Geldi En sonunda eklediler bilişim dersimizi!!

Kodla Büyü
ÖĞRETİM PROGRAMININ YAPISI
1- 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için geliştirilen programda ünite temelli yaklaşım esas alınmıştır. 1-4. sınıflar için verilen kazanımlar
öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeyleri ve öğretmenlerin bireysel becerilerine bağlı olarak öğrenci ve veli istekleri doğrultusunda serbest
etkinlik ders saati içerisinde uygulanabilir. Programda, 1-4 ve 5-8. sınıf düzeyinde beş temel ünite bulunmaktadır.

Müfredatta çok fazla bir değişim olmamış. Sınıflar arası yine benzer konular. Uygulama ziyade yine teori çok fazla. Anlaşılan bazı derslerde ders saatleri dışında bir değişiklik yok.

lisedeki ders bilgisayar bilimleri kur 1 ve kur 2 olacaktı ama çalışma bitmemiş belli ki
bu arada ders saatleri ne zaman belli olur?

benim aklima gelen sudur.

sanirim 5. siniflarin hazirlik muhabbetinden dolayi bizim dersimiz orada kaynayacak. ders saatimiz azalacak. hal boyleyken bari 6. siniflar da 3. saat yapalim da en azindan biraz dengelesin gibi olmus. soyle taslaga bakinca insani heyecanlandiran bir konu yok. bir tek 6. siniflar icin sadece programlama 50 saat verilmis. onu olumlu buldum.

7. siniflarda da zorunlu olaydi iyiydi.

diğer desrleri de şöyle bi gözden geçirdim 5. sınıf ingilizce matematik artış olacak diyorlardı ama taslakta 5. sınıflar için ingilizce 108 matematik 144 saat yazılmış değişim olmamış mı yoksa daha değişecek mi ders saatleri anlamadım.
:shock:

Zorunlu Secmeli mevzusu yok?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

önemli olan dersin hangi kademede zorunlu olup olmadığı bu taslaktan da o konuda bir çıkarım ben yapamadım.

Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama "Katıkıda Bulun" kısmında fikir beyan edilebilir. Ben şunu dedim mesala
"1. Sınıfdan başlayıp 8. Sınıfa kadar bu program zorunlu ders olarak uygulanırsa gerçek anlamda başarılı olacağını düşünüyorum."

İnşallah iyi olur. Ama bu arada dersin tüm kademelerde zorunlu olarak okutulması için tüm kanallardan bastırmalıyız.

blankkeyframe' Alıntı:
en azından kitabımız olacak :D
öteki öğretim programında da ufacık bir yere şöyle bir not düşmüşlerdi. ayrıca bir kitap basılmayacaktır. sonuç ortada

inşallah senin dileğin kabul olur hocam.

yok dersin adı değişiyor
yok kur sistemi geliyor

kodlama tasarım vs olacak, nerede?

Lise ile ilgili bir açıklama var mı?

yüzde 10luk bir değişim var genelde heralde, biz hep boşa mı bekliyoruz.

radicalbrain' Alıntı:
ilk okulda des saati verilmemiş.

5, 7 ve 8 de 72 saat
6. sınıflarda 108 saat diyor.

haftalık;
5-2 saat
6-3 saat
7-2 saat
8-2 saat

hepsinden 1 sınıf olsa 9 saat olur.

Seçmeli derslerle ilgili herhangi bir bilgi verilmemiş. Bu taslak program ana dersleri mi kapsıyor acaba? Yoksa seçmeli dersler de bunlara dahil mi? Umarım her kademede zorunlu olur. Ve tabi ders kitabımız da olur. Ders kitabı ve zorunlu olması için mutlaka katkıda bulunalım bence.

bu kazanımlar için bilgisayar sınıfı gerekli :D tekrar bilişim sınıfları açarlar mı sizce

hiç sanmıyorum hocam bu kafayla daha Akıllı tahtaları yanlış oldu etkileşimli tahtaları kaldırırlar.zaten önce formatör sonra btr sonra fp-btr olduk bakalım daha bizimle ne kadar oynayacaklar.

Bence kitap olması konusunda da bastırmamız gerekiyor, görüş ve öneriler bölümüne yazdıklarımıza bunu da ilave edelim.

Geri