Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

GAZİANTEP BİL. TEK. REHBER ÖĞRETMENLİK İPTAL!!

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında eras63 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. eras63

eras63 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bugün ile gittim ordan öğrendim..fatih projesi olan okulların boş kalmasından dolayı iptal edilmiş..yeni gelecek yazıda ilk 2 tercih fatihin olduğu okullar sonraki tercih ise kendi okulunuz (fatih yoksa) olcakmış..1 kasımda görevlendirmeler başlıycakmış...

2. ysahin

ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

Re: GAZİANTEP BTR İPTAL TAM BİR KAOS.

aslında bizim sanal olarak değil de gerçek anlamda oturup bir toplantı/kahvaltı/buluşma artık her ne olursa bir araya gelerek konuşmamız ve birbirimiz ile irtibatta olmamız en güzeli olacak. dernek adı altında birşeyler yapalım bence yakın zamanda...

3. eras63

4. colorhand

colorhand Site Gezgini

Re: GAZİANTEP BİL. TEK. REHBER ÖĞRETMENLİK İPTAL TAM BİR KAOS.

1-yazı 16.10.12 itibariyle yayınlandı il web de.
    2-fatih prj.denen karın ağrısı na sadece bt atamasındaki öğrt. başvuracak deniyor.
    3-bt formatör leri sadece kendi okullarını seçebilecek deniyor.
    4-fatih dolmadan diğer okullara kesinlikle görvlendirme yapılmayacak deniyor.
    5-listede 65 kadar lise var.bunların sadece 16 tanesinde bt kadrosunda çalışan formatör var diyor.49 tane boşluk varkende görevlendirme yapılmayacağı için hepimize geçmiş olsun.
    İŞİN ÖZÜ BU.ÇÖZÜMMÜ?
    OKUL İDARELERİ İL-İLÇE-BAKANLIK ÜÇGENİNİ YOĞUN BİRŞEKİLDE MESAJLA TELEFONLA ARTIK HER NE İLETİŞİM ARACI OLURSA OLSUN BT VE FORMATÖRLERİN YERİNİ İHTİYAÇ OLARAK BELİRTMEDİĞİ SÜRECE ARTIK İŞİMİZ ZOR.O ZAMAN BELKİ YÖNETMELİĞE EKLEME YAPAR: ihtiyaç halinde il ve ilçedeki mülki amirlerin insiyatifine bırakırlar,tıpkı yönetici atama şartlarında olduğu gibi öyle feraha çıkarız amma BENİM HİÇ UMUDUM YOK.....

5. eras63

HOCAM PEKİ BT REHBER ÖĞRETMENİ OLAN OKUL VAR MI Kİ?? YANİ ZATEN HEPSİ İPTAL EDİLMEMİŞ MİYDİ?

6. karadağlı

karadağlı Site Gezgini

Antepte dersi 15 saatin altında kaç öğretmen var kaç tanesi yeni durumda tercih yapar bunu bilsek ona göre davranırız. sayı az ise başka okulda görevlendirme ihtimali yükselir. birde şu durum var: örneğin A lisesini sonra kendi okulumu tercih ettiğimi varsayalım. eğer benim gibi A okulunu tercih eden başka öğretmen varsa ve görevelendirme ona çıkmışsa ben kendi okulumdamı görevlendirilirim yoksa istemediğimi belirttiğim halde beni tercih yapmadığım başka bir okula mı görevlendirirler. şayet isteği dışında görevlendirme olmazsa ihtimal herkes iyi olarak bildiği liseyi seçer ve bütün okullar dolmaz (kırsal bölgelerde kalan vb) ve bu durum kısır döngü içerisinde döner durur. tekrar iptal edilir.
    velev ki seçtiğim lisede görevlendirildim. kadrom kendi okulumda görevlendirmem başka okulda olacak. 10 saat kendi okulumda kalacağım geriye kalan zamanda diğer okulda. iki tarafta da sığıntı gibi hissedeceğim kendimi. ne oraya tam alışabileceğim ne de diğerinden tamamiyle ayrılabileceğim. bu durum iki ucu keskin bıçak gibidir.
    Rabbim sonumuzu hayır etsin.

7. ogasbes

ogasbes Aktif Üye

bende islahiyedeyim arkadaşlar ve islahiyede topu topu iki tane kadrolu bt öğretmeni var. açık gözüken okullar 4 tane lise. ben kendi okulumda kalmak istiyorum ama önce diğer liseleri yazma zorunluluğu getirdikleri için diğer okulları da istemediğim için görevlendirme istemeyeceğim ve formatörlüğüm de iptal edilecek. 15 saat dersim var derse girip gidicem. belleticilik almak zorunda kalıcam. ama ben halimden memnunum veya rehber olup 30 saate girebilirim ikisi de tercihim dışı kalıyor bu sebeple. benim merak ettiğim diğer illerde bu uygulama varmı yani sadece kendi okulunu yazıp da kalan yokmudur...

8. herohamster

herohamster Süper Üye Süper Üye

:puhaha: :puhaha:

9. ogasbes

ogasbes Aktif Üye

kime gülüyorsunuz bana mı???

10. karadağlı

karadağlı Site Gezgini

çok mu komik bir durum senin başına da gelseydi böyle eğlenir miydin

11. designbote

designbote Üye

eskişehirde yok. öncelik liselere verildi ve ortaokul ve ilkokullar boşta kaldı. 1. dönemin sonuna kadar da durum değişmeyecek.

12. designbote

designbote Üye

ogasbes arkadaşamızın sorusuna hitaben yazdım yanlış anlaşılmasın(alıntıyı unutmuşumda :d )

13. ysahin

ysahin Seçkin Üye Seçkin Üye

hero arkadaşım uçmuş durumda idare edelim arada fire verebiliyoruz :) karadağlı hocam sinirlenmeyin boşverin

14. ogasbes

ogasbes Aktif Üye

designbote hocam bu durumda görev istemeyenlerin formatörlükleri de iptal edildi ve normal öğretmenliğe döndüler sanırım değilmi peki dersini dolduramayanlar ne olacak yine okul okul gezmeye mi başlayacaklar?

15. yağmurtan

yağmurtan Aktif Üye

arkadaşlar işler durumda bt sınıfı olmayan bt öğretmenlerine fatih okullarında btr çıkıyor mu?

16. designbote

designbote Üye

ders dolduramayanlar ile ilgili bilgim yok hocam.

17. colorhand

colorhand Site Gezgini

hocam iptal edildide bu adı geçen 16 okulda formatör görevlendirmesi-kadrolu bt öğretmeni var zaten sorun diğerlerini doldurmada.sadece bu liselere bil.tek.öğrt. leri başvuru yapabilecek.formatörlük belgesine sahip olanlar sadece kendi okullarını yazabilecek.tek tercih olarak.yani adı geçen liseler dolmayana kadar ilköğretim veya diğer liselere görevlendirmeler kesinlikle yapılmayacak.

18. colorhand

colorhand Site Gezgini

hocam zaten fatih projesi kapsamındaki liselere sadece bt öğretmeni başvurabiliyor.formatörlük kursu alanlar başvuru yapamıyorlar.bt sınıfının olup olmaması sıkıntı değil.çıkar size görevlendirme hocam

19. acer50

acer50 Süper Üye Süper Üye

kadro vermeden böyle bi işe başlarsan sonu da böyle olur işte. liselerde norm yok, BT rehber öğretmeni bulamıyorlar, boş kalınca bütün il yanıyor, çok saçma. zaten ilköğretimlerde de kadro yok, liseleri hangi bilgisayar öğretmenleriyle dolduracaklar. Ben kendi okulumda yapamayacağım, başka liseye görevlendirecem, kendi okulumda derslere de girecem, bu arada kendi okulumda formatörlük belgesi olan branş öğretmeni bt rehberi olacak, ohh ne âlâ.

20. eras63

hocam kendi okulumuzda derslere girme nedemek oluyor? biim bt rehberliği çıkarsa sadece o okula gitmeyecek miyiz?

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal