GAZİANTEP BİL. TEK. REHBER ÖĞRETMENLİK İPTAL!!

Kodla Büyü
neden o kadar lisenin içinde sadece bir tane ilköğretim okulu var ve madem verilecekse bize neden ortaokula verilmedi acaba çok merak ettim

5 saat dersle ortada kaldık anlaşılan. Diğer arkadaşlarında kendi okullarında görevlendirilmeisnin yapılması gerekiyor değilse çok büyük bir mağduriyet doğdu.

ysahin' Alıntı:
ogasbes hocam hangi ortaokul ben göremedim? :) kimlik numaraları da gösterilmiş ondan bahsediyor hocam
Yavuzeline bakın hocam. Büyük ihtimal Fatih projesi vardır o okulda değilse saçmalık olur.

hocam 11. sırada yavuzeli hacı sait korkmaz ilköğretim okulu aynı yere verilmiş zaten ilköğretim okulu diye bişey kalmadı ki o okul şu anda ya ilkokul yada ortaokul hangisi bilmiyorum.

evet gördüm değiştirdim zaten mesajımı ama siz daha önce davrandınız :)

asabım bozuldu salak gibi sabah 2. saatten sonra dersim olmadığı halde okuldayım dün yine aynı şekilde saat 5 te çıktım haram olsun hakkım başka bişey demiyorum

ogasbes' Alıntı:
asabım bozuldu salak gibi sabah 2. saatten sonra dersim olmadığı halde okuldayım dün yine aynı şekilde saat 5 te çıktım haram olsun hakkım başka bişey demiyorum
Al benden de o kadar o hocam.

şu halde ders saati 15 in altında kaç öğretmen vardır acaba. maaş karşılığı dersi bile dersi olmayan öğretmenler şimdi ne yapabilir? birde şayet liseler dolmuşsa neden geri kalanları kendi okulunda görevlendirmediler? resmi yazıda fatih projesi olan okullar veya labaratuarı olan okullar diye şart koşmuşlardı o halde neye dayanarak sadece liselere görevlendirme yapıp ortaokullarda görevlendirme yapmadılar. kendi okullarında norm fazlası olan öğretmenler başta olmak üzere tercih yapan bütün öğretmenler şikayette bulunmaları gerekir diye düşünüyorum.

Liseler dolmadığı için ortaokullara görevlendirme yapılmadı. Yani bu yayınlanan liselere rağmen hala dolmayan benim sayabildiğim 5 yada 6 tane lise var ve bu liseler dolmadığı için ortaokullara görevlendime yapılmadı ve yapılmayacak. Dayanak ise meb in yazısındaki Fatih projesi donanımı kurulumu tamamlanmış okullara öncelik verilmesi ile ilgili bölüm.

Bakanlığın yazısında ilçe geneli lise dolmadan görevlendirme demiyor ki ilköğretime verebilsin il geneli şartı var neyse 100 den fazla bt öğretmeni ve okadar bt sınıfı ortada sağlık olsun.

aykutgultekin' Alıntı:
Liseler dolmadığı için ortaokullara görevlendirme yapılmadı. Yani bu yayınlanan liselere rağmen hala dolmayan benim sayabildiğim 5 yada 6 tane lise var ve bu liseler dolmadığı için ortaokullara görevlendime yapılmadı ve yapılmayacak. Dayanak ise meb in yazısındaki Fatih projesi donanımı kurulumu tamamlanmış okullara öncelik verilmesi ile ilgili bölüm.
15.10.2012 tarihli yazıda verilen liseler listesinde 61 okul var bunlardan 18 inde önceki görevlendirmeden dolu olduğu belirtilmiş. geriye 43 okul kalıyor şimdiki görevlendirme listesinde 48 okul var biri ilköğretim diğerleri lise açıkta kalan bir lise yok hatta listede olmayan liselere görevlendirme bile yapılmış.

arkadaşlar liseler dolmadı 5 lise açıkta kaldı.Ama bizlere müstehak nedenmi
--bir kaç kişi okullara 2.yazı gelmesine rağmen ısrarla halen tek tercih kendi okulunu yazmış :verymad:
--ve yine bir kaç kişi okulda bilgisayar rehber öğretmeni olan okulları yazıp sonrada kendi okulunu yazmış ve bu yüzden liseler dolmadığı için gelen yazıda dendiği gibi fatih okulları dolmadan ortaokullara görevlendirme yapılmadı :verymad:

bu kadar vurdumduymaz 5-10 kişi için 80 kişi bu duruma düştü.

daha öncede dedğiğim gibi tercihler yapılmadan antepte hepimiz bir araya gelip aramzda bi şekilde anlşıp liseleri doldurmadan bunun böyle olacağını daha öncede belirtmiştim.Ama ozamanda 5-10 kişi yine gelmeyerek yine aynı durumda olacaktık kanısındayım.

serdar hocam da elinden geleni yaptı 2.kez okullara yazı cıkarttı ,ilçe yanlış evrak istedi ve serdar hocam okulları tek tek aratarak evrakları tamamlattı.yapacak bişi yok ...

6 tane okul boş kaldıysa çözüm bulunması gerekiyor.. Herkes kendisi için uygun olan liseleri yazdı zaten. Biz bilemeyiz ki hangi okulu kim yazmış.
Gaziantep'teki bu durumun benzeri olan başka bir il yok bence. Hakkımızı arayalım arkadaşlar. Herkes sendikasıyla bu durumu görüşsün. bu durumun çözüme kavuşması lazım.

Bu Yavuzeli'ndeki ilköğretim okuluna nasıl görevlendirme yapılmış peki?
Fatih Projesi kapsamında bir okul olsa idi daha önce Ek-3 de yayınlanırdı orada ismi yok ama onayda ilköğretim olarak sadece o okul var

ogasbes' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
ysahin' Alıntı:
ogasbes hocam hangi ortaokul ben göremedim? :) kimlik numaraları da gösterilmiş ondan bahsediyor hocam
Yavuzeline bakın hocam. Büyük ihtimal Fatih projesi vardır o okulda değilse saçmalık olur.

ilköğretim de fatih kurulan okul varmı ki

görevlendirme yapılırken eğerki yavuzelinde ki fatih projesi olan liseler dolmuşsa o ilçedeki ortaokullara görevlendirme yapılır.

achillus' Alıntı:
ogasbes' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
ysahin' Alıntı:

görevlendirme yapılırken eğerki yavuzelinde ki fatih projesi olan liseler dolmuşsa o ilçedeki ortaokullara görevlendirme yapılır.

Tamam da Ek-3 e bakarsanız orada Şahinbey de 20 okul gözüküyor görevlendirme yapılan 22 okul
O zaman Şahinbey de doldu liseler Ona niye atama yapılmadı?

b0145829' Alıntı:
achillus' Alıntı:
ogasbes' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
ysahin' Alıntı:

Tamam da Ek-3 e bakarsanız orada Şahinbey de 20 okul gözüküyor görevlendirme yapılan 22 okul

demekki şahinbey ,şehitkamil merkez diye değerlendirilmiş.

b0145829' Alıntı:
achillus' Alıntı:
ogasbes' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
ysahin' Alıntı:

Hocam maalesef Şahinbey anadolu Lisesi ve Atatürk Anadolu Lisesi dolmamış görevlendirme olmamış yani Şahinbeyde tam dolmamış gözüküyor.

Yavuzelinde Fatih PRojesi okulu yok bu yüzden ordan gelen tek başvuru sonuçlandı. İl merkezleri ayrı, ilçeler kendi içine ayrı değerlendirildi. Ha bu uygulamayı farklı uygulayan iller var bu başlığın başka sayfalarında görebilirsiniz. Yani bakanlık yazıısına istinaden ili bir bütün olarak düşünüp atıyorum karkamış daki fatih boş kaldı diye merkezdeki okullar dolsa bile görev vermeyen iller var. yavuzelindeki görevlendirme bu yüzdendir Aynı şekilde oğuzelinden başvurularda var ve orda da fatih yok. ama orası merkez ilçe kabul edildiği için oranında görevlendirmeleri verilmedi.

Yani birde gaziantep'ten başka ilde böyle uygulama oldumu olmadımı, yok eline yüzüne bulaşmış diyenler var bu forumda az biraz araştırılırsa ilk aklıma gelenler adıyaman, antalya, ısparta, şanlıurfa vs vs bir sürü benzer uygulama var. Ha bu uygulama doğru mu yanlışmı ortada bir yanlış varsa buda bu işin kadrolu olarak değil görevlendirme olarak yapılması ayrıca "Görevlendirmelerde proje kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara öncelik verilecek, bu okullarda ihtiyaç varken diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır." ibaresinin ortaya çıkardığı kaostan kaynaklanıyor. Buna da bir çözüm bulunacaktır.

Birde halen hayretleri içersisinde okuyorum. Listede olmayan okullara görevlendirme yapılmış ya da şahinbeyde 20 okul varken 22 okula görevlendirme yapılmış gibisinden.
Yani evrak aynı evrak başlıklar aynı başlıklar listeler aynı listeler fakat bunların farklı kişiler tarafından okunması ( ya da yanlış okunması) sonucu çıkan durumlar farklı oluyor. Enteresan.
Şahinbeyde 20 okul var evet ancak görevlendirme listesindeki "İlçe" öğretmenin görevli olduğu okulun ilçesi, görevlendirildiği okul ve ilçe en son sütunda yazıyor. yani en baştaki şahinbey sayısı ile son sütundaki şahinbey farklı..
Listede olmayan hangi okula görevlendirme verilmiş merak ettim , öyle bir yanlışlık varsa düzeltilmesi lazım..

mystical027' Alıntı:
Birde halen hayretleri içersisinde okuyorum. Listede olmayan okullara görevlendirme yapılmış ya da şahinbeyde 20 okul varken 22 okula görevlendirme yapılmış gibisinden.
Yani evrak aynı evrak başlıklar aynı başlıklar listeler aynı listeler fakat bunların farklı kişiler tarafından okunması ( ya da yanlış okunması) sonucu çıkan durumlar farklı oluyor. Enteresan.
Şahinbeyde 20 okul var evet ancak görevlendirme listesindeki "İlçe" öğretmenin görevli olduğu okulun ilçesi, görevlendirildiği okul ve ilçe en son sütunda yazıyor. yani en baştaki şahinbey sayısı ile son sütundaki şahinbey farklı..
Listede olmayan hangi okula görevlendirme verilmiş merak ettim , öyle bir yanlışlık varsa düzeltilmesi lazım..

öyle bir durum yok serdar hocam listede olmyıp görev verilen lisede yok.yıllardır hakkımızda bakanlığın yaptığı çalışma bu, bu işi okula kadrosunu vererek yapsaydı ne siz üzülürdünüz nede biz artık herseyşn hayırlısı

İşin özeti bende dahil bir çok bt öğretmenimiz şu anda maaş karşılığı ders saatini bile dolduramadığı için ne olacağı belli değil ve hafta sonunu rezil geçirecek.
2 gündür de boş boş gittimizde cabası....

Geri