GAZİANTEP BİL. REH. ÖĞR. SORUNU--ÇÖZÜMÜ

Kodla Büyü

muhammed

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/gaziantep-bil-tek-rehber-ogretmenlik-iptal-t98066.html
Bu başlıkta sayfa sayısı arttığı için yeni başlıktan devam etmek istedim. Lütfen herkesin toplanabilmesi için sayfayı güncel tutalım.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Serdar beyle görevlendirmeler yapılmadan önce telefon ile görüştüm. Bütün Bilişim Öğretmenlerini toplamasını ve bir toplantı yapmasını istedim. Ancak çok yoğun olduğunu akıllı tahta kurduğunu ve bu nedenle toplantı yapamayacağını dile getirdi.
Şu an Serdar beyin yaptığına insanların ekmeğiyle oynamak denir.
Pazartesi saat 14.00 da İl Milli Eğitime gideceğiz. Yaklaşık 8 kişilik grupla(şu an için). Pazartesi sayı ne kadar olur bilmiyorum.
Pazartesine kadar hızlı iletişim kurmak için ve toplu hareket etmek için mail adresi veya sosyal grup olayı işi geciktirir.
Şimdilik sadece bir telefon numarasında toplanalım. Sonrasında mail grubu ya da sosyal gruplar düşünülebilir.

Muhammed Üzümcü
Toplanma adresi ve saati: Valilik önü - Pazartesi (05.11.2012) saat: 14.00

Son düzenleme:
Re: GAZİANTEP BİL. TEK. ÖĞR. KAOSU--ÇÖZÜMÜ

Yer ve saat konusunu lütfen bu başlıktan devam ettirelim. Katılıp katılmadığınızı belirtmek zorunda değilsiniz. Ama bu sorun hepimizi ilgilendiriyor bu nedenle bireysel çözümler yerine kitlesel çözümler üretmek daha mantıklı.

Öğretmenmiyiz mevsimlik işçimiyiz belli değil .. Her gün bir icat çıkarmada üstlerine yok ... BTF BTR oldu da ne oldu ihya mı olduk....

Re: GAZİANTEP BİL. REH. ÖĞR. KAOSU--ÇÖZÜMÜ

sunas' Alıntı:
Öğretmenmiyiz mevsimlik işçimiyiz belli değil .. Her gün bir icat çıkarmada üstlerine yok ... BTF BTR oldu da ne oldu ihya mı olduk....
bu gidişin sonu öyle galiba

Gaziantep'te ki arkadaşlara görev vermiyorlar mı?
birisi özet geçerse memnun olurum...

arkadaşlar ben gelmeyi çok istiyorum, hatta bu konuda çok kızgın ve sinirliyim, ama yarın yüksek lisans dersim var ve konu anlatacağım. bu nedenle gelemiyorum. bu nedenle vekaletim sizlerde. isterseniz salı günüde ben gidip sizden sonra ısrarlara devam edebilirim. belkide bıkarlar ve geri görevlendirme verirler

meg84' Alıntı:
arkadaşlar ben gelmeyi çok istiyorum, hatta bu konuda çok kızgın ve sinirliyim, ama yarın yüksek lisans dersim var ve konu anlatacağım. bu nedenle gelemiyorum. bu nedenle vekaletim sizlerde. isterseniz salı günüde ben gidip sizden sonra ısrarlara devam edebilirim. belkide bıkarlar ve geri görevlendirme verirler

Aslında bizler bıktıracak hiç bir şey yapmadık. Bıkan birileri varsa o da Bilişim Öğretmenleri. Görevlendirmelerin geri verilmesi çok sorun olacak bir iş değil bence. Şube Müdürü ile konuşulup halledilebilir...

planlı bir şekilde görevlendirme olsa hiç sorun olacağını zannetmiyorum. Her bt öğretmeni her lisede tabiki isteyerek seve seve çalışabilir. tercih sayısı 3 değilde 5 , 10 verilse, tercih dışı seçtiğimizde resen görevlendirme hizmet puanı en düşükten başlansa, tercihlerde herkes okulunun bulunduğu bölge lisesini yazma zorunluluğu olsa. Ben şahsen şunu düşünüyorum, bulunduğum okulun yanında lise var neden Antep in diğer ucundaki liseyi yazayım. Oradaki arkadaş bulunduğu bölgedeki liseyi yazmasın. Herşeye rağmen resen görevlendirme yapılıp hizmet puanı en düşükten başlansa(benim puanım yüksek değil) kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum. Serdar hocam Bakanlık yazısı dışına çıkma lüksünü neden kendinde görsün ki onu suçlayalım ama Hocamızında bizleri korruması gerekiyor. hemen hepimizin ders saati 15 in altında. görevlendirmeler yukarıdaki seçeneklere göre yapılırsa sorun bitmiş olur bence.

Muhammed hocam henüz görevlendirmeler belli olmadı. Belki de eksik kalan 6 lise doldurulup, orta ve ilk okullara BTR görevlendirmesi yapılacaktır. Zaten yapılmadığı takdirde benden önce müdür yardımcıları ayaklanacaklarını söylediler. Çünkü sadece akıllı tahtaların olduğu okullarda değil, bilgisayarın ve teknolojinin kullanıldığı diğer okullarda da BTR ihtiyaç olduğunu söylediler. Herşeyin hayırlısı. Bende bugün 14:00 de Valilik önüne gelmeyi düşünüyorum.

aryis' Alıntı:
Muhammed hocam henüz görevlendirmeler belli olmadı. Belki de eksik kalan 6 lise doldurulup, orta ve ilk okullara BTR görevlendirmesi yapılacaktır. Zaten yapılmadığı takdirde benden önce müdür yardımcıları ayaklanacaklarını söylediler. Çünkü sadece akıllı tahtaların olduğu okullarda değil, bilgisayarın ve teknolojinin kullanıldığı diğer okullarda da BTR ihtiyaç olduğunu söylediler. Herşeyin hayırlısı. Bende bugün 14:00 de Valilik önüne gelmeyi düşünüyorum.

hocam görevlendirmeler belli oldu. İl mem'in sitesinde var...

Ben geliyorum. Sorunu hep başkalarından beklediğimiz için bir arpa boyu yol alamıyoruz.
Seçmeli dersin normu olmaz ama bizim dersimiz seçmeli böyle saçmalık başka hiçbir bıranşta yok. norm işi olmadığı için her 6 ayda bir hop oturup hop kalkıyoruz.
Arkadaşlar lütfen etten püften bahaneler üreteceğimize Muhammet kardeşimizin çabasına biraz olsun destek verelim. Kimse yok mu denildiğinde kaçmanın değil en önce ben varım demeliyiz. çünkü sorun hepimizin

ben ukalalık yapmak istemem.gerçekten gelmeyide çok istiyorum.dersim var.ama sorunu mem değilde bakanlıkta çözülecek.il koordinatörleri olumsuzlukları rapor edip okul müdürleride desteklerse çözülür.o zaman bakanlık valiliklere bırakır görevlendirme işini.ZATEN ENİNDE SONUNDA OLACAK OLAN DA BU.BEN 15 TATİLDEN SONRA BEKLİYORUM BAKANLIKTAN BÖYLE BİR YAZIYI.

Arkadaşlar bu gün itibari ile gelen arkadaşlarla serdar hocam ve şube müdürüyle görüşüldü.Kalan 5 fatih okulu doldurduğumuz taktirde geriye kalanlarada görevlendirme yapılacak.Bu akşam gaziantepteki bütün bt öğretmenlerine telefon ile ulaşıp yarın toplantıya katılmaları söylnecek.Saat 13:00 de gazi ortaokulu (şahinbey kaymakalamlık arkası ) toplanıp 5 okulu dodurmaya çalışacağız.Bugün yaklaşık 20 civarında meslektaşımız ildeydi ve fatih okullarından 2 tanesini istediğini söyledi.geriye kalan 3 okul içinse şube müdürnün talimatıyla okulunda bt sınıfı olmayanlara görevlendirme olmayacağı için öncelik onlara verilecek ve yine boş kalması durumunda kura çekilecek.Yarın bu toplantıya bilişim teknolojileri rehber öğretmen olmak istiyen herkesin katılması gerekmektedir.

Bu akşam bazı arkadaşlarla birlikte ilden bt öğretmenlerinin listesi alınıp herkes tek tek aranacak .

YER :GAZİ ORTAOKULU(ŞAHİNBEY KAYMAKAMLIK ARKASI )

SAAT:13:00

Bugün ki çözüm kısa vadeli geçici bir çözüm olacak bizim için. Ama en azından kısa vadede mağduriyetimiz giderilmiş olacak. Gönül isterdi ki mağdur olduğunu düşünen bütün arkadaşlar azcık cesaretli olupta gelseydi(gerçekten mücbir sebeplerden ötürü gelemeyenleri tenzih ederim). Zira başta Muhammed hocam ve diğer arkadaşların önayak olması ile bu mağduriyet giderildiğinde bundan herkes istifade edecek. Onun için bugün gelmeyen bütün arkadaşlar yarın mutlaka gelmeli. Armut piş ağzıma düş olmamalı problem hepimizin problemi, sahip çıkalım buna.Ki bugün görevlendirilmesi yapıldığı halde bize desteğe gelen 2 tane hocamız vardı onlarada çok teşekkür ediyoruz. Ve tüm arkadaşları yarın ki toplantıya bekliyoruz.

Peki o zaman ben de şunu sorarım madem böyle bir toplantı yapılabilecekti ve kura veya başka yöntemlerle bu sorunu yüzyüze çözme şansımız olacaktı neden tercihim dışında bir okulda görev almak istiyorumu işaretledim ben. Ve neden okulum merkezde olmasına rağmen taaaa aktoprak anadolu lisesine gitmek zorunda kaldım. O zaman tüm görevlendirmeler iptal edilsin yeniden adam gibi toplantı yapılıp toplantıda lise isteyenler varsa onlara önce liseler verilsin geriye kalan boş liseler içinde kura işlemi uygulansın herkes razı olsun. Ben ve benim gibi mecburiyetten liseyi seçmiş olanlar neden haksızlığa uğruyoruz? Serdar beye görevlendirmeler yapılmadan önce bir toplantı yapmasını hepimiz söylemiştik ve vakti olmadığını söylemişti. Şimdi bu şartlarda mecburen liseyi seçenlere büyük haksızlık olacak. Yapılması gereken çok basitti bu toplantı mevcut görevlendirmeler yapılmadan önce yapılmalıydı ve aynen söylenen yöntem uygulanarak herkesin razı olduğu ve haksızlığın olmadığı bir şekilde sorun çözülmeliydi... Yazık....

aykutgultekin' Alıntı:
Peki o zaman ben de şunu sorarım madem böyle bir toplantı yapılabilecekti ve kura veya başka yöntemlerle bu sorunu yüzyüze çözme şansımız olacaktı neden tercihim dışında bir okulda görev almak istiyorumu işaretledim ben. Ve neden okulum merkezde olmasına rağmen taaaa aktoprak anadolu lisesine gitmek zorunda kaldım. O zaman tüm görevlendirmeler iptal edilsin yeniden adam gibi toplantı yapılıp toplantıda lise isteyenler varsa onlara önce liseler verilsin geriye kalan boş liseler içinde kura işlemi uygulansın herkes razı olsun. Ben ve benim gibi mecburiyetten liseyi seçmiş olanlar neden haksızlığa uğruyoruz? Serdar beye görevlendirmeler yapılmadan önce bir toplantı yapmasını hepimiz söylemiştik ve vakti olmadığını söylemişti. Şimdi bu şartlarda mecburen liseyi seçenlere büyük haksızlık olacak. Yapılması gereken çok basitti bu toplantı mevcut görevlendirmeler yapılmadan önce yapılmalıydı ve aynen söylenen yöntem uygulanarak herkesin razı olduğu ve haksızlığın olmadığı bir şekilde sorun çözülmeliydi... Yazık....

hocam bende bu sorunu bugün elimden geldiğince toplantıda paylaşmaya çalıştım.Yalnız sorun okadar büyükkü içimizde fatih liselerine atanmış arkadaşlar da destek amaçlı geldiler.Ve destek veren arkadaşlarada bu sorunu açtım ama orda ki herkes elini taşın altına koymadan bu sorun çözülmeyeği kanaatindeyken böyle bişiyi sorun edeceği düşünmedi.Çünkü zar zor işi bu hale getirebildik.Zaten şube müdrünün ek görevlendirmeye sıcak baktığını söyleyemem ,Olabilecek bi sorunda bence görevlendirmeleri yapmayacaktır !Ve hocam böyle bir durum biz bilgisayar öğretmenlerinin hiç birinin menfaatine olmayacaktır.hocam bu arada bizlerde yarın taşlıcadaki okula dahi gitmeyi kabul ederek toplantıya katılıyoruz.Ve hocam bu görevlendirme ocak 25 e kadar.Eğerki bizim içimizden olan meslektaşlarımız bu konuda sorun cıkartırlarsa emin olun ek görevlendirmeler yapılmaz ve eminimki siz ve sizin gibi arkadaşlarımız böyle olsun istemezler.

Hocam yarınki toplantıya sizide bekleriz

aykutgultekin' Alıntı:

Hocam siz tercih yaparken birilerinin illa ki kendi okulunda kalacağını bilmiyor muydunuz ? Sonuçta 40-50 lise var ve illa ki dolması gerekiyor bunların ve 100 kadar ortaokul var. Her halukarda birileri kendi okuluna denk gelecek bunun bir haksızlığı yok mağduriyeti yok. Eğer bu görevlendirmede es kaza hiçbir lise açıkta kalmasa ve ortaokullarada görevlendirme yapılsa haksızlık mı diyecektiniz. Ben kendi okulumu 3 tercihime bile koymadım liselerin daha önceden boş kaldığına güvenip işaretlemedim "evet" i ama puanım az olunca hiçbiryere gidemedim. Bu size bir haksızlık değil, illa ki bu liselerin hepsi dolacak değilse geriye kalan 80-90 kişi mağdur olacak. Bugün siz gittiniz şubatta bir başkası ama birileri gidecek gitmeli. Birbirimize hasetlenmenin bir faydası yok, benim karnım ağrıyor herkesinde ağrısın yaklaşımı doğru bir yaklaşım değil. Biz bugün 15 kişi gittik 90 kişi adına bir çözüm üretmeye çalıştık. Yapmayalım mı niye onlar da gelmiyor ben niye yapıyorum mu diyelim? Şu saatten sonra görevlendirmeleri iptal etmiyorlar ki bu durumu iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir boş kalan liseleri doldurursanız ortaokullarada yapabiliriz diyorlar. Bize düşen Şubata kadar bu geçici çözüm ile yolumuza devam etmeli şubat görevlendirmelerinden önce oturup konuşmalıyız.

achillus' Alıntı:
Arkadaşlar bu gün itibari ile gelen arkadaşlarla serdar hocam ve şube müdürüyle görüşüldü.Kalan 5 fatih okulu doldurduğumuz taktirde geriye kalanlarada görevlendirme yapılacak.Bu akşam gaziantepteki bütün bt öğretmenlerine telefon ile ulaşıp yarın toplantıya katılmaları söylnecek.Saat 13:00 de gazi ortaokulu (şahinbey kaymakalamlık arkası ) toplanıp 5 okulu dodurmaya çalışacağız.Bugün yaklaşık 20 civarında meslektaşımız ildeydi ve fatih okullarından 2 tanesini istediğini söyledi.geriye kalan 3 okul içinse şube müdürnün talimatıyla okulunda bt sınıfı olmayanlara görevlendirme olmayacağı için öncelik onlara verilecek ve yine boş kalması durumunda kura çekilecek.Yarın bu toplantıya bilişim teknolojileri rehber öğretmen olmak istiyen herkesin katılması gerekmektedir.

Bugün ben çok üzülerek söylüyorum orada olamadım, annemin dişçisi yüzünden hem de :verymad:
O kadar doluyum aslında o kadar diplere çekilmişiz ki anlatamam, kendi bulunduğum okul bağımsız ortaokul oldu bu yıl ve geçen yılki tüm idareciler ilkokula geçti branşları sınıf öğrt. olduğu için . Eylülden beri zaten idarecisi olmayan bir okulda idareci gibi çalıştım, bir ümidim vardı btr olup kendi işime bakıcaktım bana dönemin başından beri müdür yardımcı vekilliği için baskı yapıldı ben formatörlüğümü bahane ettim,formatörlük te böyle olunca hiç vakit kaybetmeden idarecilik için baskılar geldi, şimdi yarın toplantı var güzel ama sonuç yine belli değil, işallah mağdur tüm arkadaşlarımız sonucuna ulaşır. Ben kararsızım vekillik için başvurayım mı yoksa btr için uğraşayımmı anlamadım. Öğretmenlik hayatımda bu kadar bataklıkta hissetmedim kendimi.... :(

Merhoom' Alıntı:
aykutgultekin' Alıntı:

Hocam siz tercih yaparken birilerinin illa ki kendi okulunda kalacağını bilmiyor muydunuz ? Sonuçta 40-50 lise var ve illa ki dolması gerekiyor bunların ve 100 kadar ortaokul var. Her halukarda birileri kendi okuluna denk gelecek bunun bir haksızlığı yok mağduriyeti yok. Eğer bu görevlendirmede es kaza hiçbir lise açıkta kalmasa ve ortaokullarada görevlendirme yapılsa haksızlık mı diyecektiniz. Ben kendi okulumu 3 tercihime bile koymadım liselerin daha önceden boş kaldığına güvenip işaretlemedim "evet" i ama puanım az olunca hiçbiryere gidemedim. Bu size bir haksızlık değil, illa ki bu liselerin hepsi dolacak değilse geriye kalan 80-90 kişi mağdur olacak. Bugün siz gittiniz şubatta bir başkası ama birileri gidecek gitmeli. Birbirimize hasetlenmenin bir faydası yok, benim karnım ağrıyor herkesinde ağrısın yaklaşımı doğru bir yaklaşım değil. Biz bugün 15 kişi gittik 90 kişi adına bir çözüm üretmeye çalıştık. Yapmayalım mı niye onlar da gelmiyor ben niye yapıyorum mu diyelim? Şu saatten sonra görevlendirmeleri iptal etmiyorlar ki bu durumu iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir boş kalan liseleri doldurursanız ortaokullarada yapabiliriz diyorlar. Bize düşen Şubata kadar bu geçici çözüm ile yolumuza devam etmeli şubat görevlendirmelerinden önce oturup konuşmalıyız.

Hocam, benim karnım ağrıyor herkesinki de ağrısın düşüncesinde birisi değilim ama burdaki haksızlık şu eğer toplantı görevlendirmeler yapılmadan olsaydı herkes adil bir şekilde kura veya puan neyse toplantıda alınan karara göre liselere gitse idi kimse haksızlıktan bahsetmeyecekti. Ama son güne kadar dolmayan altı okul varken ben de beni aradıklarında istemiyorum hiçbiryeri diyebilirdim ve serdar beyle son gün görüştüğümüzde bile yüzyüze bir toplantı ile sorunun çok daha hızlı ve adil bir şekilde çözülebileceğini söylememe rağmen serdar bey vakti olmadığını söyledi ve şubat a kadar kesinlikle kimse ilköğretime görevlendirilmeyecek dedi bu şartlarda mecburen aktoprak a razı olmak zorunda kaldım. sizce de bu bir haksızlık değil mi? sonuç olarak şundan eminim eğer ben veya liselere görevlendirilmiş olan başka bir arkadaş eğer mevcut duruma itiraz ederse haklıdır ve eminim Yalçın bey de bu durumda yeni bir görevlendirmeye sıcak bakmayacaktır. Ama ben branş arkadaşlarımı mağdur etmemek düşüncesi ile itiraz etmeyeceğim, yalnız branş arkadaşlarım da en azından benim durumumda olan arkadaşarın haksızlığa uğradığını kabul etmelidir bence. Buradaki temel sorun taa ilk görevlendirme yapılamadığında Serdar beyin bir toplantı yapmayı tercih etmemiş olmasıdır. O zaman toplantıya zaman bulunamamışsa şimdi nasıl bulunuyor işte haksızlık budur. Ama sonuçta şubata kadar geçici bir çözüm olarak ben ve benim gibiler bu duruma katlanacağız. En azından kendi adıma sırf zaten bir sürü sıkıntı yaşayan branş arkadaşlarımın bir de böyle bir sıkıntısında sıkıntının kaynağı olmamak için razı olacağım. Ama korkum şu ki şubat görevlendirmesinde yine aynı mağduriyetler devam ederse o zaman durum gerçekten kötü olur...

aykutgultekin' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
aykutgultekin' Alıntı:

Hocam, benim karnım ağrıyor herkesinki de ağrısın düşüncesinde birisi değilim ama burdaki haksızlık şu eğer toplantı görevlendirmeler yapılmadan olsaydı herkes adil bir şekilde kura veya puan neyse toplantıda alınan karara göre liselere gitse idi kimse haksızlıktan bahsetmeyecekti. Ama son güne kadar dolmayan altı okul varken ben de beni aradıklarında istemiyorum hiçbiryeri diyebilirdim ve serdar beyle son gün görüştüğümüzde bile yüzyüze bir toplantı ile sorunun çok daha hızlı ve adil bir şekilde çözülebileceğini söylememe rağmen serdar bey vakti olmadığını söyledi ve şubat a kadar kesinlikle kimse ilköğretime görevlendirilmeyecek dedi bu şartlarda mecburen aktoprak a razı olmak zorunda kaldım. sizce de bu bir haksızlık değil mi? sonuç olarak şundan eminim eğer ben veya liselere görevlendirilmiş olan başka bir arkadaş eğer mevcut duruma itiraz ederse haklıdır ve eminim Yalçın bey de bu durumda yeni bir görevlendirmeye sıcak bakmayacaktır. Ama ben branş arkadaşlarımı mağdur etmemek düşüncesi ile itiraz etmeyeceğim, yalnız branş arkadaşlarım da en azından benim durumumda olan arkadaşarın haksızlığa uğradığını kabul etmelidir bence. Buradaki temel sorun taa ilk görevlendirme yapılamadığında Serdar beyin bir toplantı yapmayı tercih etmemiş olmasıdır. O zaman toplantıya zaman bulunamamışsa şimdi nasıl bulunuyor işte haksızlık budur. Ama sonuçta şubata kadar geçici bir çözüm olarak ben ve benim gibiler bu duruma katlanacağız. En azından kendi adıma sırf zaten bir sürü sıkıntı yaşayan branş arkadaşlarımın bir de böyle bir sıkıntısında sıkıntının kaynağı olmamak için razı olacağım. Ama korkum şu ki şubat görevlendirmesinde yine aynı mağduriyetler devam ederse o zaman durum gerçekten kötü olur...

Sizi suçluyor değilim hocam sizin söylediklerinizi aynen bizde söyledik ama Serdar Bey yoğunluğunu dile getirdi. Ve bir noktadan sonra Serdar Bey elinden geleni zaten yapıyor birşey diyemiyoruz ona. Sizi ulaşmışlar ve kabul etmişsiniz kimisi istememiş kabul etmemiş benim gibi hiç ulaşılmayan haberi olmayan arkadaşlarda var ki bana ulaşılsa ben illa ki birini kabul ederdim ekonomik sebeplerden. Ama artık bu görevlendirme bu şekilde yapıldı azda olsa mağduriyet giderilip şubatta çok daha mantıklı makul bir çözümle kimseyi haksızlığa uğratmadan yapılabilir. Toplantıya vakit bulunması ise tamamen bizim zorlamamız sonucu oldu maalesef yumurta kapıya gelince hareket ettik ve davetsiz bir şekilde zorla gittik il meme. Hatta Yalçın Kazak bizi kabul etmeyip toplantıda dediler ama 2 arkadaş ordasına giderek konuştu kendisiyle. Keşke en baştan bunları görebilseydik ama dara düşmeden harekete geçemedik maalesef.

achillus' Alıntı:

Bu akşam bazı arkadaşlarla birlikte ilden bt öğretmenlerinin listesi alınıp herkes tek tek aranacak .

abi beni bi arar mısın.... ya da mesaj at... bişeyler yap işte :)

blackbird27' Alıntı:
achillus' Alıntı:

abi beni bi arar mısın.... ya da mesaj at... bişeyler yap işte :)

sırayla su anda araıyoruz :D Sıranı bekle hocam

Aykutgültekin hocam ben bu gün bu sorunu böyle çözersek sizin gibilere haksızlık yapılabilecgini düşündüm.Ama öyle bi işiki bu liseleri doldurmak bu görevlendirmeyi yapak resmen yılan hikayesi.Ben size hak veriyorum hocam .Ama sonucta ek liste yapılırsa ki belli değil belkide yapılamayacak ,sonucta ocak 25 te bitiyor.bugün bütün bt öğretmenlerini arayıp toplantıya cagırıyoruz ki muhtemelen sizde arandınız veya aranacaksınız.Su dönemi bi atlatalım hocam bundan sonrakilerde inş sıkıntı kalmayacak.

Hocam bu arada serdar hocam yarına yine işi var ve muhtemelen toplantıya katılamayacak .Biz su anda görev verilen arkadaşlarıda toplantıya çağırıyoruz çünkü biz birbirimizden habersizken kimsenin bizden haberi olamaz.Gerekirse bir mail grubu kurarız ordan haberleşiriz.O yüzden bütün arkadaşların katılımını bekliyoruz.

sizinde anlayışınız için tşk iyi akşamlar.

bugünkü toplantıya geldim yarınkine gelmem çok zor çünkü dersim var yetişemem siz ne karar alırsanız size zahmet bizede haber verin

Arkadaşlar lütfen herkes toplantıya katılsın dersi olanlar idareden izin alsın gelsin bu işi çözelim. Toplantıda çözüm bulunmazsa kimseye zararı yok olan yine bizlere olacak.

aykutgultekin' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
aykutgultekin' Alıntı:

hocam zaten tercihler yapıldığında bütün liseler dolsaydı ve kalan öğretmenlere kendi okullarında bt rehberlii çıksaydı kimse haksızlığa uğramış veya mağdur olmuş sayılmayacaktı. 5 lisenin doldurulmamasından dolayı bakanlıktan gelen yazıda ortaokullara bt rehber öğretmen görevlendirmelerinin yapılmamsı gerektiği de acıkça belirtilmiş. hepimizin ortak düşüncesi görevlendirmeleri yapılmayan (benimde dahil olduğum grup) mağduiyetlerini gidermek. sene başında nasıl olsa formatörsün denerek az sayıda dersler verildi. 5. lerde bile dersimiz seçilmedi. dönem ortasında formatörlük iptal olmasından dolayı maaş karşılığını doldurma sıkıntısı içine düştük. bu mağduriyetlerin giderilmesi için çabalıyoruz. dün serdar hocanın söylediği güzel bişey vardı "bu saatten sonra olacak bütün ihtimallerde bazıları haksızlığa uğradığını düşünecektir". biz kendi okullarımızda görevlendirilirsek siz istemeden gitiğiniz okulda olduğunuz için hasızlığa uğradığını düşüneceksiniz. keşke en baştan bu toplantı yapılsaydı.
ama dün il mem de en cok zoruma giden şey; şube müdürüyle görüşmek isteidğimizde toplantıda olduğu ve akşama kadar gelmeyceğinin söylenmesiydi. akabinde iki arkadaş odasında buldular sayın şube müdürünü. malesef bizim halimizden ancak birbirmiz anlıyoruz hocam.

benim listede adım yok,ortaokulda çalışıyorum artık bt rehber öğretmeni değilmiyim kendi okulumda anlamadım.Eğer öyle ise ben kendi okulumu 3. sırada istemiştim iki tane okul daha istemiştim başkaları görevlendirilmiş,neden ben değilde onlar???

Geri