Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

GAZİANTEP BİL. REH. ÖĞR. SORUNU--ÇÖZÜMÜ

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında muhammed tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. muhammed

muhammed Aktif Üye

okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/gaziantep-bil-tek-rehber-ogretmenlik-iptal-t98066.html
    Bu başlıkta sayfa sayısı arttığı için yeni başlıktan devam etmek istedim. Lütfen herkesin toplanabilmesi için sayfayı güncel tutalım.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Serdar beyle görevlendirmeler yapılmadan önce telefon ile görüştüm. Bütün Bilişim Öğretmenlerini toplamasını ve bir toplantı yapmasını istedim. Ancak çok yoğun olduğunu akıllı tahta kurduğunu ve bu nedenle toplantı yapamayacağını dile getirdi.
    Şu an Serdar beyin yaptığına insanların ekmeğiyle oynamak denir.
    Pazartesi saat 14.00 da İl Milli Eğitime gideceğiz. Yaklaşık 8 kişilik grupla(şu an için). Pazartesi sayı ne kadar olur bilmiyorum.
    Pazartesine kadar hızlı iletişim kurmak için ve toplu hareket etmek için mail adresi veya sosyal grup olayı işi geciktirir.
    Şimdilik sadece bir telefon numarasında toplanalım. Sonrasında mail grubu ya da sosyal gruplar düşünülebilir.

Tel: 0505 268 28 37 Muhammed Üzümcü
    Toplanma adresi ve saati: Valilik önü - Pazartesi (05.11.2012) saat: 14.00

2. muhammed

muhammed Aktif Üye

Re: GAZİANTEP BİL. TEK. ÖĞR. KAOSU--ÇÖZÜMÜ

Yer ve saat konusunu lütfen bu başlıktan devam ettirelim. Katılıp katılmadığınızı belirtmek zorunda değilsiniz. Ama bu sorun hepimizi ilgilendiriyor bu nedenle bireysel çözümler yerine kitlesel çözümler üretmek daha mantıklı.

3. sunas

sunas Site Gezgini

Öğretmenmiyiz mevsimlik işçimiyiz belli değil .. Her gün bir icat çıkarmada üstlerine yok ... BTF BTR oldu da ne oldu ihya mı olduk....

4. muhammed

muhammed Aktif Üye

Re: GAZİANTEP BİL. REH. ÖĞR. KAOSU--ÇÖZÜMÜ

bu gidişin sonu öyle galiba

5. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Gaziantep'te ki arkadaşlara görev vermiyorlar mı?
    birisi özet geçerse memnun olurum...

6. meg84

meg84 Site Gezgini

arkadaşlar ben gelmeyi çok istiyorum, hatta bu konuda çok kızgın ve sinirliyim, ama yarın yüksek lisans dersim var ve konu anlatacağım. bu nedenle gelemiyorum. bu nedenle vekaletim sizlerde. isterseniz salı günüde ben gidip sizden sonra ısrarlara devam edebilirim. belkide bıkarlar ve geri görevlendirme verirler

7. meg84

meg84 Site Gezgini

gncell

8. muhammed

muhammed Aktif Üye

Aslında bizler bıktıracak hiç bir şey yapmadık. Bıkan birileri varsa o da Bilişim Öğretmenleri. Görevlendirmelerin geri verilmesi çok sorun olacak bir iş değil bence. Şube Müdürü ile konuşulup halledilebilir...

9. muratkkk

muratkkk Aktif Üye

planlı bir şekilde görevlendirme olsa hiç sorun olacağını zannetmiyorum. Her bt öğretmeni her lisede tabiki isteyerek seve seve çalışabilir. tercih sayısı 3 değilde 5 , 10 verilse, tercih dışı seçtiğimizde resen görevlendirme hizmet puanı en düşükten başlansa, tercihlerde herkes okulunun bulunduğu bölge lisesini yazma zorunluluğu olsa. Ben şahsen şunu düşünüyorum, bulunduğum okulun yanında lise var neden Antep in diğer ucundaki liseyi yazayım. Oradaki arkadaş bulunduğu bölgedeki liseyi yazmasın. Herşeye rağmen resen görevlendirme yapılıp hizmet puanı en düşükten başlansa(benim puanım yüksek değil) kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum. Serdar hocam Bakanlık yazısı dışına çıkma lüksünü neden kendinde görsün ki onu suçlayalım ama Hocamızında bizleri korruması gerekiyor. hemen hepimizin ders saati 15 in altında. görevlendirmeler yukarıdaki seçeneklere göre yapılırsa sorun bitmiş olur bence.

10. aryis

aryis Üye

Muhammed hocam henüz görevlendirmeler belli olmadı. Belki de eksik kalan 6 lise doldurulup, orta ve ilk okullara BTR görevlendirmesi yapılacaktır. Zaten yapılmadığı takdirde benden önce müdür yardımcıları ayaklanacaklarını söylediler. Çünkü sadece akıllı tahtaların olduğu okullarda değil, bilgisayarın ve teknolojinin kullanıldığı diğer okullarda da BTR ihtiyaç olduğunu söylediler. Herşeyin hayırlısı. Bende bugün 14:00 de Valilik önüne gelmeyi düşünüyorum.

11. xendryx

xendryx Site Gezgini

hocam görevlendirmeler belli oldu. İl mem'in sitesinde var...

12. mehmetaliyasar2003

mehmetaliyasar2003 Üye

Ben geliyorum. Sorunu hep başkalarından beklediğimiz için bir arpa boyu yol alamıyoruz.
    Seçmeli dersin normu olmaz ama bizim dersimiz seçmeli böyle saçmalık başka hiçbir bıranşta yok. norm işi olmadığı için her 6 ayda bir hop oturup hop kalkıyoruz.
    Arkadaşlar lütfen etten püften bahaneler üreteceğimize Muhammet kardeşimizin çabasına biraz olsun destek verelim. Kimse yok mu denildiğinde kaçmanın değil en önce ben varım demeliyiz. çünkü sorun hepimizin

13. achillus

achillus Seçkin Üye Seçkin Üye

bende geliyorum

14. zdebre

zdebre Site Gezgini

bende geliyorum saat 2 de ordayım

15. colorhand

colorhand Site Gezgini

ben ukalalık yapmak istemem.gerçekten gelmeyide çok istiyorum.dersim var.ama sorunu mem değilde bakanlıkta çözülecek.il koordinatörleri olumsuzlukları rapor edip okul müdürleride desteklerse çözülür.o zaman bakanlık valiliklere bırakır görevlendirme işini.ZATEN ENİNDE SONUNDA OLACAK OLAN DA BU.BEN 15 TATİLDEN SONRA BEKLİYORUM BAKANLIKTAN BÖYLE BİR YAZIYI.

16. achillus

Arkadaşlar bu gün itibari ile gelen arkadaşlarla serdar hocam ve şube müdürüyle görüşüldü.Kalan 5 fatih okulu doldurduğumuz taktirde geriye kalanlarada görevlendirme yapılacak.Bu akşam gaziantepteki bütün bt öğretmenlerine telefon ile ulaşıp yarın toplantıya katılmaları söylnecek.Saat 13:00 de gazi ortaokulu (şahinbey kaymakalamlık arkası ) toplanıp 5 okulu dodurmaya çalışacağız.Bugün yaklaşık 20 civarında meslektaşımız ildeydi ve fatih okullarından 2 tanesini istediğini söyledi.geriye kalan 3 okul içinse şube müdürnün talimatıyla okulunda bt sınıfı olmayanlara görevlendirme olmayacağı için öncelik onlara verilecek ve yine boş kalması durumunda kura çekilecek.Yarın bu toplantıya bilişim teknolojileri rehber öğretmen olmak istiyen herkesin katılması gerekmektedir.

Bu akşam bazı arkadaşlarla birlikte ilden bt öğretmenlerinin listesi alınıp herkes tek tek aranacak .

YER :GAZİ ORTAOKULU(ŞAHİNBEY KAYMAKAMLIK ARKASI )

SAAT:13:00

17. Merhoom

Merhoom Seçkin Üye Seçkin Üye

Bugün ki çözüm kısa vadeli geçici bir çözüm olacak bizim için. Ama en azından kısa vadede mağduriyetimiz giderilmiş olacak. Gönül isterdi ki mağdur olduğunu düşünen bütün arkadaşlar azcık cesaretli olupta gelseydi(gerçekten mücbir sebeplerden ötürü gelemeyenleri tenzih ederim). Zira başta Muhammed hocam ve diğer arkadaşların önayak olması ile bu mağduriyet giderildiğinde bundan herkes istifade edecek. Onun için bugün gelmeyen bütün arkadaşlar yarın mutlaka gelmeli. Armut piş ağzıma düş olmamalı problem hepimizin problemi, sahip çıkalım buna.Ki bugün görevlendirilmesi yapıldığı halde bize desteğe gelen 2 tane hocamız vardı onlarada çok teşekkür ediyoruz. Ve tüm arkadaşları yarın ki toplantıya bekliyoruz.

18. aykutgultekin

aykutgultekin Aktif Üye

Peki o zaman ben de şunu sorarım madem böyle bir toplantı yapılabilecekti ve kura veya başka yöntemlerle bu sorunu yüzyüze çözme şansımız olacaktı neden tercihim dışında bir okulda görev almak istiyorumu işaretledim ben. Ve neden okulum merkezde olmasına rağmen taaaa aktoprak anadolu lisesine gitmek zorunda kaldım. O zaman tüm görevlendirmeler iptal edilsin yeniden adam gibi toplantı yapılıp toplantıda lise isteyenler varsa onlara önce liseler verilsin geriye kalan boş liseler içinde kura işlemi uygulansın herkes razı olsun. Ben ve benim gibi mecburiyetten liseyi seçmiş olanlar neden haksızlığa uğruyoruz? Serdar beye görevlendirmeler yapılmadan önce bir toplantı yapmasını hepimiz söylemiştik ve vakti olmadığını söylemişti. Şimdi bu şartlarda mecburen liseyi seçenlere büyük haksızlık olacak. Yapılması gereken çok basitti bu toplantı mevcut görevlendirmeler yapılmadan önce yapılmalıydı ve aynen söylenen yöntem uygulanarak herkesin razı olduğu ve haksızlığın olmadığı bir şekilde sorun çözülmeliydi... Yazık....

19. achillus

hocam bende bu sorunu bugün elimden geldiğince toplantıda paylaşmaya çalıştım.Yalnız sorun okadar büyükkü içimizde fatih liselerine atanmış arkadaşlar da destek amaçlı geldiler.Ve destek veren arkadaşlarada bu sorunu açtım ama orda ki herkes elini taşın altına koymadan bu sorun çözülmeyeği kanaatindeyken böyle bişiyi sorun edeceği düşünmedi.Çünkü zar zor işi bu hale getirebildik.Zaten şube müdrünün ek görevlendirmeye sıcak baktığını söyleyemem ,Olabilecek bi sorunda bence görevlendirmeleri yapmayacaktır !Ve hocam böyle bir durum biz bilgisayar öğretmenlerinin hiç birinin menfaatine olmayacaktır.hocam bu arada bizlerde yarın taşlıcadaki okula dahi gitmeyi kabul ederek toplantıya katılıyoruz.Ve hocam bu görevlendirme ocak 25 e kadar.Eğerki bizim içimizden olan meslektaşlarımız bu konuda sorun cıkartırlarsa emin olun ek görevlendirmeler yapılmaz ve eminimki siz ve sizin gibi arkadaşlarımız böyle olsun istemezler.

Hocam yarınki toplantıya sizide bekleriz

20. Merhoom

Merhoom Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam siz tercih yaparken birilerinin illa ki kendi okulunda kalacağını bilmiyor muydunuz ? Sonuçta 40-50 lise var ve illa ki dolması gerekiyor bunların ve 100 kadar ortaokul var. Her halukarda birileri kendi okuluna denk gelecek bunun bir haksızlığı yok mağduriyeti yok. Eğer bu görevlendirmede es kaza hiçbir lise açıkta kalmasa ve ortaokullarada görevlendirme yapılsa haksızlık mı diyecektiniz. Ben kendi okulumu 3 tercihime bile koymadım liselerin daha önceden boş kaldığına güvenip işaretlemedim "evet" i ama puanım az olunca hiçbiryere gidemedim. Bu size bir haksızlık değil, illa ki bu liselerin hepsi dolacak değilse geriye kalan 80-90 kişi mağdur olacak. Bugün siz gittiniz şubatta bir başkası ama birileri gidecek gitmeli. Birbirimize hasetlenmenin bir faydası yok, benim karnım ağrıyor herkesinde ağrısın yaklaşımı doğru bir yaklaşım değil. Biz bugün 15 kişi gittik 90 kişi adına bir çözüm üretmeye çalıştık. Yapmayalım mı niye onlar da gelmiyor ben niye yapıyorum mu diyelim? Şu saatten sonra görevlendirmeleri iptal etmiyorlar ki bu durumu iyice içinden çıkılmaz bir hale getirir boş kalan liseleri doldurursanız ortaokullarada yapabiliriz diyorlar. Bize düşen Şubata kadar bu geçici çözüm ile yolumuza devam etmeli şubat görevlendirmelerinden önce oturup konuşmalıyız.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal