GAZİ ÜNİVERSİTESİ [ TEF ]

Kodla Büyü
:oops:
istemeyerek bitirdim ve bilgisayar öğretmeni oldum, halen yanlış tercih yaptığımı düşünüyorum.
98 mezunuyum hallil duranın dersinden tekrar ve yaz okulu falan... üff unutmak istiyorum
tek sevdiğim hoca abdullah çavuşoğlu. doğan çalık mıyda ne berbat . nere gitsek böyle öğretmenler var ve içlerinde svgi yok

Halil Duranı aşağı kata yolladılar. Artık bölümde pek sözü geçmiyor yani.
su13 Hocam zaten amntık devreleri dersini bi defada alıp geçen yoktu. yani ben 2008 mezunuyum bizim sınfıın yarısından fazlası yaz okuluna kalmıştık. Hehehe.. Ne günlerdii... Deney föyü doldurduğumuz günler.. :D

benim halil hocanın dersinin sınavından sonra dilim tutulmuştu :D şimdi hatırladıkça gülüyorum. sinir krizi geçirdim ve bir gün boyunca konuşamadım. ama seviyorum ben halil hocayı. ömer hocanın hakkını ödeyemem. fecir hoca danışmanımda, ama yanına uğradığımda arkadaşımdı. sevmediğim hoca çok azdı.

gecen haftalarda çubuk ilçesinde hizmetli kurban abi ile karşılaştık. hoş beş ettikten sonra abi sen çubuklumuydun diye sordum. bana sen çubuksuzmusun dedi. koptum valla :puhaha:

Bende 2006 mezunlarındanım. Elektronik derslerini değil ama hocalarını sevmezdim hepsi kendini dev aynasında gören tiplerdi(genelde). Bilgisayar dersine giren hocalar süper insanlardı. Hele de Ayhan Erdem.

herkez halil durandan dert yanıyor ama halil duran dersi hakkıyla anlatan bi kaç kişiden biriydi. tavırları bi tarafa:) ben onu ilk gördüğümde hizmetli sanmıştım:DD eheh hiç ders anlatmayan proflarda var o okulda kendilerini biliyormu ondan da emin değilim

98 olmada 9662 li olarak burdayım. 9762 lerden de gördüm 1-2 kişi...
isim neydi su13 hocam sizin. belki tanıyoruzdur birbirimizi.

Re: Dorian denen şahıs ve benzeri şahıslar hakkında

eagle06' Alıntı:
Sayın yetkili, form sayfalarınızda dorian nicname ile yazan şahsın saygıdeğer hocalarımız hakkında yazdığı asılsız ve hakarete varan yazılarını acele kaldrmanızı arz ederim. İyi sözde kötü sözde şahsın kendine aittir. "Merd-i kıptı secaat eylerken sirkat-in söylermiş". Eğitim sitesi olduğu söylenen bir yerde iyi ve güzel şeyler görmek istiyoruz..Birdaha bu ve benzeri şahısları burada görmek istemiyoruz..Saygıdeğer hocalarıma selamlar..
..
bu sözler ayhan erdem' in sözleri gibime geliyor. benzer sözleri ondan işitmişliğim vardı. önceki sayfanızdaki mesajınızda .... ayhan gibi bir sıfat kullandığınız için bu şekilde bir tepki görmüşsünüz bence :D

bu arada eagle06 hocam bir insanı sadece okuduğunuz 2 mesajla değerlendirmekte bir eğitimci olarak size yakışmıyor...
..
mostradmus' Alıntı:
9661 li olarakta beni sayabilirsin. beni kesin tanırsın Barbaryan
isim cisim nedir hocam. muhtemelen tanıyorumdur. 61 ve 62 lerin birçok dersi ortaktı. ordan birçok da arkadaş vardı zaten.
sen kimlerindensin bakem :D
...
GAZİ TEF e gelince
Eskilerin MÜFREDAT bakımından şanssız yenilerin ise oldukça şansı olduğu bir okul. Bizim zamanımızda ELEKTRONİK bölümü mezunları da bilgisayar öğetmeni olarak atanabiliyordu çünkü nerdeyse aynı dersleri görüyorduk :D
Az önce gütef sitesine tekrar baktım hala ders İSİMLERİ aynı içeriklerini bilmiyorum ama isimler değişmemiş...

Eski mezunların hepsi ÖĞRETMENLERDEN şikayetçi. Çünkü tefteki BAZI eğtimciler ne yazıkkı üniversitede görev yapması gereken AKADEMİSYENLER değil lise de görev alması gereken ÖĞRETMENLER. öğrencilere birer üniversite öğrencisi gibi değilde lise öğrencisi gibi davranıyorlardı.
- Atölyede koştu EKSİİİİİİİİİİİİİİİİ
- Gereksiz soru sordu EKSİİİİİİİİİİ
- Çok güldü EKSİİİİİİİİİİİİİİİİİ

socrates31' Alıntı:
Bende 2006 mezunlarındanım. Elektronik derslerini değil ama hocalarını sevmezdim hepsi kendini dev aynasında gören tiplerdi(genelde). Bilgisayar dersine giren hocalar süper insanlardı. Hele de Ayhan Erdem.

kirve neydi o günler be :)
okulu bitireli 4 sene oldu hala halil duranlı rüyalar görüyorum :D

ilhamisirin' Alıntı:
socrates31' Alıntı:

ben cehennemde karşılaşmayı umuyorum :D

bende 2008 mezunuyum. mezun olunca öğretmenliğe başladık. Nerdeyse sınıfımızın %85 i olmuştur. Şimdi aynı okulda master da yapıyorum. Lisans öğrenimimde okulumdan pek memnun değildim. ankarada ailemle yaşadığımdan olsa gerek birazda. lise hayatımdan pek farklı değildi. tabi fakültenin kapalı kutu olmasıda ayrı mesele. ama her yerde gazi mezunu olmamın ayrıcalığını yaşamışımdır. (öğretmenlikte tabi) ki 2011 sonuçlarına göre tüm alanlarda odtünün yaptığı araştırmada Gazi en iyi 5. üniversite seçilmiştir. Her ne kadar okurken gaziyi sevmemişsemde Gazi çok iyi bir üniversite.

socrates31' Alıntı:
ilhamisirin' Alıntı:
socrates31' Alıntı:

ben cehennemde karşılaşmayı umuyorum :D

hocam yerini buldu zaten. dayandığı duvar yıkılınca oda malesef wc yanına düştü

halil durandan nefret etsem de dersinin hakkını vererek anlatırdı? zaten öğretmenliğine değil şahsiyetine lafım çok kötü bir insan dı.

okulumu seviyordum Ayhan hocayı Nurettin hocayı Ömer hocayı Fecir hocayı yaşanmışlıklar ho bir seda bıraktı işte güzeldi

1. sınıfta java aldık döngülere kadar geldik(NURSAL HOCA)
2. sınıfta c++ aldık dizilere kadar geldik(NURSAL HOCA)
2. sınıfta 2. dönem c# aldık yine döngüler dizilerle uğraştık (AYHAN ERDEM)
3. sınıfta az buçuk veri tabanı sorguları öğrettiler
4. sınıfta html ve php
atandım öğretmenliğe başladım karşımda ado.net ileri sql crytal report gördüm

evet hocaları çok kaliteliydi ama bilgisayar ders içerikleri çok yetersizdi
keşke elektronik derslerinde verilen içerik kadar bilgisayar dersleri de dolu olsaydı
ve bizi kendimizi geliştirmeye yönelik hiç bir projeye yönlendirmediler sadece bitirme tezi hariç
kimse mühendislikle kıyaslamasın adamlar her hafta ödevlerle boğuşuyorken biz elimizi kolumuzu sallayarak geziyorduk

ben halil hocayı severdim dersinin hakkını verirdi.
yusuf0686 hocama kesinlikle katılıyorum :+1: keşke biraz daha bilgisayar derslerine yüklenselerdi hocalar

Arkadaşlar bi anket yapalım. Sevilen ve sevilmeyen hocalar diye, nasıl olur. Acaba özel hayatın dokunulmazlığı felan derler mi :p

Ama o bölümde bir Halil Duranı, bir Canalan'ı, bir Raif BAyır'ı, bir (İnan Güler başkandı HAlil Duran'la birisi daha vardı yardımcı) onu, bir........

bir de Ayhan ERDEM hocamızı hakkatten unutamıyorum.

Bir de bir dee Doğan Çolakoğlu diye birisi var ESEF'te, Bilişim Enstitüsündeydi. YL başvurusunda beni haksız yere elemişti. Dalga geçer gibi bir soruyla... Puanım felan epey iyiydi o sene, ama torpil yoktu işte. Hakkımı yedi g....t. Eğer YL için Gazi'ye girebilseydim şimdi Ankara'da yaşıyor olacaktım. Ama biz ne haldeyiz şimdi yaprak gibi savrulup duruyoruz, oradan oraya.. Bu insanlar unutulur mu? Bu arada İnan Güler'in intihal davaları vard. Ne oldu acep? Bilen var mı?

gazi çiftliği üniversitesi hakkında çok fikir var ama tarafsız yorumlar daha doğru sanırım. bir ankaralı olarak gazinin çiftlik haline gelmesini uzun yıllardır takip ediyorum. üni ortamı ve eğitim kalitesizliği maalesef sorun. tek artısı güzel tişörtleri :)
boşverin artık suradan buradan mezuniyeti gidin kendinizi geliştirin o zaman MEB bilişimci görsün :)
saygılar

sevincaltunel' Alıntı:
halil durandan nefret etsem de dersinin hakkını vererek anlatırdı? zaten öğretmenliğine değil şahsiyetine lafım çok kötü bir insan dı.

okulumu seviyordum Ayhan hocayı Nurettin hocayı Ömer hocayı Fecir hocayı yaşanmışlıklar ho bir seda bıraktı işte güzeldi
Hocam Halil Duran üniversite yıllarındaki notlar üzerinden ders anlatıyordu. Notlarını bizzat gördüm anlatım olarak iyi olabilir belki ama geride kalmış bir ders işleyişi vardır. Fecir Hocanın üzerine tanımam ama ....gerçi Halil hoca üniversiteyi 2 yıllık okuyanlardan sanırım birde çok iyi bir boksör olduğunu biliyorum gençliğinde zati yapısından da bellidir :D

Geri