Gelecek Yıl 5.Sınıflar da sadece Türkçe ve Yabancı dil Olaca

Kodla Büyü
yabancı dillere karşı değilim ama bu kadar çok yabancı dil sevdasına karşıyım.

bu ülkenin gençlerine yabancı dilden evvel lazım olan çok şey var.

yıllardır artan yabancı dil derslerine karşı sanırsın gençler şakır şakır yabancı dil konuşuyor.
hadi konuştuğunu kabul edelim. sayısal zekası zayıf olan ama bülbül gibi yabancı dil konuşan birisi bu ülkeye katma değer olarak ne katabilir.

yabancı dil konusunda rahmetli oktay sinanoğlunun fikirlerini sonuna kadar destekliyorum.

bir bilim adamı için öncelik yabancı dil midir yoksa o bilime merak uyandıracak dersler midir.

sen çocukların zekasını geliştirmek için çabala. eğer o çocuk hayatında gerçekten yabancı dile ihtiyaç duyacaksa öğreniyor zaten.

bu ülkenin %90ı için fatih terim kadar yabancı dil bilmek yeterli.

:alkis: bu kadar yıl ingilizce öğretip hala iki kelime konuşamıyorsak
a)sistem aptal
b)öğrenci aptal
c)öğretmen aptal
d)hepsi
e)tüm suç bilişimcilerin.kovun gitsin

:verymad: :verymad: :verymad:

Hay Allahım ya..valla nasıl bir bölüm seçmişim demekten kendimi alamıyorumm :(

Sadece bize değil. Bütün branşlarda sıkıntıya sebep olacak. Çoğu öğretmen norm fazlası durumuna düşer. Sadece bizim branşa hasr-ı nazar etmeyelim.

Bence çocuklara anasınıfından itibaren tüm yıllarda sadece İngilizce dersi verilmeli. Ancak bu işi çözer (!) :)

ozahit' Alıntı:
Önce pilot illerde mi başlayacak yoksa seneye bütün ülke geneli mi yapılacak
Hocam onu bilmemde memurlar nette birisi yazmiş bu sene bi okulda uygulanıpmus haftada 13 saat ingilizce mi ne ne derse artik töbe yarabbim o ve diğer brqnş dersler varmiş . Bilişim resim müzim beden yokmuş . Harikaaaaaaa :alkis:

o değil de seneye benim çocuk 5. sınıf, inşallah deneme yanılma yöntemine kurban giden neslin bir parçası olmaz, İngilizceyi de hiç sevmiyor, derslerinde başarılı ama İngilizce ağırlıklı bir dönemde başarısız olursa çocuğu kaybetmekten korkuyorum.
bilişim öğretmeni olarak korkunç veli olarak iğrenç bir durum.

Hadi kendi branşımı geçtimde matematik, fen bilgisinin olmaması başlı başına salaklık.

Benim okulda bu yıl başladı. 8 şube 5.sınıfların tamamı ingilizce hazırlık okuyorlar.13 ders ingilizce var.4 ders seçmeli ingilizce aeçilmiş 2 ders beden.
Bizim ders yok tabiki. Sadece 6 lar kaldı bana ve 2 saat seçmeli. Btr oldum bu durumda.

iyice sömürge ülkesi olduk vallahi.bu ülkede yabancı dil dersi kadar anadil dersi işlenmiyo. Adamlar kendi çocuklarına fen matemaik ve bilişim alanı derslerini basıyor. bizim çocuklarımız ise onların dilini öğrenecez diye yıllarımızı veriyoruz.Mantıklı biri bana desin bu şekilde nasıl bu devletleri teknoloji fen ve bilimde geride bırakacağız.
yakında yepyeni dersler koyarlar demedi demeyin. avrupa tarihi, seçmeli hristiyanlık... Bana göre devlet eliyle misyonerlik yapılıyor başka açıklaması yok
Bu ülkenin çocuklarına yazık günah.

Şuanda hazırlık sınıfının uygulandığı yerler var. Yeni bir şey değil lakin buna geçileceğini hiç zannetmeyiniz :)
Fen, Matematik, sosyal gibi branşlarda müthiş derece de sorunlar çıkacaktır. Kolay kolay işlemez bu iş.
( E-okulda mevcut durum)

Ekli dosyalar

• yabancı dil.jpg
    yabancı dil.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 290
Bizim okulda ana dersler diye tabir edilen teog dersleri devam ediyor. Bilişim müzik beden görsel sanatlar dersleri zorunlu dersler arasında değil.

bu çalışmayı yapan süper zekaları tebrik etmek lazım.bir sorunu düzeltmeye çalışırken bin sorun çıkarmayı başka kim başarabilir

Bu işi biz değilde makaslanan diğer branşlar çözer bence. Onlarda lobi biraz daha güçlü sanırım. Bu sefer en azından sadece biz mağdur olmadık herkes aynı durumda

bundan sonra diğer branşlarda norm kadro fazlası olmanın ne olduğunu bilecek..

erencan' Alıntı:
Benim okulda bu yıl başladı. 8 şube 5.sınıfların tamamı ingilizce hazırlık okuyorlar.13 ders ingilizce var.4 ders seçmeli ingilizce aeçilmiş 2 ders beden.
Bizim ders yok tabiki. Sadece 6 lar kaldı bana ve 2 saat seçmeli. Btr oldum bu durumda.
hocam norma fazlası olmasınız mı? gelecek sene çoğu bilişimci böyle uygulama olursa norm fazlası olacak 2 sene sonra da %100 bütün bilişimciler istisnasız norm fazlası olacak çünkü 5.sınıfta hazırlık okuyanlar 6.sınıftada hazırlığa devam ediyorlar ve bizim dersimiz 6.sınıf olsa dahi olmuyor.

zodiac' Alıntı:
erencan' Alıntı:
hocam norma fazlası olmasınız mı? gelecek sene çoğu bilişimci böyle uygulama olursa norm fazlası olacak 2 sene sonra da %100 bütün bilişimciler istisnasız norm fazlası olacak çünkü 5.sınıfta hazırlık okuyanlar 6.sınıftada hazırlığa devam ediyorlar ve bizim dersimiz 6.sınıf olsa dahi olmuyor.
happy end

Geri