Gelişmiş İnternet Uygulamaları - WebTasarım Alanı

Kodla Büyü

volkankoc

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar bizim okulda atl kısmında web ve veri alanları var megepbilişimdeki ders sürelerine bakıldığında 12 sınıfta aşağıdaki şekilde verilmiş
Ders bilgi formlarına baktığımda gelişmiş internet uygulamaları dersi veritabanı alanı için görünüyor. Bu dersi web kısmından kaldırıp onun yerine
diğer ders saatlerini arttırsak olmuyor mu ?
Birde okulumuzda sınıf sıkıntısı olduğu için alanların ders saatlerinde biraz sorun oluyor. iki alanın ders saatlerini eşitlememiz mümkün mü

VERİ TABANI ALANINDA
AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ -2
VERİ TABANI-8
GELİŞMİŞ INTERNET UYGULAMALARI-5
WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA-4

WEB TASARIM ALANINDA
AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ-2
GRAFİK VE ANİMASYON-7
MESLEKİ YABANCI DİL-2
İNTERNET PROGRAMCILIĞI-5
GELİŞMİŞ INTERNET UYGULAMALARI-3

Ders bilgi formlarına bakıldığında örneğin webtasarımı 4 saat hangi modüller anlatılacak planlar nasıl olacak. Aynı şekilde gelişmiş internet uygulamaları iki alanda da görünüyor saatleri 3 ve 5 bu işlem nasıl olacak.

Merhabalar hocam, o süreler sadece önerilen süreler aynısını seçmek zorunda değilsiniz bence, okuttuğunuz dalın alması gereken dersleri aldıktan sonra diğerlerini değiştirebilirsiniz. Mesela bizde ATL de Ağ işletmenliği dalı 12. sınıfta 6 saat sistem bakım ve 2 saat Açık Kaynak yerine 8 saat NTP aldık. Bir ara Açık Kaynak dersi her dalın alması gereken ders olduğu söyleniyordu ama sanırım değişti Çerçeve Öğretim Programında öyle bir yazı bulamadık, o yüzden biz almadık..

serol45' Alıntı:
Merhabalar hocam, o süreler sadece önerilen süreler aynısını seçmek zorunda değilsiniz bence, okuttuğunuz dalın alması gereken dersleri aldıktan sonra diğerlerini değiştirebilirsiniz. Mesela bizde ATL de Ağ işletmenliği dalı 12. sınıfta 6 saat sistem bakım ve 2 saat Açık Kaynak yerine 8 saat NTP aldık. Bir ara Açık Kaynak dersi her dalın alması gereken ders olduğu söyleniyordu ama sanırım değişti Çerçeve Öğretim Programında öyle bir yazı bulamadık, o yüzden biz almadık..
o zaman web alanında gelişmiş internet uygulamalar dersinin saatini 5 yapıp diğer derslerden bir saat kısaltabilirim.

bazı arkadaslar gelişmiş int uygulama dersının ön koşullarını sağlamadan nasıl secıyorlar anlamıs değilim önce ön kosullarına bakıp o şekilde secmek gerekır
Arkadaslar lütfen ön kosulları okuyup o sekılde ders secelım

onlyyou23' Alıntı:
bazı arkadaslar gelişmiş int uygulama dersının ön koşullarını sağlamadan nasıl secıyorlar anlamıs değilim önce ön kosullarına bakıp o şekilde secmek gerekır
Arkadaslar lütfen ön kosulları okuyup o sekılde ders secelım
..
hocam eğitim sistemimiz ÖNKOŞULLARIN SAĞLANMASINI DESTEKLEMİYOR.
sizin söylediğinizin gerçekleşebilmesi için halk eğitim benzeri ders değil MODÜL okutmak gerekiyor.

hemen bir örnekle anlatayım
web tasarım ve programalama dersi ilk 2 modül
1. HTML-1
2. HTML-2
HTML 2 Ön koşul : HTML-1 i başarmış olmak.
bu demektir ki html-1 modül sonunda yaptığınız sınavda öğrenci başarısız olursa html-2 yi veremezsiniz.
hadi gelin bunu ders geçme sisteminde uygulayın bakalım...

Geri