GAZİANTEP BİL. REH. ÖĞR. SORUNU--ÇÖZÜMÜ

Kodla Büyü
Ben daha görevledirildğim okula gidemedim. O Meşhur tahtalarla tanışamadım . Daha dokunamadığımız tahtalara nasıl rehberlik yapıcam dur bakalım .. Bu konuda eğitim almadık ama herşeyde olduğ gibi bunuda kendi kendimize halledicez..

rukidu' Alıntı:
muratkkk' Alıntı:
Okuluna yazı gelen var mı?

yazı henüz gelmedi ama ben bugün yeni okuldaydım. tahtalarla tanıştım:)))

ahinbey şehitkamil, ogzeli hayırlı olsun. Biz öksüz çocuğuz, çünkü şube müdürlerimiz bile görevlendirme kimi arasan, kimsenin kimseden haberi yok... nizip

Okula yazı geldi. bu seferde çalışma programı derdi başladı. bitmiyecek mi bu çilemiz ya. Bu sinir idareciler kendini ne sanıyorlar ya. 30 saatten fazla görev olmayacak diyorum bu seferde aralara boşluklar koyarak program hazırlıyor gelde de sinirlenme.

bilgisayarmı' Alıntı:
Okula yazı geldi. bu seferde çalışma programı derdi başladı. bitmiyecek mi bu çilemiz ya. Bu sinir idareciler kendini ne sanıyorlar ya. 30 saatten fazla görev olmayacak diyorum bu seferde aralara boşluklar koyarak program hazırlıyor gelde de sinirlenme.

ver dielkçeyi hocam hangi dayanakla aralara boşluk bırkıyosunuz.Başka öğretmeninde kasıtlı olarak örneği varmı diye bir sor.Yoksa hangi mantıkla diğer öğretmenlere elinden geldiğince düzgün bana bu şekilde program hazırlıyorsunuz

bilgisayarmı' Alıntı:

Hocam sakın farklı bir çalışma planı uygulamayın. Sabahçı devre ise sabah-öğle arası, öğleci devre ise öğle-akşam arası çalışma programı hazırlayın ve idare kabul etmese bile bu şekilde çalışın. Çünkü tüm BTR öğretmenlerini bu şekilde çalışması için uyardık ve bu şekilde karar aldık...

Serdar bey
Perşembe günü Gaziantep Lisesinde Saat:14.30' da Akıllı Tahta ile ilgili bir toplantı yapacağını söyledi. İlgili yazıyı ilçelere gönderdiğini belirtti. Muhtemelen yarın elimize ulaşır. O yüzden takipte olun arkadaşlar.

Şahinbeyde okuluna yazı gelen var mı acaba? nedir bu meb in tutarsız iş yapması

yok abi yazı mazı yok 2 gün önce şahinbey evrak kayıttaydı bu kutsal metin 3. gün olacak hala gelmedi okullara.................................................... ( lütfen noktaları siz kendi içinizden sessiz bir şekilde doldurun...)

Bizim okulun ilkokul kurumnetine yazı düştü ama ortaokul kurumnetine yazı düşmedi. Anlam veremedim. Tam da okumadım yazıyı yarın büyük bir ihtimalle düşer ama 14.30'dan sonra düşerse de şaşırmam :D

Yazı geldi. Yazıda açıkça btr ders programı ikili devrede sabah ya da öğle, tam devrede ise ders bitiminde rehberliğin biteceği belirtilmiş.

muratkkk' Alıntı:
Yazı geldi. Yazıda açıkça btr ders programı ikili devrede sabah ya da öğle, tam devrede ise ders bitiminde rehberliğin biteceği belirtilmiş.

Dün kendi okulumda müdürle bu konuyu tartıştık. Yazının gayet açık olduğunu ikili devrede sabah ya da öğle olduğunu ve bu konuda kararlı olduğumu söyledim. Ayrıca Gaziantep'teki tüm okullarda çalışma saatlerinin bu şekilde uygulandığını belirttim.
Müdür bey kararlı olduğumu görünce geri adım atmak zorunda kaldı...

arkadaşlar ek dersimizi yazının geldiği tarihten itibaren mi alacağız? idarecilerle tartıştıkta

Bugün bizim okul müdürü şahinbey de şube müdürünü aramış ek dersler yazının geldiği tarihten itibaren ödenecek demiş (27 kasım)
Şahinbey deki arkadaşlar siz de yazıldımı ek dersiniz

Peki ben konuyu biraz bulandırayım. Malum 30 saat hikayesi yalan oldu. İkili devre çalışan arkadaşlar 30 saat çalışacak 18 saat ekders, normal eğitimde 40 saat çalışıp yine 18 saat alınacak. Eşit işe eşit ücret yasasına aykırı değil mi? Ben görevlendirme gittiğim okuldan puantaj istedim yaptıkları ders programına binaen ve üzerime 8-8-8-4-4+5 saat ekders çıkıyor. Lisede yapılan ders programına göre 32 saat ve kendi okulumdada 5 saat toplam 37 saat ders. Ben şimdi bunu dava etsem zorla 30 saatten fazla bedava çalıştırıldığımı söylesem ne olur bunun yasal durumu nedir sizce.

b0145829' Alıntı:
Bugün bizim okul müdürü şahinbey de şube müdürünü aramış ek dersler yazının geldiği tarihten itibaren ödenecek demiş (27 kasım)
Şahinbey deki arkadaşlar siz de yazıldımı ek dersiniz

Hocam bırak o şube müdürünü.... 19 Kasım'dan itibaren deniliyor işte görevlendirilme tarihini mümkünse gözüne sokabilir o şube müdürü...

Geri