Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Geçici Görevlendirme

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında panacea tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. panacea

panacea Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar Teknik Eğitim mezunuyum ve şu anda ortaokulda çalışmaktayım. Endüstri meslek lisesinde tam zamanlı görevlendirilme durumum var.
    Soru 1:Meslek lisesinde çalışırsam teknik öğretmen tazminatını alabilir miyim?
    Soru 2: Kaç saate kadar ders alabilirim.

2. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

İlave zam ve tazminat kararı incelendiğinde tazminat alma şartları şu şekilde:
    Eğitim ve Öğretim Hizmetleri Sınıfına dahil Öğretmen unvanlı kadrolarda fiilen öğretmenlik yapanlardan
    Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ek V Sayılı Cetvelde sayılan mesleki ve teknik öğretim okul ve kuramlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre aşağıdaki oranlarda ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir.
    Tazminat alabilmeniz için, kadronuzun meslek lisesinde olması lazım.
    Kadronuz ortaokulda olduğu için en fazla 30 saat ders alabilirsiniz.
    Kadronuz meslek lisesinde olsaydı eğer 44 saate kadar ders alabilirdiniz.

3. panacea

Cevabınız için teşekkürler hocam
    30 saat ders alabiliyorsam meslek lisesine görevlendirme gitmeme gerek yok o zaman.

4. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Tazminat alamazsınız ama 44 saate kadar çalışabilmeniz lazım. Ben de tam emin degilim. Onu iyice araştırın hocam.

5. panacea

Araştırıyorum da pek bir şey bulamadım en iyisi Milli Eğitime gidip sormak olacak sanırım

6. f_dogan76

f_dogan76 Aktif Üye

ek ders kararının atölye ve laboratuvar öğretmenleri 20 saat aylık karşılığı derse girer, 20 si zorunlu 4 ü de isteği bağlı olmak üzere 24 saatte ekders alır.
    başka bir mesleki ve teknik anadolu lisesinde kadrolu olup, başka bir mesleki ve teknik anadolu lisesinde görevlendirme yapılsaydı o zaman 44 saate kadar ders alabilirdiniz.
    Buradaki mesele kadronuzun atölye ve laboratuvar öğretmenliğinde olması. Bu da mesleki ve teknik eğitim okullarında mümkündür.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal