nedenlerle öğrencinin e-okul durumu PASİF yapılmamışsa, değerlendirmelere katılmayan, projelerini tamamlamayan öğrencilerin velisi ile iletişim kurup durumu netleştireceğiz. Pasif öğrenciler zaten listenizde çıkmayacağı için hiç bir sorun yok demektir.

ahmet27' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
ahmet27' Alıntı:

MADDE 23 – (1) Öğretmenler tarafından yapılan sınavlara herhangi bir nedenle katılamayan veya projesini zamanında teslim edemeyen öğrencinin durumu velisine bildirilir. Veli, öğrencisinin sınava katılamama veya projesini zamanında teslim edememe gerekçesini, en geç beş iş günü içinde okul yönetimine yazılı olarak bildirir. Merkezî sistem ortak sınavına girmeyen öğrencilerin bilgileri, aynı gün okul müdürlüğünce e-Okul sistemine işlenir.

öğretmen; sınava girmeyen öğrenciyi veliye bildirmediği için yapmalı... :D zaten sorumsuz öğrenciyi sınava alsan bile ne olacak en fazla 30-50 alacak. o yüzden yapmalı

Ben bildirmiyorum veliye. Ben idareye bildiririm, idare de kullandığı iletişim yollarıyla veliye bildirir. 5 iş günü içinde mazeret geldi geldi, gelmediyse kralını tanımam. Net...

Arkadaşlar bir öğrencimiz 2. sınava ve mazeret sınavlarının olduğu tarihte rapor almış. Cuma g ünü söyledim pazartesi gelmesi için. Tatil oldu. Bugün de okulda yok. Veliyi aradım açmıyor. Müdür yard. Eve git sınav yap diyor. Ağam eğlenir benimle. :idea: Ne yapmalıyım. Performans ödevini de getirmemişti.

Saygılar

Geri