Geçmişe yönelik bir tutanak işleme sokulabilir mi?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
bugünlerde mevzuat ile ilgili çok soru soruyorum ama 6 ay önce yediğim tutanak mevzuata yönelik dikkat kesilmemi sağladı
6 ay önce haksız yere bir tutanak yemiştim ama olay araştırılınca tutanak geri çekildi ama içimden bir ses bu tutanak yırtılmamış da olabilir diyor. Aylar öncesinden hazırlanmış bir tutanak aylar geçse bile işleme konulabilir mi?

Konunun ne olduğunu bilmeden yorum yapmak yanlış olur ama kişinin bunu yapacağını sanmam .zira onemli bir konuysa bildiği halde, zamanında işlem yapmadığı için kendide sorumluluk altında olacaktır

Konunun ne olduğunu bilmeden yorum yapmak yanlış olur ama kişinin bunu yapacağını sanmam .zira onemli bir konuysa bildiği halde, zamanında işlem yapmadığı için kendide sorumluluk altında olacaktır
Bilgi için teşekkürler hocam

Hocam tam hatırlamıyorum ama şöyle bir yazı hatırlıyorum.
“Bir ay içinde idari işlem yapılmalı(soruşturma)
İki yıl içinde sonuçlandırılmalı”
Sıkıntı yapma bir şey çıkmaz

6 ay önce hazırlanan bir tutanağı şimdi işleme koymak, işlem yapan açısından sıkıntı yaratır. " Neden zamanında işlem yapmadınız?" diye. Ancak ikinci bir tutanak olur da onu işleme sokarsa bir önceki tutanak sizin aleyhinize kullanılır.

6 ay önce hazırlanan bir tutanağı şimdi işleme koymak, işlem yapan açısından sıkıntı yaratır. " Neden zamanında işlem yapmadınız?" diye. Ancak ikinci bir tutanak olur da onu işleme sokarsa bir önceki tutanak sizin aleyhinize kullanılır.

Evet haklısınız hocam. Önceden de böyle bir şey yapmıştı diye koz olarak kullanılabilir daha sonra

Geri